Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet azzal kezdeni,...

Mit lehet azzal kezdeni, amikor egy vita folytán úgy vág vissza a másik, hogy?

Figyelt kérdés

..."de te is ezt, meg azt csináltad?"

Komolyan egyszerűen kiborulok ettől az érvtél, hogy valamikor a múltban én is ezt meg ezt csináltam. Főleg, hogy nem is igaz.

Vagy mondjuk a bunkó hangnemnél, amikor azt mondom, hogy amíg így beszélsz nem vagyok hajlandó erről beszélni, akkor az, hogy "te is így beszélsz".


2016. febr. 5. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Önbizalom hiányos, kritikát nehezen tűri. Azért vág vissza így, mert nem egyedül ő akar lenni a "rossz". Szóval ha valaki rámutat, hogy valamit nem jól csinált, akkor azt úgy dekódolja, hogy a személyével van a baj, semmit nem ér az élete, stb. És azzal próbálja saját maga előtt jogosulttá tenni a létezését, hogy a másik sem hibátlan.
2016. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy az is lehet, hogy amikor te csináltál hasonló dolgokat, ami neki nem tetszett nem szólt neked be, de amikor te kioktatod akkor elszakad a cérna.


Engem is folyton ki oktattak, lecsesztek, ordítoztak velem, satöbbi, holott aki kiabált velem az sem volt jobb nálam. Annyi a különbség, hogy én még akkor sem szóltam vissza.

2016. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"De Én sosem mutogattam ujjal másokra..."
2016. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az Ujjal mutogatós kommentet nem nagyon értem. Egyébként, arról van szó, hogy rajtam tölti ki azt, amikor mással van baja. Én ezt egy darabig hagytam, mondván, hogy megértem. Csak hetek óta ez megy, így a legutóbbinál betelt a pohár megmondtam neki, hogy ne velem bunkózzon. Erre jönnek ezek a válaszok, hasonlóan érvtelen stílusban, bunkón.

Megkérdeztem kivülálló barátaimat, és én szerintük sem viselkedtem így, sőt.

2016. febr. 5. 13:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Részemről semmi bunkó nem volt a válaszomban, de őszintén olvasd vissza amit írtál, semmi nincs benne ami arra utalna, hogy ő direkt téged csesztet, azért mert mással baja van.

Legközelebb ha felteszel egy kérdést és érdemi választ akarsz rá, nem csak azt, hogy találgassanak az emberek, akkor írj le olyan dolgokat, amiket fontosnak gondolsz.


Ez esetben egyszerű a dolgod: ne vitatkozz ilyen emberrel. Ha ő a bunkó, ő a bunkó ott kell hagyni, hogy ne legyen kin levezetnie a stresszt. Javasold neki esetleg, hogy sportoljon, az remek stressz csökkentő.

2016. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én senki részéről nem éreztem bunkó kommentet, nem azért írtam le az utolsó kommentben, csak hátha úgy érthetőbb. Eredetileg azért nem így írtam ki, mert nem a konkrét szituációra voltam kíváncsi, hanem arra, hogy ilyenkor, amikor ez a válasz jön valakitől, ti hogy szerelitek le. Mert én azt veszem észre, hogy ez sokszor előfordul, hogy az emberek nem érvelnek, hanem támadnak. Csak aztán kicsit elment, a konkrét esetre a dolog, így leírtam.
2016. febr. 5. 13:33
 7/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Sokszor az emberek másokat állítanak be sz-r embernek, csak hogy ne kelljen felelősségen vállalniuk a saját tettükért. Inkább könnyebb nekik azt mondani, hogy "te sem vagy szent", minthogy bocsánatot kérjenek, vagy bevallják, ha elb-szták.

Nekem volt egy exem, akin volt, hogy számon kértem ezt-azt, és ahelyett, hogy bocsánatot kért volna, ujjal mutogatott rám egyetlen egy dolog miatt, amiért már ezerszer bocsánatot kértem és ami évekkel azelőtt történt, csak hogy ne kelljen elismernie, hogy jogtalan volt amit csinált, és nekem volt igazam. Szakítottam vele :D

2016. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azt utálom, amikor olyan dologgal vágnak vissza, aminek köze nincs hozzá. Ha mondjuk elítélek valakit, mert rondán káromkodik, közben meg én is rondán káromkodom, akkor jogos, ha erre felhívják a figyelmem. De amikor egy ismerősnek említem a netes zaklatómat, aki vagy napi harminc beszólogatós levelet küldött, akkor ne mondja már azt az ismerős, hogy "te is csúnyán beszélsz". (amikor legközelebb panaszkodott a hangos szomszédjára, ártatlan szemmel közöltem vele, hogy "te meg bliccelsz a buszon", akkor esett le neki.)
2016. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha valaki ítélkezik mások felett, annak simán megmondom, hogy rajtad is akad elítélendő dolog, te sem vagy tökéletes. És nem érdekes, hogy köze nincs ahhoz, amivel kapcsolatban a másikat szapulja.
2016. febr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!