Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől érzed magad nőnek/férfinak?

Mitől érzed magad nőnek/férfinak?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 12:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia! Férfiként válaszolok Neked. :)


Kezdjük a legalapvetőbb dologgal, a fizikai tulajdonságokkal. Egy férfi azért is az, mert a megjelenésén is látszik, hogy egy férfivá érett, erős alkat, nem pedig nádszál vékony, kisfiú kinézetű. Férfiasan öltözik és ápolja a testét, nem követi a mai metroszexuális, gusztustalan divatot. Ez csak a külső ugyan, de ez is nagyon meghatározó, mert egy ilyen férfi mellett nőnek érezheti magát a párja. Nagyon elítélem, hogy a nemek közti határok egyre vékonyabbak és lassan nem lehet meghatározni, hogy mi a férfi, mert egyre lányosabbak a fiúk.


Belső tulajdonságokat tekintve pedig a legfontosabb, hogy rendelkezik egy határozott, magabiztos, érzelmi biztonságot nyújtó kisugárzással. Továbbá a kemény oldala mellett rendelkezik egy gyengéddel is, amivel képes egy nőt elcsábítani, ért az udvarláshoz.


Én mindig igyekeztem ilyen lenni, és szerencsére sikerült is megvalósítanom, azonban sokszor tapasztaltam azt, hogy valamennyi nőnek egyáltalán nincs szüksége igazi férfira, torz a mai ideál. De persze emellett sok üdítő kivétel van, amit a korábbi párkapcsolataim is bizonyítanak.

2014. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Még az előző válaszoló vagyok! Csak elfelejtettem valamit, amire kíváncsi lennék. Te mi miatt érzed magad igazi nőnek, és mit várnál el egy férfitól, mitől válna azzá a szemedben? :)
2014. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes véleményedet! :)


Azért érzem magam nőnek, mert viselkedésemmel, öltözködésemmel és érzelemvilágommal teljesen különbözöm a férfiaktól és néha egyes nőktől is. Hiába, hogy a gyengébbik nemhez tartozom, de határozottnak, bátornak érzem magam, vannak céljaim, amikben bízom, és hiszek magamban, hogy ezeket meg is tudom valósítani. Öltözködésemben a nőiesebb, szexisebb vonalon járok, inkább szoknyát viselek, mint nadrágot. Imádom a magassarkúakat. :D Ugyanakkor szeretek a természetben is lenni és ilyenkor sportos rucikat veszek fel. Egyáltalán nem tartozom az úgymond "klónlányok" közé, akik az éppen aktuális divatnak a ruháit viselik, és minden hétvégén buliznak és részegre isszák magukat. Egyedi nőies stílusom van, amit büszkén viselek, és a visszajelzésekből, jöjjön akár férfitől vagy nőtől, tudom, hogy jó a stílusom. Harmonikus és rendes családban nőttem fel, így van tudomásom a belső értékek fontosságáról, arról is, hogy majd ha eljön az idő, akkor ugyanilyen családot szeretnék majd magam köré, mint amilyenben felnőttem. Nőnek érzem magam, mert kacérkodhatok a pasikkal, (ugyanakkor megvárom, hogy a pasi tegye meg az első lépést, ha akar tőlem valamit, mivel úgy gondolom, de ez ma már sajnos kezd elmosódni, hogy az első lépés az csakis a pasiké!) vannak esetek, mikor udvariasak és előre engednek.

Fiatalságomból (24) adódóan még nem beszélhetek úgy az anyaságról, mintha már benne lennék, mivel még nincs, de természetesen a gyerek világrahozatala miatt is nő a nő. Az anyaság szerintem a nő életének a csúcspontja. :) Főleg úgy, hogy egyszerre legyen szerető feleség, és anya. De ehhez természetesen hozzátársul egy szerető férj is.

Egy nő akkor is nő, ha nem áll mellette jelenleg férfi, ugyanakkor mégis egy picivel nagyobb nőnek érzem magam, mikor a párom mellett vagyok. :)


A szememben egy férfi attól válik férfivá, hogy nem a lába közötti testrésze irányítja, hanem az esze és a szíve együtt. Figyelmes egy nővel, törődik vele, legyen határozott, magabiztos, legyenek céljai, egyenrangúként kezelje a nőt, ne úgy mint egy rabszolgát, aki csak főz, most, takarít, hanem vegye emberszámba és segítsen a nőnek a háztartásban, ha már együtt laknak. Legyen érzékeny a nővel, ugyanakkor pl szexben finoman éreztesse vele, hogy azért mégiscsak ő az úr. :D Külsőleg pedig legyen rajta izom, ne akarja rögtön az első szélvihar elfújni, adjon magára (tehát tudja, hogyan kell egészségesen élni) (ilyen pl hogy szem-hajszín magasság lényegtelen, számomra az összhang a fontos). :)

2014. szept. 12. 21:39
 14/14 A kérdező kommentje:
Azt még lehagytam a férfi részről, hogy tisztelje a nőt, legyen hűséges (ha már úgy érzi, hogy rosszul működik a kapcsolat, akkor álljon oda a nő elé és beszéljék meg a dolgot, és ne a nő háta mögött csalja meg egy másik nővel), a nő teljes biztonságban érezze magát mellette nemcsak testileg és szellemileg, de anyagilag is, legyen kommunikatív, szeresse olyannak a nőt, amilyen, fogadja el, és ne akarja megváltoztatni.
2014. szept. 12. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!