Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan tudjam, hogy ki iránt...

Honnan tudjam, hogy ki iránt mit érzek? Hogyan tudnám elfelejteni?

Figyelt kérdés

Van egy 40 éves férfi, akivel egy éve amolyan tanár-diák szerű kapcsolatban voltam egy foglalkozás keretei között(hobbi). Jól esett, hogy törődik velem, úgy éreztem, hogy számítok valakinek. Tudom, hogy hülye vagyok, de úgy éreztem, hogy szeretnek. Ő próbált velem barátkozni, de én nem engedtem közel magamhoz. Ezért nem lett belőle semmi semmilyen tekintetben, de azt hiszem szeretem. Igazából nem tudom mit érzek iránta, korábban szerettem, az biztos, de most már nem tudom. Van családja, gyereke és majdnem (pár év híján)háromszor idősebb nálam. Tudom, hogy nem lehet köztünk semmi és "nem is akarom", de egy másik pillanatban meg belegondolok, hogy a párjával van meg a gyerekével játszik és vannak barátai, egy jó élete és én ebbe nem férek bele. Nem jelentek neki semmit csak egy tanítványt és nem akar velem beszélgetni, nem is érdekli, hogy mi van velem csak átvert. Biztonságban éreztem magam "mellette", kiállt mellettem, megvédett és ezek szerint csak úgy csinált mintha foglalkozna velem... Van egy fiú, velem egy idős, aki kedves volt velem és ugyanazt érzem vele kapcsolatban mint az előbb említett férfinél, de mindent csak elrontok. A fiú azt hiszi, hogy utálom, de azt hiszem, hogy szeretem őt. Nem beszélünk egymással, nem szólok hozzá, kerülöm a szemkontaktust, kerülőm őt magát. Nem tudom, hogy mit érez irántam, de nem hiszem, hogy viszonozná. Az érdekessége a dolognak, hogy a fiút és a férfit is eléggé kedvelem/kedveltem, szeret(t)em (?) és mindkettejüket ellököm magamtól...még az "ellenségeimmel" is kedvesebben bánok.

Most akkor melyiküket szeretem? Szerelmes vagyok egyáltalán vagy mi van velem?


2014. júl. 15. 03:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is. Túlkomplikálod a dolgokat. Én egy idősebb férfi vagyok, és van huszonéves lány, aki a pártfogoltam, szinte a lányomként tekintek rá. Senkivel nem tudja megbeszélni a problémáit, csak velem meg a kedvesemmel. Látom rajta, hogy emberileg, magabiztosságban, szeretetben fejlődik, és ez jó érzés.

Miért ne lehetne azzal a férfival egy ilyen kapcsolatod?

Ha tényleg segíteni akar, akkor tudna adni jó tanácsokat a veled egykorú fiúval való párkapcsolatodban is.

Az a helyzet, hogy félsz a szerelemtől, mert a szerelem nem kiszámítható, nem biztonságos, és sebezhetővé tesz. A szerelem ugrás egy olyan szakadékon át, amelynek nem láthatod a túlpartját.

Van nagyon sok jó könyv a szeretetről, a szerelemről, nem ártana azokat olvasgatni. (Fromm, Buscaglia, lauster)

2014. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!