Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én utálom mikor ilyen...

Csak én utálom mikor ilyen 40-50-es meg afelettiek le "sziáznak"?

Figyelt kérdés
Húszas éveimbe járó fiatalember, vagyok, és a falra mászok tőle, mikor ezekre az emberekre én szépen illedelmesen ráköszönök. Azok meg odavetnek egy sziát. Most olyan helyekről beszélek, ahol az emberek nem feltétlenül ismerik egymást, de illik köszönni. Ilyenkor ezeknek olyan visszakezes maflást lebasznék hogy a fal adja a másikat. (na jó nem, mert egyáltalán nem vagyok ilyen) De sziázzanak egy 8 éves kisgyereknek. Ha én veszek annyit magamon, hogy normálisan tiszteletteljesen odaköszönök, akkor már én is elvárhatnám ezt nem?
2015. okt. 22. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Mi bajod ezzel a köszönéssel? Ez nem tiszteletlen egyáltalán.

41/F

2015. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, te hogyan köszönsz nekik, amit normálisnak nevezel.

Ha azt mondod egy kb. 45 éves nőnek, hogy csókolom, akkor a tegező módban való visszaköszönés azt jelenti, hogy "nem vagyok én még hozzád képest olyan öreg!", inkább tegeződjünk.

Persze az is lehet, hogy valóban lekezel, valóban túl fiatalnak tart önmagához, legközelebb köszönj neki "jónapot"-tal!!! Ezek után már előbb-utóbb megállít, és tisztázzátok egymás között a mindkettőtöknek elfogadható köszönési módot!


Ha "jónapot"-tal köszönsz, és visszaköszön tegeződve, az valóban bunkó! Ha téged ez zavar, legközelebb te is köszönj neki tegeződve, ha szóvá teszi, majd elmondod, hogy nem vagy már kisgyerek, az u.n. "csendőr-pertut" nem szereted! A csendőr tegezte a másikat, de visszategezni nem volt szabad!

2015. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Talán fiatalabbnak látszol, mint amilyen vagy és gyereknek néznek, hozzájuk képest.

Egyébként ha valaki lesziáz, akkor te is nyugodtan köszönhetsz neki, úgy hogy szia.

És mivel az idősebb ajánlhatja fel a tegezést (amit nagy illetlenség nem elfogadni) ezért semmi rosszat nem tesznek azzal, hogy sziáznak.

Legközelebb te is köszönj vissza, hogy szia.

2015. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Engem is baromira idegesít, mert már 30 éves vagyok, de kb. 18-nak néznek. Nekem volt már, hogy én illedelmesen köszöntem, erre kaptam egy sziát, ezért mivel gondoltam ennyire jóban vagyunk elköszönéskor csával köszöntem el tőle..és csak lesett.. remélem elgondolkodott kicsit az illető, bár kétlem. Szerintem tahóság, főleg mondjuk egy boltban az eladó részéről, vagy étteremben, iszonyatosan idegesítő, tényleg olyan mintha semmibe vennének..
2015. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

11:14


Nem, én köszönök előre egy jó napottal, az meg oda vet egy sziát.

2015. okt. 22. 11:31
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

5: Ne legyél már ilyen felháborodott meg értetlen. Aki sziával köszön, azt te is köszöntheted utána sziával. Nincs ebben semmi rossz.

Nem kell mindenből ügyet csinálni. Inkább örülj neki, hogy barátságosak veled.

2015. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a dilemmát. Amikor már kezdett rajtam látszani, hogy nem vagyok már igazán fiatal, a házbeli tinik (=12-17 év közöttiek) voltak dilemmában, hogyan is köszönjenek, már ha egyáltalán akartak köszönni.

Akkor jöttek a csókom, jónapot, vagy inkább nem is köszönök variációk.

Szóval megállítottam őket, hogy tegeződjünk csak nyugodtan, a tisztelet-adás nem ott kezdődik, hogy tegezzük vagy magázzuk egymást. Azóta nincs gond!

2015. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel különösebb gond. Ha idősebbek letegeznek, egyszerűen tegezd vissza őket, kivéve persze, ha valóban idős emberről van szó. Én le szoktam tegezni a fiatalabbakat (persze udvariasan, nem lekezelően) és soha nem sértődök meg, ha visszategeznek, hülyeség is lenne, hiszen én kezdeményeztem és éppen azért tettem, hogy tegeződjünk. Ne gondold, hogy ezzel nem adják meg a tiszteletet vagy gyereknek néznek, inkább csak egy közvetlenebb viszonyt kezdeményeznek. Persze tudom, néha nem egyértelmű, hogy az illető elvárja-e a visszategezést vagy sem és nem szívesen mész bele konfliktusokba idegenekkel, de ilyenkor gondolj arra, hogy ha megsértődik, ő követ el udvariatlanságot, nem te. Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy "elnézést, de ön tegezett le ismeretlenül". Ha ezek után is neki áll feljebb, nyugodtan hagyd ott.
2015. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a boltban, üzletekben kapok sikítófrászt, mikor szépen, hangosan mondom, hogy "Jónapot kívánok!" erre visszadob egy laza "Heló"-t.

Fiatal vagyok én is, de tiszteljük már meg egymást, hogy nem tegezek le csípőből mindenkit, aki 40 év alatti. Pláne ha az alany, nem tegezve köszönt.

2015. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 23 éves vagyok,de én jobb szeretem ha sziával köszönnek,utálom a magázódást. Én persze idősebbnek tiszteletből "Jó napot! Viszlát"

Nem tudok ezen kiakadni :D

2015. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!