Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a fontosabb a család...

Melyik a fontosabb a család vagy a barátság?

Figyelt kérdés
Van aki olyan családba születik bele ahol jól érzi magát, de van aki nem és talán vannak olyanok is akik igen is meg nem is.

2016. máj. 27. 22:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nekem nincs igazi barátom. Bajban egyik sem ismer.
2016. máj. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a család!

A barátok jönnek mennek... A legszorosabb barátság is elkophat. Nem arról van szó, hogy harag lenne, csupán az élet elsodorja egymástól az embereket.

Ha a lakhely miatt ismerkednek össze, annak változása okozhat elfakulást, ha pedig munkahelyi a barátság a munka megszűnésével vége a barátságoknak is.


A család fontosabb! Eleinte szüleink, testvéreink jelentette család, majd bejön a képbe a partner/házastárs, idővel a gyerekek.

Miközben munkahelyek, lakhelyek változnak, a család közelről, távolról is család marad.


Természetesen fontos a barátkozás, ismerkedés! Sok olyan embert ismerünk meg életünk során, akik eltávolodás után nagyon hiányoznak. Egyesek csak foszladozó emlékek maradnak, idővel szinte csak egy-egy pozitív érzés. Másokkal ritkán, de beszélünk, vagy csak a közösségi oldalakon tartjuk a kapcsolatot.

44f

2016. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Barátság.


Ha a testvéremről kiderülne, hogy nem vérrokonom, ugyanúgy a barátom maradna. Ezt semmi nem teheti tönkre. Ha viszont nem lennénk barátok, annyira tartanám csak a kapcsolatot vele, mint az unokatesóimmal, akiket kb. 10 éve nem láttam.


A családba beleszületsz. Nem kell tenni senkiért semmit. Meg beléd is nevelik, hogy a családon kívül nem számíthatsz másra, akkor is, ha ez nem igaz. Kb. Stockholm szindróma. Akikkel együtt kényszerülsz lenni, azokhoz kötődni fogsz.

2016. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Számomra a család, ezt belém nevelték szerintem :)

A barátaimra ha valóban nagy a baj, nem számitanék ellenben a családom bármely tagja gondolkodás nélkül segítene BÁRMIBE, de mondom ezt már mamám is anyába nevelte ő meg belénk és bármennyire nem akartam rá hasonlitani én is bíztos ezt nevelem a fiaimba :)

2016. máj. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, 12-es, ezzel nem tudok egyetérteni. Az igaz barátságok nem jönnek-mennek. Azok maradnak tűzön-vízen át. Azt persze tudni kell, hogy ezek gyermekkorban, esetleg fiatal felnőtt korban köttetnek. Utána (evolúciós okokból) a családé a főszerep, hogy aztán a reprodukciós időszak elteltével újra a barátság lépjen előre. Nekem 4 igazi barátom van. Ebből kettő gyermekkori, egy fiatal felnőttkori, és egy az ötvenes éveimből. Távol élünk egymástól, hiszen én most Németországban nyomatom. De ha olykor találkozunk, az mindennél többet ér!
2016. máj. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Két különböző kategória, nem keverendő, nem ugyanazt adja a kettő és elvárni sem ugyanazt kell. A család csupán biológiai leszármazási, rokonsági, anyagi (vagyoni) kapcsolat, kedvező esetben pozitív érzelmi kapoccsal. A barátság elsősorban érzelmi kapcsolat, hiszen így születik meg, de abból nem feltétlenül lesz jó anyagi (vagyoni) kapcsolat. Ritka eset, ha az élet racionális területére is kiterjed ez a pozitív emberi viszony. Nemhiába mondják, hogy rokont nem lehet megválasztani, de azt is okkal mondják, hogy rokonnal, baráttal nem lehet (nem szabad) üzletelni.
2016. máj. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kettö nem ugyan az ,de barátok változnak ,család nem .
2016. máj. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egyénfüggő :)

Függ attól, hogy valaki mennyire könnyen barátkozik, milyen barátai vannak, milyen a családja, stb.

2016. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Költőnő? ***** válasza:

Családot nem tudtam választani. Barátokat igen.

A családom iszonyat romboló hatással volt/van rám.


Barátok. Évek óta számíthatunk egymásra jóban, rosszban.

2016. máj. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!