Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azt mondják, az egyetem...

Azt mondják, az egyetem alakítja a látásmódot illetve művelt lesz az ember. De hogyan?

Figyelt kérdés
2015. febr. 28. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Sehogy, mert hazugság. Egy adott témakörre beszűkíti a gondolkodásodat. Ennyi az, amit tesz.
2015. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem végeztem egyetemet mivel anno nem volt lehetősegém.

Viszont a barátiköröm mint értelmiségi,egyetemet végzet emberkék,látom a különbséget.Igy utolog bánom nem jártam egyetemen.40 éves férfi

2015. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább szűkíti, mint tágítja a tudást. Én érettségi környékén éreztem magam a legműveltebbnek, akkoriban még mindenhez volt egy pici közöm. Most már csak a szakmámhoz értek meg a magán érdeklődési körömhöz. Történelem, földrajz tudásom pl. annyira hanyag, hogy ezen témákban csendesen visszahúzódom.
2015. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Az egyetemtől nem lesz művelt senki, legfeljebb a szakmáját tudja.

A műveltséghez sok olvasás kell különféle témákban.

2015. febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj, hogy még a szakmai irányba is csak erősen felszínes tudást ad, és magadnak kell megtanulni mindent, utánajárni mindennek.
2015. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon igaz, hogy az érettségi után egyre csak felejtődni fognak azok az általános ismeretek, aminek még annyira tudatában van az ember érettségikor, de közel sem szűkül be szerintem az ember látóköre. Maximum szakmai szempontból érthető ez, de én biztos, hogy diploma után nem csak a szakmámmal kapcsolatos dolgok iránt fogok érdeklődni. Én azt mondanám, hogy az egyetemmel nagyon kinyílik a világ, és ez nyilván hatással van rád. Leginkább a megismert embereknek, tanároknak, esetleg erasmusnak köszönhetően sokban változhat a véleményed bizonyos dolgokról. Vagy éppen nekem több régi barátságom is megszűnt ezalatt az idő alatt, dolgoztam, teljesen a kezembe vettem az életem, ennek köszönhetően nyilván átértékeltem sok mindent.
2015. febr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ez így van. Ugyanis az odajárók hasonló érdeklődésűek de ugyanakkor nagyon különböző dolgokkal is foglalkoznak. Sőt a tanárok sem csak a szakmáról beszélnek, hanem megpróbálnak bizonyos élettapasztalatot átadni. (már a jobbik fajta) Továbbá ha valamiféleképpen megterheled az agyadat azaz fejleszted akkor az később más területekre is fogékonyabb lesz.
2015. febr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, inkább beszűkíti a gondolkozást. Vagy nem módosítja.


Gimi után még úgy-ahogy tudtam a dolgokat, bár akkor se - én azt tartom, az érettségi manapság egyszerűen könnyű. Kivétel mondjuk az emelt szint, az pont nem az.


Olyan szakra járok, ahol mindenről tanítanak de semmiről se elég sokat. Így is azt érzem, egyre kevesebb témához tudok hozzászólni ahogy felejtek, ráadásul a szakmámhoz se értek a "túl sokat markol keveset fog" jelenség miatt.


A szakmában is ahhoz értek jobban, amivel saját erőmből foglalkoztam.

Illetve értek még a privát érdeklődési köreimhez.


Az egyetemi tanulás "emberségileg" nem adott semmit.


Szociális téren volt valamennyi lehetőségem "tanulni" az emberekről, emberi kapcsolatokról, dehát ezt diákmunkán is lehet, OKJ-n is lehet, munkahelyen is lehet.

Írjátok, hogy az oktatók közül a jobbak nemcsak a száraz anyagot adják át. Jó gondolatok, élettapasztalatok bárkitől elhangozhatnak. Például akár egy hajléktalantól is. Komolyan mondom.

2015. febr. 28. 23:10
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvégzel egy normális egyetemet, az kitartásról, szorgalomról árulkodik. Néha áldozatokkal is járhat, mert nem mindig lehet a haverokkal bulizni, vagy a csajokkal shoppingolni. Sem a középiskola, sem az egyetem nem arra való, hogy annyira nagyon művelt legyél, hanem hogy adjon egy alapot ahhoz, hogy jó szakember válhasson belőled. Hogy mindent csak felületesen tanítanak? Rómát sem egy nap alatt építették, a világ összes információját sem tömik be a fejünkbe 5 év alatt. Ha szűkült a látóköröd, az valószínűleg azt jelenti, hogy nem jó pályát választottál. Én ezért is vártam pár évet érettségi után.

Amúgy ha egyetemen még földrajzot és történelmet tanítanának, be sem iratkoztam volna. Viszont a filozófia és a pszichológia nagyon jólesett. Sok dolgot már nem csak a saját szemstögemből nézek. Viszont egyre kevesebb emberrel találkozok, akikkel eszmét tudnék cserélni :D Lehet, hogy mégis együgyű lettem :D

2015. márc. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jó, hát pszichológia és filozófia után jó, hogy bővült a látóköröd.


Én reál mindent tanul és semmit se tud szakon vagyok, itt inkább szűkül az ember látóköre. :D


Az OK, hogy az alapokat adják meg, de bizonyos szakokon az alapokat SE.


Lehangoló csak azért szenvedni 3 évig, hogy bebizonyítsam, hogy tudok szenvedni!!! :(

Úgy mentem egyetemre, hogy azt hittem, hogy lesz pár értelmes tárgy (úgy 50%-ban elvártam ezt), és az ott tanultakat hasz-nál-ni fogjuk.

Gimiben még elfogadtam, hogy alapműveltségért és pallérozásért tanulunk, de 16-17 év tanulás a semmiért... Na ez az amit már nem és nem tudok megemészteni.

2015. márc. 1. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!