Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan művelitek magatokat,...

Ti hogyan művelitek magatokat, tágítjátok a tudásotokat?

Figyelt kérdés
Én pl. ki szoktam választani egy témát, amiről keveset tudok, de érdekel, és elolvasom róla a wikipédia cikket, youtubeon rákeresek, megnézem az érdekes, informatív videókat, cikkeket keresek róla. Általában érdekes kultúráknak, embercsoportoknak nézek utána, vagy pl. most a különböző vallások jellegzetességeit ismerem meg, eddig csak a kereszténységről voltak bővebb információim. Tudtok esetleg valami jó témát ajánlani? :)
2015. jún. 30. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mostanság a természet és dokumentumfilmekre kattantam rá. :D Úgyhogy ezek nézem mostanság leginkább. Nagyon szeretem a természetet, de most még többet szeretnék róla megtudni. Neten találtam egy csomó természetfilmet, úgyhogy ezeket nézem. :)
2015. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én néha olvasom pl. holnap a buszon. :D De az interneten is szoktam informálódni. :D
2015. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Engem a jövőkutatás, annak is elsősorban az orvosi része érdekel mostanában. Keress rá Meskó Bertalanra, aztán majd visz tovább:-)

Egyébként hasonlóképpen, mint te, régebben rengeteg könyvet olvastam, most inkább a neten búvárkodom, ha megragad egy téma, annak utánaolvasok mindenfélét, amit találok, egyszerűen csak kíváncsiságból, általában ez feldob még 5-6 témát, és így tovább:-)

2015. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindig előjön valami, amit tudnom kéne de nem tudok. Ekkor szakkönyveket olvasok a témában, internetes cikkeket, fórumokat, ha nagyon nincsen róla semmi, akkor angol nyelvű anyagokat is. Videókat is keresek, esetleg animációkat. Ha ez megvan, utána próbálok gyakorlati tapasztalatot is szerezni mindenképpen.
2015. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piriiiii ***** válasza:

4 évig jártam művészet történet órákra, még fogok legalább 1 évig. Ez már megadta a művészetek alapvető ismereteit.

Ha már művészet, akkor ide tartozik a zene is. Sajnos zenét nem tanultunk ezeken az órákon, viszont, mivel imádom a zenét, magamtól is kutakodom. Ha innen-onnan megismerek egy együttest, egy műfajt, akkor utánaolvasok, könyveket keresek.

Egy ideje érdekelni kezdett a tudatos álmodás (ami, lehet, hogy sokaknak humbug és értelmetlenség, de, még ha a tudatosságot nem is vesszük figyelembe, sok érdekes dolgot megmutat az alvással kapcsolatban), ezért kivettem róla könyveket.

Érdekelni kezdett a gyógynövények világa - könyv.

Érdekelni kezdett a kutyák etológiája - könyv (és internetes videók, bár ennek is a fele felejthető).

Szóval inkább könyvekből veszem az információkat, vagy szakemberektől, mint az internetről. Bizonyos dolgokban nagyon sokat kéne keresgélni a neten ahhoz, hogy több helyről hitelesítsek ezt-azt, mivel általában nem bízom meg egyetlen oldal információjában.

Sok szépirodalmat is olvasok, és lépten-nyomon belebotolhat az ember ott is érdekes dolgokba.

2015. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én tévében az Eszement játékokat, Számok bűvöletében-t vagy hasonló műsorokat nézek. Olykor egy-egy ország szokásait,

érdekességeit olvasom, pl: Japán, de te már lehet ismered is. Vagy értelmesebb logikai/stratégiai játékokat szeretek még, pl: "shogi" (erről a tudnivalók is érdekesek).

2015. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az említettek mellett rendszeresen beleállok olyasmibe, ami nagyon nem érdekel, biztos, hogy untatna, ha szórakozásból akarnék többet tudni róla, és akár marhaságnak is tartom. Sok érdekes új irányt kapott a kis személyes fejlődéstörténetem csak ennek a rutinnak köszönhetően. Persze van ára is: benne van a pakliban, hogy eltévedsz, főleg ha nem vagy elég szigorú a források hitelességével. És persze rengeteg dologgal fölöslegesen ismerkedsz meg, mert egyszerűen csak összefüggéstelen baromságok, főleg ezo és vallás vonalon. Ettől függetlenül megéri bele-belebonyolódni különféle ágazataikba egyszer-egyszer becsülettel, mert akad máshol fel nem lelhető érték, ami bőven kárpótol a tévelygésért. És persze amikor már beljebb vagy, mindenben hatékonyabb leszel, beleértve a búza és ocsú elválasztását. :)


Néha egy jó intuíciót kérő, hangtalan ima után látok neki olvasmányt keresni tetszőleges módszerrel. Amikor "tudom", hogy ez jön, akkor neki is látok az adott könyvnek, cikknek, oldalnak, vagy ami jön épp. Meglepően jól beválik.

2015. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyelvórák, ismeretterjesztő anyagok, aktív hobbik

Kikapcsolódásként sem a tv előtt döglök, hanem rajzolok, írok, esetleg sportolok

Ezek mind frissen tartják a szellemet és elősegítik a kiegyensúlyozott életet

2015. jún. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nyelvet általában gyakorlati módon, pl. külföldiekkel beszélni, cikkeket olvasni, videókat nézni.

más témákban: általában a netről olvasok, ha találok valamit, és ez vezet ide-oda. Ha valami nagyon felkelti az érdeklődésemet, vagy ajánl valami cikk egy könyvet, akkor könyvet olvasok.

elég sokat jártam felsőoktatásba, azzal is bővítettem a tudásomat.

olyannak sosem nézek utána, ami nem érdekel, csak ha valami miatt muszáj.

+ gyakorlati dolgokban youtube videókat szoktam keresni, és az alapján tanulok meg problémákat megoldani.

2015. júl. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Īrok egy pár oldalt ahol én tanulgatok. :)

www.Duolingo.com - itt nyelveket lehet, magyarul csak agolt, de ha tudsz elég jól angolul, aķkor portugáltól kezdve hollandig rengeteg nyelvet elkezdhetsz

Www.khanacademy.com (lehet hogy .org, nem emlékszem pontosan) - itt kb. minden területről vannak oktatóvideók, még a NASA is töltött fel asztrofizikásat. Természetesen angol.

www.coursera.org - külföldi egyetemek töltenek fel kurzusokat. Angol.

www.memrise.com - itt a tagok töltenek fel "kurzusokat", magyar r3sze is van, főleg szókincsfejlesztésre lehet használni, de pl. az is fent van, hogy hogyan rakj ki egy Rubik-kockát.

Egy3b jó oldalak még az instructables, a howitsmade, stb. Ezeknek a neve elárulja hogy mit takar. :)

A helyesírási hibák3rt és ha véletlen elírtam egy weblapot, elnézést! Remélem segít. :)

2015. júl. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!