Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A négereket hogyan kell...

A négereket hogyan kell nevezni, ami nem sértő nekik?

Figyelt kérdés
2014. dec. 8. 12:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A feketével nem látok semmi gondot, bár én nem vagyok érintett. Szerintem ha nem n.ggerezel, illetve kerülöd az ehhez hasonlókat (mondjuk teljesen felslegesen, de mindegy, jobb biztosra venni), mint pl. a negró vagy néger, akkor nagyon nem vehetik zokon.
2014. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

Ez is csak játék a betűkkel, nem veszitek észre?..

A negro (néger) is a latin "fekete" szóból származik. A "fekete" után aztán később jött a "színesbőrű" majd "afro-amerikai".. Mindegyik kifejezésnek kell néhány évtized amíg telítődik negatív konnotációval, akkor majd a politikusok kitalálnak egy újabb "píszí" nevet ugyanarra..

2014. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

Leginkább a nevükön. Nem lehet valakiről úgy beszélni, hogy ne említsük meg a bőre színét? Dehogynem.

Egy életet le lehet úgy élni, hogy a másik emberre nem használunk jelzőket, nem emeljük ki, nem különböztetjük meg. Egyébként a "fekete" a nyerőbb, de milyen szituációnak kell ahhoz történnie, hogy ez legyen a szempont amikor beszélünk róla? Mint vállalkozó szolgáltató, ha bejön hozzám egy fehér valamit rendelni, akkor úgy mesélek róla a páromnak, hogy volt itt Budapestről egy ember, aki ezzel meg azzal foglalkozik, és elégedett volt a szolgáltatásommal. Vagy képzeld, megismertem az utcából a csajt, aki ezzel mag azzal foglalkozik. Sosem mondom milyen színű. De ha fekete lenne, akkor is ugyanezt mondanám. Egy csaj, egy pasi, egy ember, aki ezt vagy azt csinálja, így meg úgy ismertem meg.

Jaaah, hogy fekete? Ééés? akkor mi van?

Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy az a legegyszerűbb, ha nem mondod sehogy sem, mert simán lehet úgy beszélni egy emberről, hogy nem hangsúlyozod ki a bőre színét.

Mondanak ezt meg azt, hogy pl. a fekete nem sértő nekik, de alapból ha belegondolsz, neked is valahol sértő lenne, ha bármilyen előnyöddel és szaktudásoddal szemben a mondat első felében ott lenne a bőröd színe. Szóval nem az a fontos, hogy milyen szót használsz a bőrszínre, mert sosem fogod a megfelelőt használni. Valószínűleg ők is különböző érzékenységi fokkal fogadják, ők is szeretnék, ha elsősorban nem a színük alapján ítélnék meg őket. Te sem örülnél, ha rád lenne sütve egy bélyeg, ami fölötte van minden egyéb megítélés felett.

De mint írtam, ember függő. A cigányokról is elterjedt, hogy a cigány szót sértésnek veszik és újabban romának illik őket emlegetni ,ami egy az egyben hülyeség. Ismerek cigányokat, és abszolút nem sértődnek meg rajta, magukat is cigánynak nevezik, sőt néha viccesen is hangzik a szájukból a roma, amivel szoktak is viccelődni mióta valaki kitalálta, hogy a cigány szó sértő.

2014. dec. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Egyetemen van sok külföldi, és pl sétáltunk haza, mesélem egy ismerősömnek hogy mit csinált xy, majd mikor már kimondtam hogy néger, akkor láttam hogy pont mellettem is volt egy fekete és hogy mit gondolhatott.
2014. dec. 8. 12:48
 15/23 A kérdező kommentje:
A nevét nem tudom, viszont látásból mindketten ismerjük, de ugye csak annyit tudunk róla hogy milyen származású.
2014. dec. 8. 12:50
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt így túlspilázni. pl. van cigány ismerősöm ő is azt mondja hogy azok a cigányok. Amúgy a roma szó ugyanúgy cigányt jelent. Szerintem a fekete nem sértő szó de a n*ger az már prejoratív. Ez olyan mintha rád mondanák hogy fehér,magyar te sem sértődsz meg. Végül is mindenki az ami hülyeség hogy egyesek, hogy felfújják ezt az ügyet.
2014. dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
32%

Ez is csak játék a betűkkel, nem veszitek észre?..

A negro (néger) is a latin "fekete" szóból származik. A "fekete" után aztán később jött a "színesbőrű" majd "afro-amerikai".. Mindegyik kifejezésnek kell néhány évtized amíg telítődik negatív konnotációval, akkor majd a politikusok kitalálnak egy újabb "píszí" nevet ugyanarra..


13. voltam.

12# nem értem miért lett lepontozva, mert Ő írta meg a legnagyobb igazságot. A néger valóban negro, ami feketét jelent, de mindegy hogyan csűrjük-csavarjuk az elegáns megnevezést, számukra valamilyen szinten mindig is sértő lesz, ha elsősorban a bőrük színe alapján emlegetik őket. Mert ez itt a lényeg. Próbáljuk a mi szemszögünkből nézni, hogy mi lenne, ha mi lennénk megkülönböztetve a sápadt bőrünk alapján: "volt itt ez az albínó"

Vagy: "ma egy sápadt arcú jelentkezett munkára"

Vagy: "A műkörmösöm, aki egyébként világos színű..."

Vagy rószaszín, vagy bianco, vagy mégis magunkat mivel sértsük, vagy különböztessük meg? Ha ez sokáig tukmálják a fejünkbe, nem zavarna, hogy ez a megkülönböztetés átsiklik minden egyéb erényünk felett?

Tehát nem tudod SOHA megfelelően kifejezni, a legegyszerűbb, ha nem emelsz rá hangsúlyt.

2014. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Igazatok van.
2014. dec. 8. 13:17
 19/23 anonim ***** válasza:
51%
Black man vagyis fekete ember.Tesóm köztük él,tényleg utálják a négerezést.
2014. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

17-es, ebben csak az a hiba, hogy ha valakiről beszélsz, akinem nem tudod a nevét, akkor általában a leginkább szembetűnő tulajdonsága alapján emlegeted, nem? Ami alapján rá lehet jönni, hogy kiről beszélsz. Magyarországon pl. a feketeség nem olyan dolog, hogy minden második ember olyan.

Vagy akkor innentől senkit nem szabad leírni semmilyen kirívó tulajdonág alapján? Nincs több vörös csaj, hosszú hajú srác, duci lány, stb? Vagy csak a feketéket nem szabad megemlíteni? Nekem pont egy fekete lány mondta, hogy rohadt viccesnek tartja, mikor a másik ember izzad, szenved és láthatóan direkt nem meri észrevenni, hogy ő fekete és kínosan kerüli a dolgot.

2014. dec. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!