Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés, hogy egy idegen...

Milyen érzés, hogy egy idegen nyelven sem beszélsz, csak magyarul?

Figyelt kérdés
Nem érzed gáznak?
2015. márc. 25. 14:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%
Angolul tolom, szóval nem. Nem magadból kellene kiindulni.
2015. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
21%
Egyáltalán nem. Ha nem tervezek kivándorlást és a melóhelyen sem kell mindenféle nációval pacsizni ,akkor mégis mi értelme van a dolognak? Minimálangol rámragadt innen onnan meg suliban is küszködtem éveket a ketteshármasértért nyelvből, de azon kívül hogy alap dolgokat felismerek ,jellemzően ilyen számtekes next exit save load cancel buy item ebay sale szinten ,társalogni nem tudnék és nem is akarok már. Nem olyan az élethelyzetem hogy bármikor is kellene. Más hasznos dolgokra fordítom az időmet.
2015. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
7%

I don't feel so.

Nicht so schlecht dass ich keine Sprache ausserdem Ungarisch spreche.

2015. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Trafó1 ***** válasza:
12%

Nem gáz nagyokos.


Pl van egy tabletem fordító programmal, bepötyögöm és lefordít, még ki is mondja , és képzeld ha lefényképezem a szöveget be szkenneli és megen lefordítja, és képzeld az sem gáz hogy anyi nyelven tud amennyit te egész életed alatt sem tanulsz meg és képzeld nem nagy az arca sem csak a képernyője.

2015. márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :-) Én 2 nyelven beszélek a magyaron kívül, és lenézem azokat akik semmilyen nyelven nem tudnak, hanem inkább háborognak, ahelyett, hogy megtanulnának legalább alapfokon valamilyen nyelven.

"idejön aztán magyarul nem tud, rohadt külföldi"

"nem érted mit mondok?" (mindezt üvöltve, mert a hangos magyar, az minden nyelven érthető)


:D:D

2015. márc. 25. 15:14
 6/29 Trafó1 ***** válasza:
Mondjuk az bunkóság de én németekkel találkoztam akik pont ezt csinálták.
2015. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Annak idején mikor ez igaz volt rám nagyon irigyeltem azokat akik tudtak angolul. A nyelv kb olyan volt mint egy varázslatos ezköz ami bevezet az internet, videojátékok, közösségi oldalak, filmek és zenék világába. Aztán egyre többször szembesültem vele hogy milyen jó lenne ha tudnám. Egyre jobban hülyének éreztem magam. Végül annyira zavart hogy komolyan elkezdtem tanulni és évek óta nagyon jól ment. Azóta volt külföldi kapcsolatom is ahol angolul kommunikáltunk. Nagyon jó volt :)
2015. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
48%

Most ezért érdemes volt kérdésnek álcázott mellveregetős öndícséretet előadni? Nagyon ügyes vagy tudsz két nyelvet. Na és ki nem xarja le? Más meg olyanokhoz ért amihez te még a közelébe sem szagolsz és meg is él belőle , mégsem veri a mellét , és nézi le a másikat érte. Intelligencia nem jár a nyelvvizsgához sem .

Ne haragudj de nem fogok azért nyelvet tanulni hogy 10 évente belémbotló szájtáti külföldinek szép angolsággal elmondjam merre van Buda. Marad a Toldi módszer :)

2015. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

"Ne haragudj de nem fogok azért nyelvet tanulni hogy 10 évente belémbotló szájtáti külföldinek szép angolsággal elmondjam merre van Buda."


1. Nem ezért kell angolul tudni. Hanem például azért, mert a világról szóló ismereteknek az egy ezreléke érhető el magyarul, és közel száz százaléka angolul.

Aki megelégszik a sokkal kevesebb lehetőséggel és ismerettel életében, és nem is akar kimozdulni Magyarországról soha, annak természetesen elég a magyar.

Aki viszont többre vágyik, annak szüksége van az angolra.


2. Azért legalább magyarul megtanulhatnál, hogy legalább EGY nyelven tudj.

("Ne haragudj de" --> Ne haragudj, de

"tanulni hogy" --> tanulni, hogy

"elmondjam merre van" --> elmondjam, merre van)

2015. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Éppen elég az az ismeret amit lefordítottak magyarra. A technika meg sok mindent megold ,vannak fordító progik, ha minden kötél szakad.


Semmi szükségem komolyabb nyelvismeretre az életben. Pénzt így is keresek bőven, saját vállalkozással , külföldiekkel nem tartok kapcsolatot mert semmi szükségem rájuk,nekik sincs rám, nem célom a nemzetközi világcéggé válás.

Az hogy nevetséges vesszőhibákkal vagdalkozol egy netes fórumon az meg a saját kicsinyességed kötekedésed bizonyítványa.Saját szemedben a gerendát se, stílus.. De legyél boldog vele ,nagytudású vagy és jól kioktattál . Csak azt felejted el hogy nem egyforma minden ember és nem te ,de nem is én vagyok az etalon. Mert olyan nincs, különböző igények és élethelyzetek vannak. Van akinek felesleges a nyelvtanulás, másnak meg a villanyszerelés vagy az autójogsi vagy a biológiai ismeretek feleslegesek. Nem lehetsz mindenben okos, és nem is cél egy olyan világban ahol bármikor rákereshetsz bármire a neten.

2015. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!