Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nekem kell áldozatokat...

Miért nekem kell áldozatokat hoznom másokért?

Figyelt kérdés

2 emberről fogok írni.

Az egyik a testvérem. 2 év van köztünk. Mikor ő érettségizett, akkor az lett megbeszélve(anyánkkal együtt), hogy én fogom csinálni a háztartást, ő meg hadd tanuljon. Majd ha én jutok oda majd visszakapom. Mire én értem oda, hogy érettségi, a testvérem OKJ vizsgázott és azért nem csinált semmit és megint mindent nekem kellett csinálni. Utána 2 évre rá én OKJ-ztem, ő csak dolgozott, és így se segített nekem.


Most pedig elsős vagyok egyetemen(szakmába vágó szakirányt választottam levelezőn vagyok munka mellett és az ország másik felében van az iskola). Viszont most meg az állítólagos barátom az aki ugyanezt a hisztit csinálja. Ő Hétköznap elfoglalt, mert sulizik és mellette dolgozik. Csak a hétvége lenne amit együtt tudnánk tölteni. Egyik nap barátom anyukájával beszéltem(Előzmény, hogy kb 2 hete találkoztunk utoljára, úgy, hogy egy városban lakunk és közölte, neki szabadidőre van szüksége hétvégén. Erre eléggé bepipultam és nem is írtam neki meg semmi. Alig beszéltünk. Arra várok, hogy mikor ír, hogy szeretne találkozni). Az ő anyukája azt mondta, hogy rám vár, hogy én írjak rá, aludjak ott náluk, nem érzi úgy, hogy lekötné még magát(a legutolsó beszélgetésnél volt szó arról, hogy odaköltözök hozzájuk).

Az ott alvással is csak egy probléma van. Többnyire hétköznap délelőtt 6 órában dolgozom, de néha 24-ben és van, hogy hétvégén is rámegy egy egész napom. Most is ilyen hét van. Nem tudok ott aludni náluk. Délután tanulok az iskolára, mert eszméletlen sok mindent kell megtanulni.

És még anyuka jön azzal, hogy a barátomnak sok dolgozatot kell írnia stb. Nekem meg ebben a félévben van még 1 hetem+ a vizsgaidőszak, hogy az eddigi 1-esimet kijavítsam és meglegyen a félév. A vizsgákról nem is beszélve. Van 2 tárgy amiből 90-95% a bukásarány és 3x(összesen 6x) lehet elmenni vizsgázni, ha 3.-jára sem sikerül vehetem fel újra a tárgyat. Utána meg kirúgnak.


Már elegem van, hogy mások mártírkodnak és engem meg semmibe vesznek.


Mondtam is anyukának, hogy ne is kezdjen bele az összehasonlításba, mert felesleges. Más a szakirány, más a munkarend és más időben is dolgozunk.


2015. okt. 24. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyd. Válassz másik pasit, aki segít téged. Ennek első ránézésre csak azért kellesz, hogy valaki mégis legyen.
2015. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kettő között annyi a különbség, hogy testvért, családot nem tud az ember választani, viszont barátot igen.
2015. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De akkor szerintetek se nekem kéne kuncsorognom, hogy találkozzunk végre? Elvégre ő akart szabadidőt, hát megkapta. 2 hete találkoztunk utoljára. Még az állomásra kikísért volna, de nem akartam mert beteg volt. Aztán mikor hazajöttem egy szóval se említette, hogy szeretne találkozni. Csak szívem szerint megbeszélnék már vele egy találkozót és szakítanék vele rendesen, mert ennek így semmi értelme.
2015. okt. 24. 19:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem éppen eléggé elfoglalt vagy ahhoz, hogy ne engedhess meg magadnak egy olyan párt, aki még egy kicsit elvisz az energiádból.

Persze Te tudod mennyire vagy szerelmes, de ez így... hogy mondjam, szóval semmi. Néha összejártok, aztán kész.


Tárgyakon amúgy ne parázz, elég sokszor fel lehet venni, aztán ha nem sikerül, akkor mehetsz rektori engedéllyel, TO is tud trükközni, szóval ha jelét adod hogy érdekel a dolog, akkor segíteni fognak.


Első voltam.

2015. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit Te leírtál annak alapján jogosnak tűnik a felháborodásod. De persze, ahhoz hogy biztos véleményt tudjak mondani, meg kéne hallgatnom a másik felet is (mindkét ügyben).


De ha mégis úgy érzed kihasználnak: nem kell mindenkinek mindent megtenni.


A barátoddal meg szerintem át kéne gondolnotok, hogy komolyan gondoljátok-e dolgokat. De ehhez beszélni kell.

Az eddigieket mindenképp bocsásd meg Neki. Azt is gondold át, Neked miben kéne változnod. Aztán beszéljetek. Ha úgy látjátok, rendezni tudjátok a dolgaitokat, akkor remek.

Ha nem, akkor ez van...


Testvéreddel ugyanez a helyzet.

2015. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A testvéremen már túltettem magam, szerencsére azóta már eltelt pár év, ő is megtáltosodott talán. Csak gondoltam leírtam azt az esetet is.


Viszont a "barátommal" a helyzeten nemigen lehet változtatni. Kb júniusban lesz vége az ő sulijának, addig viszont nem lehet ezt az állapotot fenntartani. Dolgoznia sajnos muszáj, mert az a zsebpénze. Anyukája csak szállást és kaját ad neki.

2015. okt. 24. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Dobd ki a francba ezt a srácot...
2015. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megkell tanulnod nagyobb részben uralmad alá hajtani életet a jobb életedért. Pl.: Ne legyél annyit rabszolgasórba.

Lehet e egyék életfeladatod életed e szakaszán, megtanuld kezelni ilyesféle igazságtalanságokat magadban.

2015. okt. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!