Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A négereket hogyan kell...

A négereket hogyan kell nevezni, ami nem sértő nekik?

Figyelt kérdés
2014. dec. 8. 12:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Ami nem sértő, számukra. Mindenkinél máshol van az a bizonyos határ. Ezt meg kell kérdezni vagy ki kell tapogatni. Ha megsértetted, elnézést kérsz.
2014. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
afro amerikai-ez nem sértő.
2014. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
A nevükön.
2014. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%

#3 De az. Pláne, hogy nem mindegyik afro-maerikai.

Végülis, ennyi erővel, kis európai, te is lehetsz román. Vagy skót. Vagy bánom is én mi.

2014. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Én négernek mondanám, de ismerősöm szerint ez a sértő, a fekete viszont nem. De szerintem meg a fekete pont hogy sértőbb, mert tipikusan a bőrszínen alapul.

Szóval?

2014. dec. 8. 12:12
 6/23 hollófernyiges ***** válasza:
30%
Nigga. Ők így hívják egymást, úgyhogy biztosan nem sértő.
2014. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

Gyapotszedő :D

Ha fekete ismerősöd van, és feltétlenül a bőrszínéről és a rasszokról akarsz vele beszélgetni, várd meg amíg ő megnevezi a saját hovatartozását, aztán használd te is azt. Pl. ha cigányokkal beszélünk, nem illik őket cigánynak nevezni, de ha ők annak nevezik magukat, nyugodtan használhatod te is ezt a szót, persze csak semleges hangnemben. Ha nagyon muszáj, és nem tudod mire érzékeny az illető, akkor a cigányt jobb romának, a négert pedig feketének említeni első körben.

2014. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

csokinyuszi *.*


Amúgy feketének szokták mondani, négernek semmiképp. Kivéve ha ő is úgy mondja magukat, és tudod hogy ez nem zavarja.

2014. dec. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Kire gondolsz? Milyen nemzetiségű? Miért kell kihangsúlyozni, hogy néger? Milyen helyzetben? Nekik miért mondanád, hogy néger? Nem értem :)

Amerikában tilos négerezni, a nigga-t csak egymás között használják, valószínűleg téged leütnének, ha elkezdenél niggázni :) Ott az afro-amerikai a hivatalos megnevezés.

2014. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

"De szerintem meg a fekete pont hogy sértőbb, mert tipikusan a bőrszínen alapul. "


Ehhez hozzáfűzném, hogy a négereket nem az zavarja, hogy fekete a bőrük, hanem az, ha mi, fehérek, lenézzük őket emiatt. Tehát nem sértődhet meg azért, mert te feketének nevezed a bőre színét (amig ezt nem sértő hangnemben teszed), mivelhogy tényleg az.

2014. dec. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!