Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tud a legtöbb ember...

Miért nem tud a legtöbb ember érveket felsorakoztatva vitázni?

Figyelt kérdés
Gyakran előfordul, hogy eltér a véleményem valaki másétól, és ezt érvekkel alátámasztva el is mondom neki. Erre sokan, ahelyett, hogy érvelnének az igazuk mellett, megsértődnek, vagy csak simán azt mondják, hogy "ne vitatkozzunk ezen". Miért gondolják egyesek, hogy a vita rossz dolog? Szerintem amíg érvek felsorakoztatásából, és nem személyeskedésből áll, addig a vita nagyon is jó.

2015. okt. 4. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
De amikor atmesz okostojasba az mar idegesito masoknak :D
2015. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A vita jó dolog, amíg nekem van igazam. (vicc volt)


"Szerintem amíg érvek felsorakoztatásából, és nem személyeskedésből áll, addig a vita nagyon is jó."

Igen, itt a lényeg. A vitában gyakran felülkerekedik az ego, és a saját igazát akarja bizonygatni. Ha meg kutyaszorítóba került, az ösztön előhúzza a védekezési mechanizmust, mint aduászt (ami lehet agresszív fellépés, vagy épp menekülés - "ne vitatkozzunk ezen"). Ilyenkor már nem az értelem vezérel, hanem az érzelmek.

2015. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A második jól írta! :)


A legtöbb ember képtelen a vitára. A legtöbb embert az érzelmei és indulatai vezérlik, nem a józan esze. Kevés a jó vitapartner.

2015. okt. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!