Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez már zaklatás? Mit tegyek?...

Ez már zaklatás? Mit tegyek? Fordulhatok egy tanárhoz ezzel a gonddal?

Figyelt kérdés
Tegnap jöttem haza vonattal, ami késett 1 órát. Észre vettem, hogy egy 55 év körüli férfi egyfolytában figyel, és bármerre sétáltam utánam jött. Megálltam egy kirakat előtt és a visszatükröződésben láttam, hogy ott áll mögöttem 4 méterre és engem néz, illetve azt, hogy én mit nézek. Aztán eszembe jutott, hogy láttam a pasast az egyetemen is. Sokszor elsétál a folyosón mikor várok egy órára és mindig hátrafordul és engem néz. A Debreceni Egyetemre járok, most kezdtem, 22 éves fiú vagyok. Nem kérdeztem még meg, hogy mit akar, tegnap volt ez a vasútállomásos eset először.

2014. okt. 23. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kacifántos kérdés. És azt mondanám, igen. Mindesetre fel kéne valahogy venned telefonnal, ahogy követ - a bizonyíték kedvéért. Többször. Tudom, macerás, de ha már fel akarod jeenteni, vagy egyáltalán, bizonyítani, kell.
2014. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelmi eszközt tarts magadnál. Paprika spré, nyomógombos riasztó, stb.
2014. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ártani nem tud nekem úgy gondolom, mert mindig vannak emberek körülöttem. Bejárós vagyok. A barátaimmal lógok a suliban, a vasútállomás, a villamos és a vonat meg mindig dugig van emberekkel. De paprika spray-re már gondoltam én is, és szerintem veszek.
2014. okt. 23. 20:47
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 23. 20:47
 5/12 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha legközelebb látnád, odamennél, hogy mi a francot akar? Pár haverral például.
2014. okt. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam. Vagy hogy az egyik professzor úrral megyek oda, akivel órám lesz mindig azután, hogy látom a fickót. Vagy legalább is egyedül először.
2014. okt. 24. 05:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj a kérdésért! Az édes szüleid nevelnek téged? Apukád is veletek él?

Arra gondoltam hogy sok csonka család van, és sok olyan apa aki nem volt kíváncsi a gyerekére, aztán a gyerek felnőtt korában bátorságot összeszedve mégis szeretnék látni a gyereküket.

Anyukádnak is elmondhatod az esetet, mert lehet hogy a fönti eset áll fenn, vagy van haragosotok akiről nem tudtok, vagy bármi.

A helyedben lefényképezném. Azt is teheted hogy amikor a baráti társasággal vagy és látod hogy néz benneteket megkérsz valakit hogy csináljon úgy mintha lefényképezne téged meg egy barátodat együtt, de közben a háttérben álló embert fotózná le.

2014. okt. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon jó ötletek. Amúgy igen, az édes szüleimmel élek és a fényképezésre már én is gondoltam. Szerintetek az baj lenne, ha én fényképezném le a férfit és látná is, hogy lefotózom? Hát ha más nem tényleg az lesz, hogy megkérem majd az egyik srácot.
2014. okt. 24. 21:05
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha lefényképezem, akkor azzal nem sértem az ő személyiség jogait? Nehogy fordítva süljön el a dolog, csak azért.
2014. okt. 24. 21:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben előbb beszélj egy olyan tanároddal, aki rendes, normálisan foglalkozik a hallgatókkal. Mondd el neki az esetet és kérj tőle tanácsot. Vagy menj oda az emberhez haverokkal, ahogy már előttem is írták, és kérdezd meg tőle, hogy miért követ és figyel téged, aztán majd meglátod a reakcióját meg azt, hogy fog-e még követni.

Ha nem lesz változás, akkor lépj komolyabban és fotózz meg miegymás...

2014. okt. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!