Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mit tehet...

Ebben az esetben mit tehet jogilag az ismerősöm?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek van egy gyereke, akinek segítettem néhány alkalommal matekból, ugyanis év elején volt egy ismétlő dolgozat, de őt éppen hogy átengedték, így elég kevés volt rá az esély, hogy jó jegyet kapjon. Mivel elég távol laknak, és én mentem a kislányhoz, így az útiköltség árát nem utasítottam vissza. Arra megkértek a szülők, hogy írjak pár sort amiben az áll, hogy a lányuk külön órákon vett részt, hogy lássa a tanár, hogy tényleg tanult, és ne írja le egyből megszokásból. Ja, én matek tanár vagyok.

Majd később is igényt tartottak a segítségemre. De nekem sajnos erre a továbbiakban nincs időm, így visszautasítottam.

Aztán néhányszor e-mailt váltottunk, majd jött szemrehányóan a dolog, hogy különben is a gyerek nem 5-öst kapott a dolgozatra, meg amúgy is én nem adtam számlát arról, hogy nekem kifizették az útiköltséget, holott ők igényt tartottak rá. (szó nem volt ilyesmiről)


Egyre jobban elmérgesedett a helyzet így e-maileken keresztül, aztán egyszer már annyira elegem lett az egészből, hogy közöltem, hogy hagyjanak békén, mert ezek a folyamatos sms-ek, meg telefon hívások, meg e-mailek, már-már zaklatásnak minősülnek.


Erre teljesen kikeltek magukból írtak nekem egy tök durva e-mailt, hogy én ennyi meg annyi összegről nem adtam számlát, és hogy le sem tudom ezt az egészet tagadni, hisz írtam egy pár sort a matek tanárnak, amiben én elismerem, hogy oktattam a gyereküket ergo nekem volt bevételem. És hogy ők ezt meg fogják beszélni egy ügyvéddel, és az összes sms-t meg e-mailt ami köztünk zajlott azt is átadják neki.


2014. nov. 2. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt nekik kellene bizonyítani, hogy fizettek neked. Az, hogy tanítottad a gyereket, eleve nem bizonyíték, viszont adott esetben te követelhetsz tölük pénzt a tanításért.
2014. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem fognak ügyvédhez fordulni, nem tudnak bizonyítani egy csomó dolgot, mint ahogy te sem. Az utazás költségét adminisztráltátok? Ha nem, mi fogja bizonyítani, hogy odaadták neked?

A tanuló oldaláról: még nem találkoztam olyan korrepetálóval, aki vállalta volna bizonyos jegy biztos elérését. Ha valaki antitalentum, annak a legjobb tanár sem tud ötöst garantálni. Szerintem a szülők rajtad töltik ki a mérgüket, mert a gyereknek nem megy a matematika.

2014. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Semmi nem bizonyítja, hogy pénzt adtak át, de ők azt állítják, hogy azzal, hogy én írtam papírt a gyerek matektanárának amiben leírtam, hogy hány alkalommal mennyi ideig tanultunk, azzal én elismertem, hogy valamilyen úton-módon pénzhez jutottam, amiről ugye nem tudtam számlát adni.
2014. nov. 2. 18:26
 4/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy bizonyítékuk van arra, hogy oktattad a gyereket, nem bizonyíték arra is, hogy pénzt is kaptál érte.

Bár ez azért életszerű.

De!

Ha az ismeretség régebbi, akkor már lehet hivatkozni arra, hogy az ismeretség okán segítettél, ez viszont már belefér az ismeretségbe.

Szituációtól függően lehet beismerném a költségtérítést, de nem vagyok benne biztos.

Nem tudom hányszor oktattad és mikor kaptad meg azt a pénzt.

Ha már több idő eltelt, akkor meg már hiába reklamálnak.

Különben is: ha pénzt adok át, akkor csak akkor teszem, meg is kapom a számlát.

Ha mégis ügyvédhez fordulnak, az meg úgy gondolja, hogy foglalkozik az üggyel (mert pénzt kap érte, miért ne csinálná, az ügyvédek ilyenek!), akkor megvárom a felszólító levelet, megnézem mi van benne, és ha úgy gondolom, hogy vesztenék )ez nem valószínű, de tegyük fel), akkor adnék róla számlát, de csak az átvett pénzről, arról is szót ejtve benne, hogy ez költségtérítés volt. Ha az összeg indokolt, akkor nem gondolom, hogy adózni kell utána.

Ők meg fizessék ki az ügyvédjüket!

2014. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen-igen, én is úgy érzem, hogy rajtam akarják a mérgüket leverni. De elsősorban az háborította fel őket, hogy a továbbiakban nem vállalom a gyereket, pedig mennyire megkedvelt engem, és mert kérdezni, és nem utálta annyira már a matekot, stb.
2014. nov. 2. 18:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen az élet. Tegyél jót másokkal és így hálálják meg. Remélem megtanultad a szabályt: jó tett helyébe jót ne várj!

Jogilag nem tehet semmit, nem cibálhat bíróság elé, mert igazából alapja sincs. Meg különben is, te ismeretségi alapon segítettél nekik, és nem is fogadtál el pénzt az órákért.

Különben meg nem fogja bíróságra vinni az ügyet. Ismerem az ilyen embertípust, csak az arca nagy. A legjobb amit tehetsz: nem válaszolgatsz nekik, nem írsz nekik, lehetetlenné teszed, hogy elérjenek. Egy idő után el fognak kussolni, ha nincs akin kitölthetik a mérgüket.

Ha mégsem lenne igazam, és bíróságra viszik az ügyet, szerintem simán megnyered. De ha ez megtörténik, ne hagyd annyiban a dolgot, mentsd el a levelezés és az sms-eket, és jelentsd fel őket zaklatásért és zsarolásért. A legjobb védekezés mindig a támadás!

2014. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a régi lakóhelyemen az összes szomszéd és nem szomszéd gyereket "korrepetáltam", ingyen és bérmentve, mert egyik a másiknak ajánlotta. Ezt csak azért írtam, hogy ne aggódj, nem csak pénzért lehet tanítani. A szülő már nem tudja mit csináljon, annyira nem megy a gyereknek a matematika, és mindent megpróbál, még téged is szekálni.
2014. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha följelentenek azzal hogy nem adtál számlát, azzal magukat is följelentik.
2014. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ha följelentenek azzal hogy nem adtál számlát, azzal magukat is följelentik."


De miért?

2014. nov. 2. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert elvileg le írták hogy előtte is korepetáltad. Tehát alkalmaztak számla nélkül.


Bár nem tudom ezt konkrétan hogy kezelik. Ezt korábban akkor hallottam mikor egyik ismerősőm föl akarták jelenteni hogy hogy rosszul csinált valamit fekete munkásként.

2014. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!