Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés, hogy egy idegen...

Milyen érzés, hogy egy idegen nyelven sem beszélsz, csak magyarul?

Figyelt kérdés
Nem érzed gáznak?
2015. márc. 25. 14:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Az anyanyelvemen kívül én is két nyelvet beszélek még nagyon is jól és rohadtul nem találom nagy számnak, ellenben veled, Kérdező. Igen, ebben az országban ez nem túl gyakori, amúgy szerintem nem akkora nagy achievement, hogy erre arcoskodjak.
2015. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
De leírtam a jelentését. tudod hogy tudsz mandarinul . Na jó trollkodást guglinyelvészbarátom
2015. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, ebből látszik, hogy szart sem ér a gugli fordítód.

Pontosan ezt jelenti: Tudom, te nem tudsz mandarinul.

2015. márc. 25. 18:26
 24/29 anonim ***** válasza:
#5 azt azért tegyük hozzá hogy a magyar nagyon nehéz nyelv olyannak aki x évesen még sose tudott kimondani egy ékezetes magánhangzót.. Ha nem magyar lenne az anyanylevem biztos belebuknék ha tanulnám a magyart mert egyszerüen nehéz.
2015. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
a "bu" -"nem" kimaradt de attól még a tudásod is netes keresős tudás semmi több.
2015. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Mivel az esetek 98%-ban magyarok közt "magyarkodom", így nem gáz. Ha kérdez egy külföldi pl. utcáról, akkor eljelelem, "elmakogom" neki pár szóban az irányt.
2015. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

De, cikinek érzem.

A suliban a nyelvtanárok bénák voltak, és motivációm sem volt a nyelvtanulásra, így megelégedtem a közepessel, ami sajnos még közepes tudást sem takart, érettségi után pedig sikerült minden német tudásomat kitakarítani az agyamból.

Most angolul tanulok, pénzhiány miatt egyedül, de elég jól megy, még idén szeretnék nyelvvizsgázni. Rájöttem, hogy a nyelvtanulás lehet szórakoztató is, tervezek még nyelvet tanulni.

Szóval röviden: cikinek tartottam, hogy nem beszéltem egy ideges nyelvet sem, de tettem ellene!

2015. márc. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
27-es! Respect! Ne add fel soha, sikerülni fog! :)
2015. márc. 28. 08:38
 29/29 anonim ***** válasza:

Köszönöm, aranyos vagy.

Nem adnám fel soha, nagyon megszerettem a nyelvtanulást.

2015. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!