Azok az emberek akik legalább olyan szépek/sármosak, de kevésbé tanultak, rájuk miért nem gondol a társadalom? Miért kell sok dologról lemondaniuk, nélkülözniük?
Az előnyeim elsősorban a kisportoltságom, szép vonásaimban keresendő, viszont nem volt jó eszem az iskolás éveim alatt, ebből kifolyólag átlag embernek számítok munkát illetően.
Mivel nincs nagy fizetésem, abból a 120 nettóból, lejön a konditerem és az ehhez szükséges étkezés költsége, utána már csak ruhára és félretenni marad valami.
Szeretnék egy jó kocsit, egy komoly motort birtokolni, de tudom hogy ebből nem tudnék megvalósítani egyet sem ugyanis biztos sokba kerül, az olyan emberekre mint én, miért nem gondol senki hogy nekünk is szükségünk van járműre amivel közlekedünk, utazni járunk meg ilyenek.
Miért kell feltétlen jó eszűnek lenni ahhoz, hogy minden java meglegyen az embernek?
"Miért kell feltétlen jó eszűnek lenni ahhoz, hogy minden java meglegyen az embernek?"
Mert egy okos ember az eszével több hasznot tud kicsikarni az államnak, a cégnek és embertársainak, mint aki csak szimplán jól néz ki.
Problem?
Ha marad félrettenni, akkor várd meg, amíg összegyűlik valamire a pénz. Más is ezt csinálja. Sőt, nem egy ember van, aki semmit nem tud félretenni.
Vagy adj lejjebb az igényeidből.
Jó eszűnek azért kell lenni, mert azért nekem nem mindegy, hogy ki műt meg, ki tervezi meg a házamat, mielőtt felhúznák.
A jó eszű gyorsan és pontosan elvégzi a munkát, míg a kevésbé jó eszűnek tovább tart vagy nem végzi el jól. A munkáltatónak az a fontos, hogy a munka gyorsan el legyen végezve, nem pedig, hogy ki mennyire néz ki jól.
De elmehetsz kamionozni. Sz.rrá fogod magad keresni, igaz, hogy 24 órát dolgozol, de meg is fizetik.
Számomra ez a nap kérdése. Nekem is jó lenne ha valaki alám tolna egy motort anélkül, hogy bármi kiváltságosat tennék érte.
Ha akarsz valamit dolgozz, ha nem vagy okos legyél kreatív, ha tényleg csak a külsőd van használd azt. De ne várj el semmit azért, hogy semmi kiváltságosat nem teszel.
Egy valamit tanulj meg: Nincs igazság. Nincs a gazdaságban mindenkit kielégítő igazság.
Kifejtem: Ha a teljesítmény alapján ítélnénk meg az emberek fizetését, akkor zűrök lennének a magadfajtákkal és a hátrányos helyzetűekkel (ez van most). De ha feltételezzük, hogy mindenki tisztalappal indulna, akkor lenne aki többre viszi, ez így természetes. Ebből meg az lenne, hogy az aki többre vitte, annak a gyereke már alapból jól kezdi az életét, míg mások nem.
Itt is folyton igazságtalanságról prédikálnának, és mi a megoldás? Minden gyereket tegyünk egy helyre, egy ugyanazon rétegbe, de így meg a szülőktől vesszük el a gyerekeiket, ami megint csak nem igazság.
Mindenki az államot hibáztatja, holott nincs olyan rendszer a gazdaságban, ami mindenkinek kedvezne, ergó valamiért mindig hibáztatható lesz.
De meghallgatlak kedves kérdező: Te milyen megoldást találnál ki a saját helyzetedre?
"az tényleg az állam hibája hogy nem gondol a kisemberekre, akik szeretnék a jót kipróbálni, és birtokolni."
A hét mondása. Nézd, tömören: ha valaki nem termel nagy hasznot a cégnek/társadalomnak stb, akkor annak miért JÁRNA a "JÓ"? Egy olyan társadalomban élünk, ahol a tudás a legnagyobb érték, mert azzal tudod magadat a leghasznosabbá tenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!