Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pitvarfibrillációtól valóban...

Pitvarfibrillációtól valóban nincs félnivalóm?

Figyelt kérdés

4-5 éve kezdődött, serdülőkoromban, aktív hobbisportoló vagyok kifáradáskor, különösen betegségek elején, néha felkelés után, kimerüléskor valami furcsa remegést érzek szívben ami néha csak egy rándulás de néha 10-15 másodperces "roham"


Voltam már vele számtalan dokinál de sosem jött elő EKG-n, amikor meg a 24 órás volt rajtam egyáltalán nem is jött elő, szóval nem látta senki, de a doki azzal nyugtatott, hogy vannak idősek akiknek napokig úgy ver a szívük és úgy jönnek be visszaállíttatni szóval nyugodjak meg.


Kedvesek voltak, mert még pszichiáterhez is elküldtek, hogy biztosan pánikbeteg vagyok. Egy kicsit kutattam, gyakorlatilag ezt érzem:


https://www.youtube.com/watch?v=NNkkzWcseA0


Ez pitvarfibrilláció. Ha kamrai lenne, ahogy sokan mondták, már halott lennék. Viszont ettől tényleg nincs félnivalóm?


Most kértem a háziorvosomtól újabb beutalót egy átfogó vizsgálatra mert pár év után újra jöttek a tünetek, de konkrétan annyit írt a beutalóra, hogy "mellkasi diszkomfort" és nem volt hajlandó a Honvédba utalni. Azért mennék oda, mert a kerületi kórházban hanyagul vizsgáltak.


Esetleg a honvéd jobb, a Semmelweis egyetem kardiológiája, vagy menjek a Budai Irgalmasrendibe? Ez utóbbihoz milyen beutaló kell?


De amúgy tényleg nincs félnivalóm?



2014. jún. 13. 05:34
 1/10 A kérdező kommentje:

Lehet kamrai remegés is ami egy kicsit azért veszélyesebb, de amúgy elképesztőnek tartom, hogy képtelenek voltak normálisan kivizsgálni. Gondolom nem sok idejük jut egy betegre.


Menjek magánorvoshoz? Ennyit megér az életem nem?

2014. jún. 13. 05:36
 2/10 anonim ***** válasza:

A pitvarfibrilláció tökéletesen látszik az EKG-n. Ha az lenne, látták volna. Ha meg kamrafibrillációd lenne, már meghaltál volna.

Menj el megint holter EKG-ra, ha aggódsz.

2014. jún. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy terheléses EKG-ra.
2014. jún. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen simán lehet mitralis prolapsus is, azzal pont ugyanezt érzi az ember. Attól semmiféle félnivalód nincs. Ha meg komoly vizsgálatokat akarsz komoly tünetek nélkül, vizsgáltasd meg magad magánúton. Tudod, én is jártam ebben a cipőben, közel 10 éve különféle mellkasi fájdalmakkal, ugyanilyen "szívremegéssel" orvostól orvosig rohangáltam, hiába mondta mindenki, hogy semmi bajom nincs. Aztán szépen lassan észrevettem, hogy telik az idő, ugyanúgy bírom a sportokat, és ha bármi komoly bajom lenne, már rég beledöglöttem volna, úgyhogy elfogadtam, hogy nincs bajom. És tényleg nincs. (Ha magánorvos ajánlás kell, Dr. Ipoly Szauder-t ajánlom, ha budapesti vagy.)
2014. jún. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem értitiek, hogy érezhető "rohamok" voltak terhelés után de sosem akkor SOHA NEM AKKOR jött elő amikor ecg volt rajtam? Olyan nehéz ezt megérteni? Az orvosok is ilyenek voltak. Ahelyett, hogy azon lettek volna, hogy "elcsípjék" kioktattak.
2014. jún. 13. 10:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondom, akkor menjél TERHELÉSES EKG-ra.
2014. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom, h nehéz azt a gondolatot elengedni, hogy halálos veszélyben vagy. Mondom, nekem is nehéz volt. Ha össze tudod kötni a terheléssel, akkor terheléses ekg-n a helyed, de ha ott se jön elő semmi, akkor TÉNYLEG nagyon jól kizárható, hogy nagy kardiológiai problémád lenne, még akkor is, ha néha érzel ilyet. Abba is érdemes belegondolni, hogy nem túl kevesen folyamatos pitvarfibrillációval élnek, nem 10mp-es rohamaik vannak, ami aztán tnyleg vagy az, vagy nem. Az mindenesetre tény, hogy senki, magánorvos sem fog tudni egész életedre egy ekg-kütyüt biztosítani neked. Ha nem jön elő a vizsgálaton, akkor akkora bajod azért 99,99%, hogy nincs. Ha ki akarsz cseszni a világgal, akkor a 0.01% miatt köss egy nagy összegű életbiztosítást, amíg fiatal és egészséges vagy, addig olcsó, és ha bejön az a csillagászatian kicsi esély, hogy mégis rejtetten beteg vagy és az orvostudomány nem tud rajtad segíteni, legalább a szeretteid mocskosgazdagok lesznek( mielőtt azt hiszed, hogy gúnyolódok, nekem van ilyenem és esküszöm tök megnyugtató)
2014. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az eletbiztositas nem rossz otlet, amugy mondom kertem terhelesre beutalot erre annyit irt a doki h mellkasi diszkomfort.


Ja amugy kecsegteto ez a biztositas de ez magyarorszag, a csalok orszaga es biztosan van hatuluto. Szoval en megkotnem de mit ertesz az alatt h mocskosul gazdagok lesznek?

2014. jún. 13. 11:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 20 milliós biztosítási összegre kötöttem, és havonta asszem 5e körül fizetek, úgy, hogy nekem extra betegségem is van (magas vérnyomás). Ha fiatal vagy, akkor simán megkötik veled így is. Még előnye a dolognak, hogy ehhez is jár egy ingyenes belgyógyászati vizsgálat, mielőtt megkötnék :D (igaz, hogy csak sima EKG van benne)


Nincs hátulütő, ha alaposan elolvasod a szerződést. Ez klasszikus kockázati életbiztosítás, a biztosítók nem számítanak arra, hogy a fiataloknak bármi bajuk lesz, pláne belgyógyászati kivizsgálás után. És esélyesen igazuk is van, de ha mégis van az embernek valami baja, akkor legalább legyenek gazdagok a rokonok.

2014. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mér mit írjon a beutalóra? Hogy pitvarfibrilláció? Ez nem bizonyosodott még nálad, és egyáltalán nem is biztos, hogy valaha fog. A mitralis prolapsusnak ugyanezek a tünetei vannak, és valószínűleg még egypár más dolgot is hasonlóképpen érez az ember. Az is lehetséges, hogy kis mértékben még normális az ilyesmi, csak a kevésbé aggódós emberek fel se veszik. Menj el ehhez a dokihoz, akit feljebb írtam egy teljes kivizsgálásra, nekem X (4?) évvel ezelőtt 20e körül csinálta szívultrahang+ekg+terheléses ekg, plusz menj el a dokid amire kiírt terheléses ekg-ra, és ha egyiken se jön ki semmi, akkor ne parázz ezen tovább. Kösd meg az életbiztosítást és akkor tényleg mindenről gondoskodtál, amiről csak lehet.
2014. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!