Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon félek az utcán, ha...

Nagyon félek az utcán, ha egyedül vagyok. Hogyan lehetne ezt az érzésemet enyhíteni?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat,ha rossz kategóriába raktam:/


Ha egyedül megyek az utcán,akkor mindig elkap egy nyomasztó érzés,hogy figyelnek engem,hogy követnek.Ritkán szoktam az utcán egyedül lenni,hála istennek általában haza szoktak kísérni de van elég sok olyan alkalom mikor egyedül megyek haza. :( Ha ránézek egy emberre,akkor egyből azt feltételezem,hogy követni fog.

Nem lakunk olyan szempontból jó helyen,hogy kocsma van a ház mellett és fiú iskola. Rengetegszer szólítanak meg azok a fiúk és ha bántanának teljesen tehetetlennek érezném magam. Múltkor is megszólítottak: "Szia szépség!Lenne kedved ismerkedni? " és ezt heti szinten kapom 17-18 éves fiúktól.


Szerintetek hogyan tudnék ezen az érzésemen legalább enyhíteni?

Az értelmes válaszokat nagyon megköszönném ugyanis már szinte az utcára sem merek kimenni:(


2016. ápr. 10. 00:31
 1/7 anonim válasza:

Ha a tudod hogy van nalad gazspray maris sokkal nyugodtabb leszel hogyvan valami amivel megvedheted magad.

Amikor egyedul megyek este haza enis minden emberre gyanakodva nezek, de ha mogotted mennem az a legjobb megoldas ha meg hatranezel ra miutan elment melletted, hogy tudd o is megy a dolgara.

Ha pedig odaszolnak neked valamit oda se figyelj ra csak menj ugyanugy tovabb. Vagy ha lehetseges keress masik utat meg ha kerulo is. Illetve mindig tudjon vki rola hogy merre jarsz eppen.

2016. ápr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én is félek az utcán,és minden OLYAN alaktól megijedek,és én is utálom. Szerintem ez nem olyan hogy enyhíteni kéne az érzést,mert attólmég ugyanúgy megtörténhet bármi(ezzel most nem megijeszteni akarlak,tudod én is félek...). Ilyenkor talán a lényeg az, hogy ne lássa rajtad senki,hogy félsz,hanem próbálj magabiztosnak látszani,és ha megszólítanak akkor is határozott legyél.( Ha nem akarod hogy megszólítsanak,használj fülhallgatót,vagy nemtom). Én is próbálom ezeket betartani, de ha valaki szembejön velem,komolyan még azt is el szoktam magamban képzelni,hogy ha megpróbálna bántani,akkor hogyan tudnám leütni...na mindegy ez elég izé,:D remélem valamit tudtam azért segíteni. :(
2016. ápr. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszaitokat!:)

Gázspayt hol lehet venni?

2016. ápr. 10. 01:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Akàrmelyik fegyverboltban lehet venni.De vadàszboltokban is van àltalàban.Vagy megrendeled.

Tényleges biztonsàgérzetet ad-e neked vagy sem nem tudom de jobb mintha azt hajtogatjàk hogy ne figyelj rà meg csak képzelődöl.

Énis vettem a pàromnak.Nem bàntàsképpen mondom a nőknek soha de légyszives ha megvetted ne a tàskàdban tartsad.

Ez nagyon fontos!

A zsebedben legyen.Ez kissé talàn paranoidnak tűnik de ràkell àllnod.Elég gàz ha nincs nàlad zsepi hogyha kell.

De ha gàzdeóra van szükséged és nincs az naggyon veszélyes dolog.

Megis tudod rendelni nem úgy mint a riasztópisztolyt [link]

2016. ápr. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt van még ezis.Itt az eledó ért is ahhoz amit àrul úgyhogy tanàcsokal is ellàt.Szakmai,jogi hàttér, ilyenek.

Ha pesti vagy egyszerű a dolgot mert sok helyen be lehet szerezni.De minden vidéki vàrosban van àltalàban egy fegyverbolt. [link]

2016. ápr. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen beszólogatós fiúknak ugy is csak a szájuk nagy, nem fognak 1-2 hülye odaszóláson kívül mást is csinálni, de azért vehetsz paprika spray-t az ad egy biztonság érzetet.
2016. ápr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszaitokat!^^

És a gázsparyt meg minél hamarabb megpróbálom beszerezni

2016. ápr. 10. 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!