Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hisztek Istenben vagy...

Ti hisztek Istenben vagy valamilyen felsőbbrendű lényben?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 21:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Istenben hiszek.. a sajátomban.
2015. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
igen
2015. márc. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
nem
2015. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nem tagadom, hogy létezhet valami, de nem hiszek Istenben, és egyik vallásban sem.
2015. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A lény az matéria. Az ember a legmagasabb szintű materiális képződmény, ami leképezése az egésznek, és mint anyagban működik az Isten, aki a szeretet.

Magyarázhatnám sokáig, de akinek szeme van lássa, és fejében hallja. Kinek ellenérzése támad ámen, kinek jóleső ámen, a lényeg a valami, a semmi ellenében.

2015. márc. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Ensam skog ***** válasza:
Nem, Isten hisz bennem.
2015. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem.

De erről eszembe jut George Carlin egyik mondata. Nem tudom pontosan felidézni, de a lényege az, hogy ha azt mondod az embernek, hogy fenn a felhők felett él egy szakállas emberforma lény, aki a világot és az embert a semmiből megteremtette, akkor azt minden további nélkül elhiszi, de ha a padra rá van téve egy papír, hogy "frissen festve", akkor hozzá kell nyúlnia ahhoz, hogy elhiggye.

2015. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Régen hittem Istenben, nem erőltette senki, magamntól kezdtem hittanra meg misékre járni, de mára már kihalt ez belőlem. Úgy gondolom, hogy akik hisznek, azok azért hisznek, hogy valamit könnyebb legyen átvészelniük. Először akkor rendült meg a hitem, amikor anya azt mondta, hogy ő kiskorában nagyon félt attól hogy meghal, miután "megtalálta" Istent megnyugodott többé már nem félt. Bizonyos tekintetben jó hinni valami felsőbbrendűbb létezésében de én már nem tudok. Egyedül egy olyan Istent tudok elképzelni aki megteremtette a világot majd magára hagyta azt.
2015. márc. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszek.
2015. márc. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 aries 2 ***** válasza:
Hiszek.
2015. márc. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!