Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ítélkezhetünk-e más ember...

Ítélkezhetünk-e más ember élete felett?

Figyelt kérdés
A kérdés magáért beszél. Indoklást is kérek.

#élet #ember #ítélet #ítélkezni
2016. jún. 14. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én világképem determenisita. Nem azért, mert ezt tanították egyszerűen csak ezt követeli meg a logikám.


Mivel nem tudom, hogy az adott személy életét, milyen körülmények, háttér, véletlen formálta ezért véleményt se mondhatok róla (csak felszíneset, de spekulációkra minek építsek)

2016. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem

mindenki maga életével fog!

2016. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamennyire lehet, de nem mindig.
2016. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, amíg az életvitelével nem okoz másnak valós kárt.
2016. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ami az én életvitelemet nem befolyásolja (negatív irányba), azon nincs jogom ítélkezni.
2016. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy értve?


"élete felett", mint hogy kapjon-e halálos ítéletet azért, amit tett? Igen, sőt kell is, hiába nagyon nehéz, de a közösség miatt meg kell tenni.


Vagy úgy az élete felett, hogy megítéljük, hogy helyesen élt-e, cselekedett-e? Ebben az esetben inkább csak akkor, ha a többiek tanulhatnak belőle, hasznukra válhat.


Milyen konkrét esetről lenne szó? Mert úgy könnyebb lenne válaszolni, hogy olyan esetben ítélkezhetünk-e? És még, hogy kik lenne ez az általános "mi"?

2016. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!