Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Utálok felnőtt lenni. Más is...

Utálok felnőtt lenni. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, és utálok felnőtt lenni. Tavaly fejeztem be az egyetemet, és nagyon hiányzik a diákélet. Hiányzik a koli, a barátok, a bulik, és még a tanulás is. Olyan jó volt, hogy akkor még nem kellett mindig komolynak és felelősségteljesnek lenni, sok korombeli között voltam, mindig rá lehetett venni valakit, hogy menjünk el ide-oda, szórakozzunk, vagy akár csak beszélgessünk egy kicsit. Soha nem éreztem magam egyedül. Ha bármi probléma volt, mindig számíthattam a szüleimre, hogy segítenek, mind anyagilag, mind érzelmileg. Mióta befejeztem a sulit, mindez nincs meg. Egész jó munkát találtam szerencsére, viszont egy másik városban, úgyhogy azóta egyedül élek. A kollégáim rendesek, vannak új barátaim is, de mégse ugyanaz. Mindenki dolgozik, munka után fáradt (én is), max hétvégén tudunk programot csinálni. Hétköznap sokszor még a hobbijaimhoz is túl kimerültnek érzem magam. Szüleimet is csak 2 hetente tudom látogatni, mert elég messze laknak. Olyan magányosnak és elveszettnek érzem magam néha, pedig nem vagyok egy tehetetlen ember. Innentől már csak ennyi lesz élet? Ebből áll felnőttnek lenni? Csak a munka, és ennyi?

Tudom, nem kellene nyafognom, amikor olyan sok embernek még állása sincs, és alig tud megélni, de ezt muszáj volt kiírnom magamból. Más is érzett már így? Hogy tettétek túl magatokat azon, hogy felnőttetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 22. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem ennyiből áll.Örülj neki hogy anyádék nem tudnak beledumálni a dolgaidba.Az élet a kefélésről szól.Keress szerelmet egyből jobb lesz. ;-)
2015. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Néha én is így vagyok vele. 22 vagyok, 1 évet éltem koliban (nem jártam haza), és 2,5 éve külön élek a párommal.

Néha utálom. A munkába járás még nem akkora tragédia, rosszabb, amikor nincs, az rosszabb, a hivatalos ügyektől viszont a falra mászom.

Főzni imádok, azt is, hogy olyan a lakás, amilyet én szeretnék, azt veszek a keresetemen, amit szeretnék...

Ráadásul én külföldre költöztem külön, így még nehezebb.

(ketten élünk a párommal, nem szülőkkel)

22l

2015. dec. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor maradjunk annyiban, hogy én egy jóval rosszabb helyzetben vagyok, úgyhogy ne siránkozz.
2015. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Blade Bone ***** válasza:
Légy kreatív, gyűjts pénzt, nyiss vállakozást és máris kevesebbet kell dolgoznod majd. :) Én nem keresek valami hú de jól, de rengeteg pénzszerzési ötletem van és ha kell spórolni is tudok.. Az a legfontosabb hogy ne add fel, nem csak ennyi az élet, hanem annyi amennyit beleteszel. :)
2015. dec. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Nekem 23 évesen kezdődött, nemsokára 26 leszek. A suli utáni életemben addig voltam boldog igazán amíg volt barátnőm. Vannak apróbb kis örömök így is csak ott vannak azok a dolgok, igen.. a fáradtság, a stressz, a munkahelyi nyomás vagy épp a környezetemben élők elvárásai. Amíg volt barátnőm, ezek a dolgok valahogy nem léteztek vagy nem vettem észre, nem tudom. Most még a hobbimhoz se nagyon van kedvem. Ha van 3-4 szabad napom egyszerre, akkor tudok egy kicsit élni, de mire nekifogok addigra vége is. Ezen én is szoktam gondolkodni, hogy ennyi az élet?
2015. dec. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom. Két éve végeztem a sulival egy éve dolgozok, elmondhatatlanul hiányzik a tinikor, a suli, barátok, az a naiv gondolat, hogy felnőttként más leszek mint az átlag, nem napi 8 órában fogok dolgozni, hanem az egész élet egy nagy lehetőség. Most már látom, hogy annyira nem, legalábbis nekem. Régen sokat jártam bulizni, rengeteg barátom volt, most is sok van, de ők is felnőttek, dolgoznak, ritkán ülünk össze, és igazából az tesz a legboldogabbá, ha otthon tölthetem a szombatot egy jó könyv fölött. Ha meg bulizok, másnap a macskajaj ébreszt - régebben hírből sem ismertem.

Hosszú kapcsolatban vagyok, imádom a barátom, de néha olyan fájó nosztalgiával tudok visszagondolni azokra az időkre, amikor még csak bimbódzott a szerelmünk, lopott csókokat váltottunk a suli előtt amikor búcsúzkodtunk, és amikor lehetőségünk volt rá, ki sem másztunk az ágyból.

Egész más volt tininek lenni, mint fiatal felnőttnek.

2015. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Evvel nem csak te vagy így de nem vagy gyerek ez csak erről szól barátaid melletted állnak a szüleid is sosem hagynak el az igazi barátok mindíg melletted vannak akár mi is lesz a szüleid is ha kapcsolódni akarsz menny bulizni most is tudsz menni nem csak 16 évesen
2015. dec. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kikapcsolódni bocsánata
2015. dec. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyel mar ilyen gyerekes!😉
2015. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!