Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Legjobb önvédelmi fegyver?

Legjobb önvédelmi fegyver?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, hogy kellene, mert először is jobb félni mint megijedni, másodszor pedig, azthiszem reális a veszély, hogy az utcán kirabolhatnak/meg akarnak verni.

Gondoltam a paprikasprayre és a gázpisztolyra, de azokról több videóban is bebizonyosodik, hogy a legkisebb szellőben a jószág könnyen a gazdája ellen fordul, ráadásul

szélcsendben sem megy el pár méternél meszebb.

Vipera/Boxer: könnyű használat, viszont kkve, tehát ha az utcán a rendőr azzal talál, instant 50e bírság és még el is veszi.

Kés: Effektíven nehéz használni, és csak 8cm alatt legális utcán+ előfordulhat, hogy a támadó előkap egy nagyobbat.

Sokkoló: Na ezekről nem tudok eleget, információkat szívesen várok.


A kérdés, hogy van e még valami alternatíva, vagy hogy ezek közül melyik a legkézenfekvőbb férfiaknak.


2016. jan. 22. 16:48
 1/4 anonim válasza:
Harcművészet/küzdősport+egy kisebb botszerűség (ezt csak akkor ha használni is megtanítanak)
2016. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a sokkoló sem lehet nálad utcán, közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek számít, törvénybe ütköző dolog. Ajánlom a küzdősportokat, legjobb ha többfélét kipróbálsz, tapasztalatokat gyűjtesz, legyél sok rétű, csiszolj ki egy saját stílust. Mindegyik sportból vehetsz át hasznos dolgot. De azt mondom, hogy ha lehet akkor először próbálj meg elfutni ha lehet egy konfliktus elől. Ha erre nincs lehetőség, akkor vesd be minden tudásod. Nekem amúgy van gáz pisztolyom is. "Kipróbáltam" magamon, vagyis kicsit beleszagoltam a füstjébe két lövés után, és hát elég kellemetlen volt... :D
2016. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hosszú nadragba menny amibe elfér a vipera,nekem eddig csak1szer kellett hasznalnom nagy elrettentő ereje van!
2016. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Legjobb önvédelmi fegyver?

Kitérés a konfliktus elől.

A támadó mindig előnyben van, mert tudja, hogy támadni fog. A kiszemelt áldozat nem tudja. Így mire reagál, már mindegy. Ha valami eszköz van is nálad, csak a tadódat segíted vele. Mire elkezdesz az amúgy is illegelis viperával hadonászni, elveszi tőled és azzal ver félholtra.

Kellő felkészültség hiányában lehet nálad bármi. Semmit nem fog jelenteni, csak ad egy hamis biztonságérzetet.

2016. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!