Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek, miért bántják a...

Az emberek, miért bántják a "kövér" embereket?

Figyelt kérdés
Persze ertem en hogy nem felel meg az esztetikai elvarasaiknak de mit erezhetnek abba nem gondolnak bele? Van akinek nem jo. De van aki elfogadta. Van olyan aki mindent megtesz hogy ne legyen olyan. Van aki szegyenlo stb. Ezt az egy dolgot sosem fogom megerteni. Tudom milyen erzes hogy nem tudsz bemenni egy ruhaboltba azt venni amit akarsz mert ez nem jo rad es mindig a nagy ruhakat kell nezegetned. Tudom milyen at amikor ugy kell vegigmenned a folyoson hogy kozbe hatan beszolnak kicsufolnak. De miert itelik el egybol ezeket az embereket?! En is ez voltam es ram sokkal nagyobb ruhakat hordtam majd 100kg voltam. Ennek a sok bunkosagnak meg masnak mi lett az eredmenye az h 55kgosan is 3szammal nagyob polokat hordok.
2016. jún. 28. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

"Ennek a sok bunkosagnak meg masnak mi lett az eredmenye az h 55kgosan is 3szammal nagyob polokat hordok."


Én ezt nem értem.

2016. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Az emberek nem az empátiáról híresek, meg arról sem, hogy odafigyelnének egymásra.


Ha több emberbe szorult volna együttérzés, és több ember gondolkodna, mielőtt cselekszik, és beszél, élhetőbb hely lenne a világ.

2016. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiért a soványakat is. Bár a kövéreket inkább akkor bántják, ha valakin látják, hogy úgysem támad vissza. Inkább esztétikai dolog, mint egészség kérdése.


Egyébként nagyon jól tudom, milyen az, amikor nem tud az ember ruhát venni, cipőt a kamaszrészlegen venni, hallgatni, hogy "egy férfi x kilónál kezdődik" stb. Megértem a problémádat, de nem lehet a túlsúlyra kihegyezni.

2016. jún. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Itt egy előző kérdés, ahol fordítva írták a dolgot...

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..


A véleményem, amit ott írtam azóta is áll. Ha nem tetszik, ha kényelmetlen, akkor is.

"Ha megfigyeled, a fejlettebb társadalmakra egyre jellemző az átgondolatlan álszentség. Lényegében egyre több dolgot menő elfogadni és nem lehet semmiről negatív véleményed. A túlsúllyal is ez a helyzet. Ha lemered írni, hogy mennyi ember a saját lustaságától és falánkságától hízott el, egyből egy gonosz ember vagy, mert elítéled szegény embert...

Egyszerűen divat az előítélet ellen küzdeni, akármennyire is jogos. Láttam már vicces helyzetet, amikor egy elég sokat fogyó srác, aki személyi edzőnek készül, előadta egy társaságban, hogy mennyi elhízott ember változtathatna a helyzetén. Egyből letámadták páran, hogy neki erről fogalma sincs, mert nem élte át. Röhögve mutatott pár régi képet magáról...

A legtöbb túlsúlyos pedig tényleg a saját hibájából az. Egyetemen volt csoporttársam, aki bőven 100 kiló felett volt. Elhívtam futni, csak laza kocogásra... 2 nap után megunta, mert fontosabbnak tartotta, hogy LoL-ban játszani kell. Most erre mit lehet mondani? Meg kéne dicsérni azt, akinek fontosabb 20 évesen egy játék, mint a saját élete?"


Ettől függetlenül nem bántom azt, aki kövér. De a panaszkodásuk sem érdekel. Egy rákos kisgyereket tudok sajnálni, mert nem tehet a dologról. A kövérek TÖBBSÉGE viszont igen!

2016. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MZ.per.X ***** válasza:
84%

"Lényegében egyre több dolgot menő elfogadni és nem lehet semmiről negatív véleményed."


Teljes mértékben egyetértek, manapság minden átfordult a túlzott "polkorrektség" irányába, ahol ha véleményt mersz nyilvánítani, akkor te vagy a szemét.


Ettől függetlenül, én kövérként (voltam) 90 kilóval, és azt mondom hogy kövérnek lenni undorító dolog.


Csak pár dolog:

- a pocakomtól kínszenvedés lehajolni bekötni a cipőmet

- tükörbe nézek, és undorodom attól hogy milyen tokám van, ami kvázi teljesen eltorzítja az arcom

- fájnak az ízületeim, térdem, hátam

- sokkal jobban izzadok, kifulladok egy kis mozgástól is


Nekem is rengetegen beszóltak, rosszul is esett, de azt mondom, hogy nekik van igazuk. Hiszen ahelyett, hogy tennék a testemért, én itthon ültem és a gép előtt döglöttem pizzát zabálva.


És sokszor nem is kellene sok a fogyáshoz, én napi szinten biciklizem 1-1,5 órát, odafigyelek mit eszem, kerülök a sok szemetet, és igaz még csak 5 kiló ment le rólam, de már sokkal jobban, energikusabban érzem magam. A testnek azért nem mindegy, hogy +10-20-50 kilót kell cipelnie, gondoljunk csak bele, olyan mintha egy jól megrakott iskolatáskát hordanánk magunkkal mindenhova, vagy egy cementes zsákot...persze hogy halálra terheli a szervezetet. Ráadásul, ahogy fogy valaki, egyre pozitívabb visszajelzések jönnek. Nekem például megjegyezte egy szintén testes ember, hogy micsoda akaraterőm van, hogy oda tudok figyelni a kajálásra. Vagy megjegyzik ha izmosodik, formásodik az ember.


Én megmondom őszintén, bármennyire rosszul esik, örülök neki, hogy megjegyzéseket tettek nekem, mert kellett az az 1-2 pofon ahhoz, hogy felnyissa a szemem. És annak nem látom értelmét, hogy a puszta jóérzés miatt jópofizzanak az emberek nekem.

2016. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha vigasztal valamennyire, az emberek mindenkit bántanak. Legalábbis az átlagemberek ilyenek.

Mindenkin lehet találni hibákat és akkor azt megszólják. Vannak értelmes, rendes emberek is, akik nem ilyenek, de sajnos nem lehet megtenni, hogy elmenekülsz a rosszindulatú többség elől.

2016. jún. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Félegyházán a kissé túlsúlyosak a jó arcok :DD
2016. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Azt azért hozzátenném, hogy ha már rosszindulat, akkor a kövér emberek többsége is pont ugyanolyan bunkó paraszt tud lenni, és ugyanúgy beszólnak másoknak, hogy milyen a haja, milyen a bőre, milyen a foga, milyen gizda, milyen gyurma.


Kedvencem mikor kövér csaj/pasi kezdi szidni az ellenkező nemű kövéret, hogy milyen kövér és ők persze tökéletes testű barát/barátnőt képzelnek el maguk mellé.

2016. jún. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!