Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vitafüggő vagyok, mit tegyek?

Vitafüggő vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, viccesnek tűnik, de nem az.


A vitát érdekes, intellektuális, érveket felsorakoztató beszélgetésre értem, nem Mónika show szintű ordibálásra és mocskolódásra.


Ha akármilyen fórumon, vagy például ezen az oldalon ha látok egy, az enyémmel nem megegyező véleményt, nem bírom ki, hogy ne írjam le az érveimet, és ne kezdjek el vitázni.


Mit lehetne tenni ez ellen? :)


2015. szept. 28. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért kéne tenni bármit is ez ellen? Többek között az a baj az emberekkel (és ezzel az oldallal), hogy szegény a vitakultúrájuk, nem tudnak észérvekkel, határozottan, de kulturáltan, a másik fél véleményének tiszteletben tartásával vitázni.


Az csak jó, ha emeled az oldal színvonalát, a vita jó, egy értelmes vitát meg öröm olvasni, főleg a fiatalabb korosztálytól.

2015. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1: Igazad van, de kissé fárasztó ennyit vitázni, főleg hogy nagyon fel tud idegesíteni, mikor valaki nem, vagy helytelenül érvel, és ezzel együtt hülyeségeket állít. Ez pedig elég gyakran megtörténik.
2015. szept. 28. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudni kell egy ponton befejezni a vitát. Ezt is meg kell tanulni, itt legalább gyakorolhatod. Én ritkán megyek bele ezen az oldalon vitába - egyrészt mert nem sok időm van rá, másrészt mert az értelmes vitapartner ritka, mint a fehér holló - , de ha úgy látom, hogy megrekedtünk, nem visz már sehova, akkor egyszerűen elköszönök, jelzem, hogy a továbbiakban ebben én már nem veszek részt, és ennyi. :) Ha nem bírod ki, hogy ne szólj újra hozzá, akkor egyszerűen töröld a figyelt kérdések közül, és nem fogod látni, ha új válasz érkezik.
2015. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernek nem logikai, hanem érzelmi alapúak az érvei/nézőpontjai, így velük fölösleges vitát folytatni... De majd megtapasztalod te is ezt, ha nem hiszel nekem... :D
2015. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4: Az a helyzet, hogy hiszek neked, és én is ezt tapasztaltam.
2015. szept. 28. 18:05

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!