Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kit ítéltek el jobban egy...

Kit ítéltek el jobban egy alkoholistát vagy egy olyan drogost aki például csak füves cigit szív? És miért?

Figyelt kérdés

2014. júl. 9. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Mindkettö egyformán negatív, mert akaratgyenge, függö személy.
2014. júl. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, hogyan viselkedik.

Ismerek olyan alkoholistát, aki nem árt senkinek, csak magának. De ismerek olyat is, aki ha iszik, akkor agresszív és verekszik. Füvesben is ismerek olyat, aki már tönkretette az egész családját. És olyat is, akiről senki sem gondolná, hogy füvezik.

Szóval valamennyire mindkettőt elítélem, ha nem akar változtatni az életét. De leginkább azt, aki nem csak saját magát, de a körülötte lévőket is tönkre teszi.

2014. júl. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Az alkoholistát, de csak azért, mert az almát hasonlítod a körtével, ugyanis abban, hogy alkoholista, benne van, hogy függő, abban, hogy drogos, aki például csak füves cigit szív, nincsen benne feltétlenül, hogy függő. Ha azt hasonlítod össze, hogy aki alkoholt fogyaszt vagy aki füves cigit szív, akkor korrekt az összevetés, de akkor is, ha azt hasonlítod össze, hogy az alkoholista és a marihuána függő.
2014. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Aki füves cigit szív, arra drogosként hivatkozol és egy alkoholistával hasonlítod össze :)


Az alkohol a heroinnal van egy szinten, míg fű totál könnyűdrog.

Mindenki azt visz be a szervezetébe amit akar, kivéve ha van gyereked, akit tőled függ. Érte felelősséggel tartozol, ha nincs gyereked azt csinálsz magaddal amit akarsz. Senkinek semmi köze hozzá. Ha bármit nyomsz, akkor egy normális pár egy idő után elhagy, kib****nak a munkahelyedről pl., de egy gyerek nem tud új szülőt keresni.

2014. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

A füves cigi is ártalmas, ez egy tévhit, hogy nem.

Nekem van olyan ismerősöm, aki füvezik napi szinten, nem tudott úgy elindulni dolgozni, hogy nem szívott volna előtte. Nem hiszem, hogy ezt lájtos függőségnek lehetne nevezni. Börtönbe is került, mert nagyobb mennyiséget találtak nála. (Nem ítélték el, de az előzetes is elég kemény élmény volt.) Persze ezért a munkáját is elveszítette.

Nekem erre senki se mondja, hogy a fű nem okozhat komoly problémákat.

2014. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
A függő az függő, és ha már ilyen komoly dologról van szó, nem számít...
2014. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ, hol húzzuk meg a függőség határát. Megtanultam, hogy mindenkinél máshol van ez a határ. Voltam én már alkoholista, funkcionális alkoholista, és egyéb nyalánkságok, csupán azért, mert hetente egyszer elmegyek sörözni, bulizni, és vasárnap esténként megiszok egy pohár whiskey-t. Az én könyvemben attól nem leszek alkoholista, hogy szeretek inni, mivel nem függők az alkoholtól, nem verem ki a balhét, nem stresszelek, ha nem tudok inni.

A füves cigivel ugyanez a helyzet. Ki mondja meg, hogy mitől lesz függő valaki? Az orvos, aki az elfogyaszott mennyiség alapján egyből rávágja a páciensre, hogy függő? A bíróság, ami szerint a második kábítószerrel való visszaélés után visszaeső bűnöző, a társadalom számára veszélyes narkós lesz valaki?


Én nem ítélem el se az "alkoholistákat", se a "stonereket, marijuana függőket".


Tisztában vagyok azzal, hogy mindkettő komoly függőséghez vezethet, de ez annyira személyiségfüggő dolog, hogy nem érdemes ezzel átlagos, kívülálló emberként foglalkozni.


Azokat ítélem el, akik tényleg károsak, veszélyesek a társadalom számára. Mindegy milyen tudatmódosítószerrel élnek ezek az emberek, ugyanúgy elítélendő az ittasan vezető, mint a betépett sofőr.

2014. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Leszoktam arról, hogy bárkit is elítéljek. Mindenki úgy cseszi el a saját életét, ahogy akarja. Ha le tud jönni a szerről, becsülöm, ha nem, sajnálom.
2014. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyik se jó dolog, de az biztos, hogy inkább vagyok egy olyan ember társaságában, aki rendszeresen szív, mint aki rendszeresen iszik. Az alkoholisták undorítóak és primitívek.
2014. júl. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dferi001 válasza:
Hat az alkohol testi függővé tesz amire a rá álsz vége a fu csak mentalisan tehet fuggőve a leszokás 1 honapig rossz az is csak alvás zavar
2014. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!