Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a különbség egy történeten...

Keitha kérdése:

Mi a különbség egy történeten belül a villain (rosszfiú) és az antihős között?

Figyelt kérdés
Én eddig azt hittem, a kettő ugyanazt jelenti, de lehet, hogy rosszul tudom? Mi a különbség tulajdonképpen a két karakter között?

2015. ápr. 12. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

A villain az a gonosztevőt jelenti. A negatív karaktert egy történetben, még akkor is ha csak kicsit gonosz.

A klasszikus értelemben vett hero és antihero között annyi a különbség hogy a hős mindig az igazság oldalán áll és bármi áron azt védelmezi. Az antihero ezzel szemben sokkal emberibb. Van olyan hogy úgy dönt hogy ő igenis most magára gondol vagy hiába kap lehetőséget megkímélni egy rosszakarója életét ő inkább bosszú vagy egyéb okok miatt elveszi. Ezzel szemben az antihősök inkább a pozitív oldalt szokták erősíteni. Ilyen például a GTA-k karakterei mert lopnak, ölnek meg a többi a játékos mégis együtt bír érezni és sokszor meg bírja őket érteni. Klasszikus hős karakter ilyeneket sosem tesz, sőt még az ellenségeit is megpróbálja úgy hatástalanítani hogy a lehető legkevesebb kárt tegyen bennük.

Más szóval az antihero-k azért népszerűbbek mert szabadabb egyéniségeik lehetnek és nem kell mindig az igazság útját járniuk. A villain "rosszfiúk" pedig egyszerűen a negatív karakterek akik a főszereplő ellen vannak.

2015. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: a nézőpont.

Ha a főszereplők oldaladon áll, akkor antihero. Ha ellenük, akkor villain.

Erre jó példa Deadpool. A legtöbb képregényben a jófiúk oldalát erősíti, ilyenkor antihero kategóriában van. De vannak olyan történetek is, amiben ellenlábasként tűnik fel és ilyenkor villain. Ugyanaz a karakter, csak a nézőpont változik.

2015. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
A villain kifejezetten negatív értelmű, míg az antihős nem egy rosszakaró karakter, hanem egy teljesen semleges személyiség, aki nem hatott a világra különösebben. Emberi, és nincs benne semmi természetfeletti. Antihős például a csinovnyik az orosz realista művekben.
2015. ápr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az antihős bár rossz tulajdonságokkal rendelkezik, de szimpatizálunk, azonosulunk vele, általában ő a főszereplő. Lehet egyszerű, esendő kisember, de lehet bűnöző is.

Az, aki angol szóval villain, latinnal antagonista (a dramaturgiában így hívják), a főszereplő ellenlábasa, és bár bizonyos pozitív tulajdonságokkal rendelkezhet és/vagy bizonyos mértékű empátiát érezhetünk az irányába, alapvetően a filozófiai Rossz princípiumának megtestesítője.

2015. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, példákat elfelejtettem.

Antihős: Csinovnyik (ahogy #3 írta), Oidipus, Svejk, Piszkos tizenkettő, Blues Brothers, Ace Ventura, Johnny English.

Antagonista: Darth Vader, Voldemort, Joker, Jan van Jean, a szerelmi történetek kivételével szinte minden történetben van.


Mindkettő esetében fennáll a lehetőség, hogy a karakterívben végül megjavuljon/megnemesedjen.

2015. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Így már érthető :)
2015. ápr. 15. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!