Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi fegyver a...

Milyen önvédelmi fegyver a legalkalmasabb "hordásra"?

Figyelt kérdés

Azért keresgélek ebben a témában, mert ahogy nézek híreket, egyre durvább, egyre több bűncselekményt kővetnek el, akár az utcán fényes nappal, olyan emberek skiknek nincs vesztenivalójuk, pont ezért rettentő veszélyesek.

Amiket átgondoltam:

Kés, bicska, boxer, gázspray, vipera.

melyiket lenne a legkönnyebb használni? Fontos hogy azért ne haljon meg a támadó rejthető legyen és gyorsan hssználható, elővehető.


2016. jan. 5. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Karambit-ot tudom ajánlani, csak menj el oktatásra és tanuld meg használni.
2016. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ebből a gázspray ami önvédelmi.A többi támadó eszköz.Jól meg is bsznak érte a rendőrök ha megtalálják nálad.
2016. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a gázsprayt választanám. Hisz a mennyi az idő tesssó nál belenyúlsz a zsebedbe, hogy elővedd a "telefonod". Pofán küldöd és futsz mint a hülye. Harci fegyver szerintem nem jó ötlet, hisz ugye magyar törvények uralkodnak ha bántasz egy bűnözőt alaposan megjárod. Illetve azért se érdemes leállni verekedni mert lehet felülkerekedik vagy előkerül nála is valami fegyver. Szóval a gázspray pont jó, hogy pár perc egérutat nyerj. Igaz nem ismerem a hatását fogalmam sincs mennyire állítja le a támadót.
2016. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Ezekből a gázspray ami legális. Illetve a rövidebb pengéjű kés de nem érdemes szurkálni ha csak nem az életed múlik rajta. Gondolkodj el gáz riasztó fegyveren.
2016. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gumilövedékes gáz riasztó fegyver! Mivel ezek hivatalosan gáz-riasztó fegyverek, emiatt viselési engedély kérhető rájuk. Sokan szoktak okoskodni, hogy de gumival nem viselhető! Miért ne lehetne? Az engedélyt mindig a fegyverre kapod, nem a lövedékre.


https://www.youtube.com/watch?v=WCfkp0XjcjM


Teaser sokkoló, ma már van többlövetű fajta is, de 1-2 támadó ellen használható. Elég hatásos, de drága.


https://www.youtube.com/watch?v=ZfKWVrXKbn0


És mielőtt bárki szólna, lehet rá engedélyt kapni, csak ki kell járni az utat:


[link]


Én amúgy az elsőt ajánlom, megvagy vele 50-60 ezer forintból maximum, egy kettőt belelősz a támadódba, hidd el, megtorpan. Az új btk-nak köszönhetően, ha este, vagy csoportosan, vagy felfegyverkezve támadnak rád, akkor azt minden esetben az életed ellen irányú támadásnak kell venni, szóval nyugodtan lőhetsz fejre is. 60-70 Joule 12mm gumilövedék elég komoly fejsérülést okoz.

2016. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a tökönrúgást javaslom.
2016. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Karambitot külyeség. Szép, menő fegyver de önvédelemre hülyeség.

Nézd meg a penge kialakítását:

[link]

Görbített penge, szúrni nehéz vele, a kis mérete miatt pedig még vágni is ha nincs a két kezed között az illető ami utcán nem lesz. Ez CS:GO-ban jól néz ki, de éles helyzetben más.

Arról nem is beszélve hogy önvédelemre kést és egyéb fegyvert nem jó ötlet magunknál hordani hogy nem vagyunk vele tapasztaltak. Egyszerűen hülyeség, mert hibázni fogsz és lehet utána már a másik kezében van. Nekem is vannak itthon szép késeim, meg egy szép kis kardom. Viszont nem tanultam egyikkel se küzdeni míg puszta kézzel igen szóval szóba se jön hogy én majd az utcán attól érzem biztonságban magam.

Ami tényleg jó önvédelemre az a gázspré. Jól kitalált cucc, ártalmatlanítja a támadót és maradandó sérülést nm okoz ezért a rendőrök se tehetnek semmit. Ezen felül nem is drága. Annak idején édesanyáméknak vásároltam belőle. Direkt vettünk plusz egy adaggal hogy megtanulják használni. Mikor mondtam akkor úgy gondolták hogy hülyeség. Mikor persze kipróbáltuk akkor jött a "hogy is kell" "ez merre néz". Na képzeld el ezt éles szituációban. Én azt ajánlom hogy ilyet szerezz be. Sokak szerint csak a pu*ncik használnak ilyet, a férfiak megvédik magukat. De olyan világban élünk ahol sajnos ilyen kell mert 3 kancigány ellen senki se áll ki szívesen.

2016. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# 7

Senki nem szúr a karambittal. Nem arra van kitalálva és nem véletlenül mondtam, hogy menjen el oktatásra. Ha tudod használni, nincs az az ember, aki elveszi tőled vagy egyáltalán védekezni tud ellene.

https://www.youtube.com/watch?v=vi7TPa1eQ8w

2016. jan. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is a legjobb a paprikaspray/gázspray. Kap a támadó az arcába, és pár másodperc múlva a taknya nyála fog összefolyni.


Vipera, boxer alapból tiltott, meg az a baj velük, mint a késekkel, hogy btk ide vagy oda, nem feltétlenül jön ki jól az ember belőle, ha véletlenül agyon szurkálja vagy agyonveri a támadóját.


Mondjuk ha gonosz akar lenni az illető, akkor paprika spray után még jól el is veri a támadót, feljelentést meg úgy sem igen tesz majd. Bár ez inkább akkor jó ha házba, magánterületre jön be.

2016. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pár évnyi karate, thaibox, kempó és némi való életbeli használat után a gázsprét ajánlanám neked.


Riasztópisztollyal óvatosan bánnék, előfordult már, hogy valaki azt rántott, a másik meg igazit és reflexből lőtt is. (ahogy amúgy ilyen esetben kell is.)


Boxer-rel csak nagyobbat ütsz, de még nem biztos, hogy el is találod, vipera menő dolog, de kevésbé hatásos, mint a kés. Viszont gyakorlatlan kézben az is fontos, hogyha elveszik tőled (vagy másik is hasonlót ránt), akkor ne hozd magad még rosszabb helyzetbe.


Gázspré eléggé durva megállító erővel bír, de sem a másiknak, sem neked nem tud maradandó sérülést okozni.

2016. jan. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!