Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért használják ki mindig az...

Miért használják ki mindig az emberek ha valaki jóindulatú és segítőkész?

Figyelt kérdés

Tehát új suliba vagyok és az osztálytársaim is újak. Elküldtem múltkor az egyik osztálytársamnak a leckét mert hiányzott meg is köszönte. Aztán lusták az osztálytársaim tanulni németet elkérte a könyvem én nem értettem,hogy mit akar mert nem mondta meg hogy konkrétan ,hogy a leckém kéne vagy valami. Szívesen segítek az embereknek meg elküldöm ha kell valami meg talán még el is mondom nekik ha nem értik és én értem de azt nagyon nem szeretem mikor nyújtod az embereknek a kisujjad és az egész kezed kell. Mert konkrétan alapból levegőnek néznek,de ilyenkor nyilván jó vagyok mindenkinek. Az elöző osztályomban is volt akinek segítettem aztán mikor nekem kellett volna valami nem viszonozták lehet ezt nem is lehet elvárni ha mondjuk én hiányzok akkor nekem is valaki legyen szíves elküldeni a leckét de szerinten azért jó lenne. Aztán egyre többször írogatott ,hogy küldjem el ezt is meg azt is aztán most meg ha találkozok vele az utcán nem köszön meg semmi tehát nem értem akik kihasználnak másokat azok nem gondolnak bele milyen a másiknak? Nyilván most csak elkérték a leckém aztán mindenki azt másolta mert lusták tanulni pedig csak 1 feladat volt. De majd minnél többször ezt fogják csinálni aztán ez már alap lesz,hogy én vagyok a leckés aztán meg alapból még köszönni se képes nekem valamelyik mikor köszönök nekik. Mit gondoltok erről?


16/L



ma 20:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint ma kérte el az egyik a könyvem és abból másolta a leckét* aztán a többiek is onnan írták le*
ma 20:58
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván nekik nincs kész azerr nem kulduk neked.


Fogj össze inkabb olyanokkal aki tanul is meg lelkiismeretes is. Ne a trogerek közé akarj beilleszkedni.

ma 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
legközelebb ne add nekik oda.
ma 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb mondd azt, hogy akinek kell a lecke az szépen leperkál előre 500Ft-ot, utána másolhatja.
ma 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Ezt az ocsmány főiskolai hányadék módszert ne akarod, hogy csinálják.
ma 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, tapasztalatlan vagy. Azzal nem segítesz nekik, hogy rólad másolják a házidat, hacsak nem osztályozzák le őket. Így csak rád fognak szorulni a későbbiekben is.

Ha segítesz, ne olyannak segíts, aki még hanyagabb, még rosszabb lesz. Ha azt látod, akkor azzal segítesz, ha inkább valahogy máshogy bíztatod őket.

Pénzt ne fogadj el, aki azt ad, azét ne fogadd el. Ha látja, hogy nem veszed el, még ha ott is hagyja a padon, vissza fog menni érte, ha látja, hogy otthagyod a pénzt.

Egy középiskolai jegy, amiből még sok jeggyel javíthat, nem annyira fontos, hogy pénzekkel szórakozzatok, mert akárhogy segítesz, tartozásként fogja betudni. Sem neki, sem senkinek nem ér ilyen sokat egy házi, amit akárkiről le tudnak másolni. És ha érne is, akkor se kérj érte pénzt.

Ez az osztályról osztályra vándorlás Magyarországon mért divat? Maradj ott annál az osztálynál, ahova kerültél. Azért kerültél be, mert ott a helyed. Nincs olyan, hogy jó a suli, de véletlenül 16 ember nem illik a másik 14 mellé, ezért buknak meg menniük kell. Nincs olyan, hogy véletlenül rosszul lett összeválogatva. Az osztályok vegyesek. Akinek nem tetszik valami miatt, az végezze el magántanulóként, utána mehet katonának, szakácsnak, nyomoréknak, aminek akar. Ott a helyed, menj oda tanulni.

ma 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, nekem nem volt jó középiskolám, de szólok, hogy nem éri meg jól tanulni, a főiskola még százszor rosszabb, mint a középiskola. Ha nem mondták, akkor most mondom. El ne menj tovább tanulni.
ma 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 es #7-ey valaszolo nem tudon mirol beszel.


Ok kerik el en elmondanam nekik de nem akarnak tanulni ennyi. A tobbi butasagra amit irtal inkabb nem valaszolok.


Miert ne menjek tovabb tanulni?

ma 23:12

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!