Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most mit tegyek, kihez fordulj...

Most mit tegyek, kihez forduljak? Senki se segít?

Figyelt kérdés
Lelki problémáim vannak. Elég sok. Egyedül nem tudom megoldani őket. Próbálkozott már 1 rokonom segíteni, de ő se ért annyira ezekhez a dolgokhoz, pár órára, napra adott energiát, motivációt maximum. Itt is tettem fel kérdést többször, de a válaszadók 1 része elviccelte vagy bunkó módon beszólt. Volt aki megkeresett privát üzenetben, de sajnos miután leírtam neki a gondom, 2-3 mondatban lerendezett. Ez nekem sajnos kevés. Rendszeresen szükségem van arra, hogy tudja erről beszélni. Végső elkeseredésemben elmentem az ingyenes pszichológushoz is, de unott fejjel hallgatott, egyáltalán nem érdekelte, hogy mit mondok. Többet nem is mentem. Magánra sajnos nincs pénzem. Ilyenkor mi van, mit tehetek?
2014. jún. 10. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem akarok butaságot mondani, ezért csak azt írom amit kívülállóként látok:

Úgy látom, hogy a legnagyobb problémád az, hogy kevés figyelmet kapsz. Ne arra törekedj, hogy minél többen, minél hosszabb ideig "sajnáljanak", hanem arra, hogy valamilyen módon megoldást találj az igazi problémára. Ez biztosan nem a figyelem hiánya. Keresd meg a problémád gyökerét, és azon próbálj meg változtatni. Ne arra törekedj, hogy mások motiváljanak, és főleg ne arra, hogy mások adjanak neked energiát mert ez nem fog sikerülni. Magadnak kell változtatnod és bár most úgy érzed, hogy ez egyedül nem megy, hidd el menni fog. Mindenki képes meggyógyítani a saját lelkét. Ez csak rajtad múlik. Ne olyan barátokat, ismerősöket keress akik segítenek "nyalogatni a sebeid" hanem olyanokat akikkel jól érzed magad és akik Veled együtt tudnak szórakozni. Van egy mondás: "Aki sokat panaszkodik könnyen elveszíti a barátait". Ez nagyon igaz (tapasztalatból tudom). Próbálj adni is ne csak azt várd, hogy mások segítsenek rajtad. Ha boldogságot, célt adsz az életednek akkor a lelki problémás önmaguktól megoldódnak.

2014. jún. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, sok jó dolgot írtál ami igaz is. Legfőbb problémám, hogy magam sem tudom pontosan mivel is állok szemben. Én csak a tüneteket észlelem. Ha meglenne a pontos diagnózis akkor már tovább tudnék lépni, megoldást keresni, hogy mit kell tennem, akkor magam is pozitívabban tudnék hozzáállni.
2014. jún. 10. 13:57
 3/6 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Nagyon megértelek, mert pontosan ugyanebben a cipőben járok, akár én is írhattam volna ezt a kérdést. Én sem találom a megoldást a lelki problémáimra, és nekem sincs pénzem arra, hogy magánúton pszichológushoz járjak. Tisztában vagyok vele, hogy csak saját magam tudom megoldani a gondjaimat, de nem tudom, hogy hogyan kell. Szerintem ezt nagyon nehéz egy kívülállónak megérteni és én sem gondoltam volna soha, hogy egyszer idáig jutok.
2014. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én se gondoltam volna, hogy egyszer ide jutok:(
2014. jún. 11. 01:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, tudok ajánlani önsegítő csoportot.

De attól tartok, vagy egyszer se fogsz eljönni, vagy egyszer, aztán feladod, mint a pszichológust is.

2014. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Harmadik vagyok. Ha gondolod, írd le privátban a gondjaidat, hátha tudok segíteni. Igaz, mint mondtam, én is nagyon mélyponton vagyok, de lehet, hogy egymásnak is tudnánk segíteni, lehet, hogy egymást tudnánk esetleg biztatni, nem tudom.
2014. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!