Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hisztek Istenben vagy...

Ti hisztek Istenben vagy valamilyen felsőbbrendű lényben?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 21:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hiszem, hogy valamilyen felsőbbrendű létezik, abban nem hiszek, hogy az ember valaha is megismerheti, és egyáltalán végig befolyásolja az életünket.
2015. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok az istenem.
2015. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Kedves kérdező. Jó, hogy feltetted ezt a kérdést. Gondolkodj el a következő példán: Az anyag és az energia bizonyos viselkedése folytán úgy keletkezett a ház amiben laksz, hogy nagy bumm (ősrobbanás) következtében megjelent az alap, majd az évmilliók folytán a a fal, majd az ablakpárkányok, és végül a ház lett az eredmény. Mindenféle készítő nélkül létrejött magától. A mai házak pedig véletlen változásokkal ugyan így létrejöttek. Nevetséges igaz? Nem hiszed el ezt, mert tudod, h. egy háznak van tervezője és készítője.

Mit gondolsz, a csodálatos bolygónk a Föld, a Nap, a világegyetem, mi magunk, ahogyan gondolkodunk, vajon a véletlen termékei? Vegyük példának a Nap és a Föld távolságát, ami megközelítőleg 150 millió kilométer. A tudósok szerint ez az a távolság, ami ahhoz kell, hogy a földön a víz cseppfolyós maradjon, tehát jó a hőmérséklet. Vagy, ha a Föld a galaxisunk középpontjához közelebb lenne, lehetetlen lenne az élet, a kémiai elemek koncentrációja miatt. Mit gondolsz, ez a véletlen műve, vagy kellett hozzá tervező és készítő? Ha egy háznak van tervezője és készítője, akkor a bonyolultabb dolgoknak nem?

Sokan azért nem tudnak hinni egy teremtő Isten létezésében, mert a földünkön nagyon sok a szenvedés, és jogosan teszi fel a kérdést: Miért engedi meg Isten a szenvedést? Talán örül ennek? Hidd el egyáltalán nem örül, és erre a kérdésre van válasz. Én hiszek Istenben. Sok vallásban kutakodtam régen, de megtudtam, hogy nem minden vallás elfogadható előtte. Sok vallás olyat tanít Istenről, hogy ha meghal valaki az az Isten akaratából lett, holott a Biblia soha nem írta ezt. De melyik vallás az igaz? Mi Istennek a célja az emberekkel? Ezekre a kérdésekre megtudhatjuk a választ a Bibliából. De nem biztos, hogy ha valaki elolvassa a Bibliát érti is amit olvas. Ezért kell tanulmányozni Isten szavát. Miután tanulmányoztam a Bibliát és ebben segítettek nekem sikerült saját saját meggyőződésemből rájönnöm, hogy létezik Isten, és a válaszokat a fentebb említett kérdésekre. megtudtam, hogy mi az oka a rengeteg szenvedésnek, és hogy ez nem lesz mindig így. Megtudtam, hogy nem kell félnem a halottaktól és nem szabad a jósokhoz fordulni tanácsért, meg a biblia szerint az olyan dolgok ma már nem Istentől van, hogy valaki ráteszi a kezét valakire és meggyógyul, és az ilyen csodák már nem Isten helyeslésén alapul. Ha van kérdés írjál privátba. Válaszolok.

2015. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Pontosan annyira mint a Mikulásban és a húsvéti nyusziban…
2015. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
2015. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A felsőbbrendű Önmagamban hiszek, amelynek itt a Földön ebben a pillanatban csak árnyéka lehetek. Ez az ÉN egy még magasabb szintű MI része, és így tovább.
2015. ápr. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 4. 19:12
 18/18 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek, hanem biztosra tudom és meg vagyok győződve Isten létezéséről. Ne félj közeledni hozzá és felé!


Tedd próbára, hidd el válaszolni fog tettekben, cselekményekben, eseményekben! Tartsd nyitva a szemed, az elméd, a szíved!

2016. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!