Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek erről mi a véleményetek?

Nektek erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ha felmerül egy téma (egy könyv egy pogram a városban vagy, bármi más) és valaki elmondja róla a véleményét, ami most legyen negatív. Ilyenkor rögtön mindenki elkezdi szidni, hogy "te milyen jogon kritizálsz másokat" és "mit tettél le az asztalra", "te jobban meg tudod csinálni", "hozzá képest egy senki vagy" "inkább tartsd meg magadnak a véleményedet" ...stb., gondolom mindenki tudja mire gondolok. Szerintem mindenkinek meg lehet a véleménye, amit elmondhat, megoszthat másokkal mert szólásszabadság van, függetlenül attól, hogy az a vélemény pozitív vagy negatív és az ember személye sem fontos. Most nem arról beszélek mikor szakmailag kell elbírálni valamit és hozzáértő emberek véleményére van szükség mert van ilyen is és nem is arra gondolok mikor valaki torka szakadtából ordítva, sértően beszél valamiről és ezzel csupán a bántás a célja. Szerintem egy laikusnak is lehet véleménye egy festményről, elmondhatja, hogy mi tetszik neki benne és mi nem, nem kell ahhoz festőművésznek lenni. Nyilván nem ért hozzá, hogy mit hogyan kell csinálni, de attól még el tudja dönteni, hogy szerinte szép vagy sem. Egyáltalán nem kell egyetérteni semmiben sem, mindenkinek lehet eltérő véleménye és szerintem az eszmecsere is szükséges, de azt nem szeretem mikor valaki a másik embert, a "vitapartner" személyét kezdi el kritizálni. Elhiszem, hogy sokan elfogultak bizonyos dolgokkal szemben, én is és mindenkinek más a véleménye és érzékeny arra, ha valaki ellent mond neki. Viszont sokan nem tudják megérteni, hogy mikor valaki azt mondja, hogy "ez nem szép" az nem hadüzenet és nem egy tény, amit mindenkinek el kell fogadni, hanem csupán az illető személyes véleménye, aminek nem kell egyeznie a többi emberével és mindenki gondolhat róla mást és ezt el is mondhatja, de általában nem ez történik.
2014. aug. 26. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Értem mit akarsz mondani, és valahol igazad is van.

A gond sokszor abból adódik, hogy egyes emberek a nem tetszésüket nem a megfelelő módon adják tudtára a többieknek.

Maradjunk a festménynél ha már példának ezt hoztad fel.

Most képzeld el ezt a festményt.

[link]

Van aki erre affektálva ajnározna, hogy milyen csodás, mennyi mondandója van, milyen szép stb.

Vagy van aki azt mondaná:

-ÓÓÓ ez az avantgárd művészet egyik legcsodálatosabb képe. Milyen szépen kiemel mindent ami lényeges..

Van aki erre azt mondja, hogy

- ÚRISTEN! Mi ez a förtelem! Az 5 éves gyerekem különbül rajzol. Aki ezt festette az se volt 100-as, biztos tele volt droggal, és ez a rémálma.

Komolyan ezért kár volt pocsékolni a vásznat és a festéket, ez egy hányinger bla, bla bla..


De van aki a nem tetszését így adja elő

- Hát nem is tudom.. Nekem ez a festmény nem tetszik, mert nem látok benne semmi fantáziát, semmi szépséget. Nekem olyan mint amikor a kisgyerek az oviban lerajzolja az anyukáját. Engem ez a festmény nem érintett meg.


Nem mindegy, hogy a nem tetszésünket hogy adjuk elő. Ha csak elmondjuk kulturáltan, hogy miért nem tetszik azt az ember elfogadja, hogy nem mindenki tudja értékelni ugyanazt a festmény ugyanúgy. De ha úgy nyilvánítjuk ki a nem tetszésünket, hogy majdnem mellé hányunk, szinte ordenáré stílusban akkor persze, hogy az ember agya bekattan, és jönnek az általad felsorolt válaszok.

"te mit tettél le az asztalra" vagy "inkább tartsd meg a véleményedet magadnak" stb.

Tudni kell normálisan kommunikálni és mindegy hogy mi a véleményünk.

(csak megjegyzem a festmény amit linkeltem Picasso : Hölgy kalapban című festménye ami milliókat ér, és nekem nem tetszik)

2014. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen, ezt én is tudom, fent írtam is, hogy "nem is arra gondolok mikor valaki torka szakadtából ordítva, sértően beszél valamiről". Ebben egyetértek. Viszont sokszor olyannal is találkozom mikor valaki normális hangnemben, kulturáltan adja elő a véleményét és ennek ellenére így reagálnak rá.

2014. aug. 26. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:

A kritikát tudni kell kezelni.

Azok a reakciók, amiket te felsoroltál, nagyrészt védőmechanizmusok, amelyeket azért használnak sokan, mert provokálva, megalázva, sértve érzik magukat.


A diplomácia és kulturált véleménynyilvánítás nagyon fontos, ahogyan azt az #1-es válaszoló is említette.

2014. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. aug. 28. 00:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!