Gondolkodás a párizsi események és a világ reakciója
kapcsán - létezik e szabad akarat?
Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a merénylők, pontosan tudták mi fog történni, és pontosan az is történt. Robbants bombát Párizsban, holnap az egész világ rád figyel. Profilképet cserél, beszél, gyűlölködik, egymás torkának ugrik, RETTEG.
Ezalapján jogosnak érzem a kérdést: van-e szabad akaratunk? Egyéni, és közösségi szinten?
Az ok-okozat ugyanúgy érvényes az emberre, mint a Newtoni mechanika, vagy vajon van, amikor az ember bele tud szólni a sorsát, vagy az emberiség sorsát érintő történésekbe?
2015. nov. 15. 18:56
1/6 A kérdező kommentje:
Várom az egyéni gondolatokat, meg persze nagy gondolkodók referenciáit is, hiszen a filozófia, bölcsészet terén új vagyok...
2015. nov. 15. 19:00
2/6 anonim válasza:
Én nem cseréltem profilképet, eddig is rühelltem őket, senki torkának ugrok miatta és úgy alaphangon szarok az egészre, mert semmi egyebet nem tudok tenni a sajnálkozáson felül, de közönségre nincs szükségem hozzá.
Az emberek többsége meg amúgy is birka, de még nagyobb ostobaság ezek után általánosítani, hogy "jaj hát van-e szabad akarat"....
2015. nov. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Rajtunk áll
Ne várj másra
Hiszen a saját kezedben a sorsod
Úgy éld a mai napot is
Mintha ez volna az utolsód
Rajtunk áll
Áll, vagy bukik
Aki mást okol
Magának hazudik
Higgy abban, amit csinálsz
És majd visszaigazol az élet
Talán volt már jobb
De hidd el, lesz ez még így se
De a szabad akaratnál
Senkinek nem volt még nagyobb kincse
2015. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Ez nem a szabad akarat kérdése. Akik kitervelték, lehetővé tették a végrehajtását, és végül végre is hajtották ezt az egészet, nagyonis jól tudják, hogy Európa elpuhult a nagy békéjében, liberalizmusában és toleranciájában, és tudják, hogy úgyis mindenki struccpolitikát fog majd folytatni, senki sem fog tényleges intézkedéseket tenni a fenyegetés ellen, mert rohadtul nem veszik komolyan azt. Szerintem ez a korszak péntek estig tartott, innentől kezdve komolyan el kell gondolkodnia a vezetőknek, hogy meg akarják-e védelmezni a civilizált és felvilágosult Európát és annak életmódját, vagy továbbra is azt teszik, amit eddig is: homokba dugják a fejüket. Nekem személy szerint eszem ágában sincs csadort adni a barátnőmre/feleségemre/lányomra, és szerintem sokan mások is így vannak ezzel. De ne a kereszténység nevében és védelmében szálljunk szembe velük (a vallásháború a legundorítóbb dolog a világon, és Európa manapság inkább humanista, sem mint keresztény), hanem az életmódunk, szeretteink és saját magunk védelmében. Ez is egyfajta hit szerintem. Vegye mindenki számba, hogy mi a legfontosabb neki, és azért álljon ki.
2015. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Nem cseréltem profilképet, nem gyűlölöm őket jobban, nem rettegek, és nem ugrottam senki torkának. Az ismerőseim közül vagy 5 ember cserélt képet, egy napra és annyi volt.
2015. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
4-es; már hogy lenne Európa humanista? Még külön-külön az egyes országok sem.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!