Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon meg tud változni egy...

Vajon meg tud változni egy ilyen gerinctelen okádék ember?

Figyelt kérdés

Elore elmondanám, sajnos saját magamrol van szo.


Egyszeruen nem tudom ezt mar elviselni.

Rájöttem hogy egy undorító, számító, kétszínű, irigy, rosszindulatú, hálátlan, gonosz senkihazi vagyok.


Irok egy példát.

Kaptam a cegemtol ajandekba egy testápoló csomagot.

Rairtam edesanyamra, hogy ha szeretne neki adom ( persze titokban reménykedtem, hogy nemet mond). O azt mondta hogy köszöni, elfogadja.

Erre megharagudtam ra.

Persze nem mondtam semmit, de Rájöttem hogy mennyire álszent féreg vagyok.

Csak azokkal barátkozom, akikhez érdek fuz.

Rettenetesen érdek ember vagyok. De kívülről mindenkivel kedveskedem, seggnyalo is vagyok. Belülről meg mindenkirol gusztustalan velemennyel vagyok.

Regen nem ilyen voltam.. En probalok változni, de hogy tegyem?! A gondolataimat nem tudom megváltoztatni, hiaba is erőltetem... Egyszeruen ilyen vagyok, de nem akarok ilyen lenni.. Mit tegyek???? Segitsetek kerlek!!


2014. okt. 15. 16:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Szarrago is vagyok.. Mindenre es mindenkire sajnalom a penzt. Mindenkit hülyének nézel, csak én vagyok az okos..
2014. okt. 15. 16:33
 2/9 A kérdező kommentje:
Es nagyon nagyon negativ vagyok. Mindig mindenben a rosszat latom.. :(
2014. okt. 15. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:

"A gondolataimat nem tudom megváltoztatni..."


Dehogynem.

Csak nem akarod, mert így kényelmesebb.

2014. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
En próbálkozom de nem megy... Pl. Valaki csinal valamit , es én ara gondolok hogy huuuu mekkore egy s.gghlye ez a valaki.. Es utana megbanom, probalok nem gondolni ra de nem megy... Annyira szornyu ez igy..
2014. okt. 15. 16:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy meg tudnál változni, de hogy ne legyen neked annyira rossz, elmondom, hogy sokkal nagyobb tróger állat vagyok, mint te.
2014. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Szia! A leírásod alapján (minden második szavad, hogy "vagyok") tényleg egy szarkasztikus, önimádó, egoista köcsög vagy... :)


De ne aggódj, az már fél siker, ha ezt látod magadon. Van, aki észre sem veszi, az tényleg reménytelen eset. De ha ezt így észrevetted magadban, és esetleg tűröd is a kritikát és segítséget is elfogadsz, akkor van esélyed.


Először is próbálj 1-2 emberrel olyat tenni (kedveskedések, ajándékok, meglepetések), amikhez nem fűznek önző érdekek. Anyukádnak adj valami ajándékot, csak úgy, abból a célból, hogy ő örüljön! Ha rájössz, hogy milyen jó egy embernek csak úgy érdek nélkül örömet okozni, arra is rájössz, hogy ez neked is tök jó érzés. Szóval nem kell rögtön megváltanod a világot, csak egy-két apróságot próbálj meg, tegyél jót 1-1 emberrel, legyél kedves. Hidd el, a lelkiismereted is jobb lesz utána, mert gondolom, nyomaszt a lelkiismeret, különben nem írtad volna ki ezt a kérdést, már ha nem kamu...

2014. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont ilyen a mostoha apám. (viszont az elég nagy túlzás hogy gerinctelen okádék) Mindenkinek benyal, nem tud nemet mondani, közben meg mindenkiről megvan a véleménye, egy szó után, és mindenért bepukkad. Most pont olyan időszakban vagyunk hogy már kivagyok tőle ... és nem nagyon érdekel mit akar.

Én csak azt tudom mondani erre, hogy minden ember törekedjen arra, hogy ne legyenek hibái. Az számomra elfogadhatatlan ha kijelentik (családon belül, vagy 1 fedél alatt élő emberek) hogy ő már pedig ilyen... és nem fog változni.

De te már megtetted az első lépést egy hosszú úton, úgyhogy csak hajrá, több lelkesedést, és magabiztosságot. Végül is mindenki ember. 20/f

2014. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os! A "vagyok" szó, könyörgöm, teljesen független az egoizmustól!!! Most még is mit mondjon a kérdező?? Azt, hogy "az osztálytársa", vagy ki? Ha magáról gondolja ezt, akkor mit mondjon mást?? Kérdező, ennek a válasznak az első bekezdésével ne foglalkozz! De a többi része azonban már hasznodra válhat! Ahogy látom, az önvizsgálaton túl vagy, ami egy nagyon nagy lépés! Ha már ez meg van, akkor a többi lépés már, ha egy kicsi akaraterőd is van (ami látom, meg van), könnyebben fog menni. Sajnos nem megy ez egyik pillanatról a másikra, de ezen majd fokozatosan tudsz változtatni. Remélem, hogy sokat segíthettem! :) :D
2014. okt. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vannak gonosz vagy önző gondolatai, néha akár egészen borzasztóak is. Erről senki sem tehet, hisz nem akarattal gondol ilyesmit. A kérdés az, hogy tettekben is megnyilvánulnak-e ezek a vágyak.


Én azért nem egészen értelek, kérdező: amikor mondjuk "barátkozol", és tudatában vagy, hogy csak érdekből teszed, akkor nem tudod inkább abbahagyni a "barátkozást"? Vagy olyankor teljesen kikapcsol a gondolkodásod, és csak utólag jössz rá, hogy érdekből tetted?

2014. dec. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!