Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért választják egyre többen...

Miért választják egyre többen az élettársi kapcsolatot? (tanulmányhoz kell)

Figyelt kérdés
2014. jún. 27. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én azért, mert a magyar törvények szerint nem vehetem el mindkét kedvesemet.
2014. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahol nem vetik fel őket a pénz, lehet az egyik ok, hogy bizonyos támogatások nem járnának csak az egyiküknek, ha házastársak lennének, már hallottam olyat, aki el is vált ezért, de ez csak 1 a sok közül...
2014. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel azért, mert így akkor küldöm el, amikor én akarom, nincs a válási macera, meg az esküvőt is csak felesleges pénzkidobásnak és másoknak szánt mutogatásnak tartom, hogy ezt nézd paraszt, a te esküvőd ehhez képest lóf.sz volt... Illetve azért is, amiért az első.
2014. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bibus26 ***** válasza:
Mindketten elváltunk már egyszer, feleslegesnek tartjuk a papírt. Házasságban egyikünk se bírta sokáig, élettársakként pedig szépen megvagyunk 14 éve. Nincs semmi anyagi vonzata, kibírnánk a lakodalmat is, de jó így nekünk...
2014. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
38%

1.Bármikor, következmények nélkül kitudnak szállni belőle (válási procedúra nélkül)

2. "Lazább" kapcsolat, mint a házasság (értsd: nem jár olyan "kötöttségekkel")

2014. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
mert a melegek nem házasodhatnak
2014. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gondolom azért, mert ami korábban csak a házasságban volt lehetséges, azt ma már szinte teljes mértékben kielégíti az élettársi kapcsolat is.

Jogilag tudtommal előnyben vannak a házaspárok, illetve vannak sokan, akiknek érzelmi pluszt is jelent a házasságkötés, de ezen kívül nemigen van eltérés már a két családi állapot között.

2014. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dorje1234 válasza:

Mint gyakorló élettársi kapcsolatban élö:

- sokba kerülne az esküvő

- gyűlölöm a felhajtást (nem szeretem ha én vagyok a középpontban)

- templomi esküvő kilőve, mert ateisták vagyunk

- az államban még annyira sem hiszek, mint Istenben, tehát a polgári esküvő sem jelent semmit.

- ha netán valamikor válásra kerülne a sor, csak mecerát jelentene.


A sorrend nem releváns.

Kis plusz infó: 19 éve élünk együtt, 2 közös gyermekünk van.

2014. jún. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt! :)
2014. jún. 29. 12:43
 10/11 Lenuci válasza:

Mert a pasik félnek a házasságtól,és nem minden nő képes rábeszélni a pasit az esküvőre!(nekem sikerült:))

Sokan azért nem házasodnak,mert azt hiszik drága az esküvő,pedig ingyen is meg lehet oldani....

2014. jún. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!