Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pszichológus kinek mondhatja...

A pszichológus kinek mondhatja el a páciense, , dolgait"?

Figyelt kérdés
Hallottam már ilyet is olyat is.

2016. ápr. 8. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetnek estek, amikor egy páciensről konkrétan beszélnek egymás között az orvosok, pszichológusok. Persze elméletileg senkinek sem szabadna beszélnie róla. Vagy legalábbis úgy nem, hogy abból ki lehet következtetni, hogy ki a beteg.
2016. ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 acelsziv ***** válasza:
Senkinek. Megszegné az orvosi titoktartást.
2016. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

25. § (1) A beteg jogosult arra, hogy az egészségügyi ellátásában részt vevő személyek az ellátása során tudomásukra jutott egészségügyi és személyes adatait (a továbbiakban: orvosi titok) csak az arra jogosulttal közöljék, és azokat bizalmasan kezeljék.

(2) A betegnek joga van arról nyilatkozni, hogy betegségéről, annak várható kimeneteléről kiknek adható felvilágosítás, illetve kiket zár ki egészségügyi adatainak részleges vagy teljes megismeréséből.

(3) Az érintett beteg egészségügyi adatait annak hozzájárulása hiányában is közölni kell, amennyiben ezt

a) törvény elrendeli,

b) mások életének, testi épségének és egészségének védelme szükségessé teszi.

(4) Az érintett beteg hozzájárulása nélkül a beteg további ápolását, gondozását végző személlyel közölni lehet azokat az egészségügyi adatokat, amelyek ismeretének hiánya a beteg egészségi állapotának károsodásához vezethet.

(5) A betegnek joga van ahhoz, hogy vizsgálata és gyógykezelése során csak azok a személyek legyenek jelen, akiknek részvétele az ellátásban szükséges, illetve azok, akiknek jelenlétéhez a beteg hozzájárult, kivéve, ha törvény másként nem rendelkezik.

(6) A betegnek joga van ahhoz, hogy vizsgálatára és kezelésére olyan körülmények között kerüljön sor, hogy azt beleegyezése nélkül mások ne láthassák, illetve ne hallhassák, kivéve, ha a sürgős szükség és a veszélyeztető állapot esetén ez elkerülhetetlen.

(7) A betegnek joga van megnevezni azt a személyt, akit fekvőbeteg-gyógyintézetbe történő elhelyezéséről, egészségi állapotának alakulásáról értesíthetnek, illetve joga van bármely személyt ebből kizárni. A beteg által megnevezett személyt a fekvőbeteg-gyógyintézet köteles értesíteni a beteg elhelyezéséről és annak megváltoztatásáról, valamint egészségi állapotának jelentős mértékű változásáról.

2016. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A pszichológus elvileg nem orvos, nem orvosi diplomája van, és nincs doktori címe. Mondjuk elméletileg akkor is kötelezheti titoktartás, de nem tudom biztosan. Az orvosokat köti a titoktartás, a papokat szintén, és a cégek ugyancsak belefoglalhatják a munkavállaló szerződésébe. Pszichológusoknál nem tudom, mi az általános.

Ha tegyük fel, a páciens valami bűntettet tervezne elkövetni, vagy elkövetett valamit és azt vallaná be, lehet, hogy a pszichológus felkeresné a rendőrséget az információval titoktartástól függetlenül is.

2016. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg mindenféle szabály köti, hogy mit tehet/nem tehet meg. Sajnos ismerek olyat, aki ugyan ezeket a szabályokat ismeri, de sajátságos módon (nem)alkalmazza, így szerinte mindent megtehet. Tehát csak óvatosan velük!
2016. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


az 5. pontban olvashatók a titoktartási kötelezettséggel kapcsolatos tudnivalók

2016. ápr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!