Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel érjem el, hogy féljenek,...

Mivel érjem el, hogy féljenek, tartsanak tőlem?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon "keménynek" érzik magukat velem szemben a verebek mert nem állok le veszekedni, verekedni velük. Azt szeretném elérni, hogy féljenek rettegjenek tőlem és senki ne kössön belém. Hogyan tudnám ezt elérni, hogy ismerjék a nevemet és féljenek tőlem ezek a jószágok? Hülye válaszokat meg oltogatást nem kérek. Köszönöm!

#verekedés #félelem #rettegjenek #tartsanak tőlem
2014. ápr. 8. 20:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%

Szóval te olyan küzdősportot ajánlasz neki ami a tökönrúgásra épül.


Az ex-em 11 éves fia mesélte hogy a suliban az egyik gyerek úgy tökön rúgta a másikat hogy az nem fog már családot alapítani.


Tehát akkor ez lenne a megoldás ?


Nagyszerű, tételezzük fel hogy a kérdező elintézi az egyik osztálytársát tökönrúgással vagy esetleg kinyomja a szemét ami ugyebár egy másik technika ebben a marhaságban.


Ha szerencséje van és nem rúgják ki az iskolából akkor is a lehető legnagyobb megszégyenülésben lesz része a többiek előtt jogosan mert aki egy küzdelemben csak annyit tud felmutatni hogy tökön rúgja egy társát az a világ legszánalmasabb embere.


Ezzel csak mélységes megvetést és lenézést fog elérni amellett hogy kiközösítik és gyenge marad.


Nekem volt egy osztálytársam a suliban aki a saját testsúlyos erősítéssel lett nagyon erős és hihetetlenül jól nézett ki.

Nem nagyon kellett verekednie, mindenki tudta milyen borzalmasan erős, nagy tiszteletnek örvendett és közkedvelt volt a csajok körében is.

A többiek felnéztek rá és követték őt.

Egyszer-kétszer földhöz vágott valakit vagy felkent a falra de ezzel kész is volt.


A mi gyerekkorunkban soha nem gondolt arra senki hogy tökön rúgja a másikat ez csak egy újfajta elfajzott generációban lehetséges ahol ilyen értelmetlen küzdősportokat mutogatnak mint a krav-maga, mert magától soha az életbe nem jutna eszébe az embernek ilyen gyáva technika mint a tökön rúgás.


A másik dolog amiről valószínűleg fogalmad sincs az hogy az egyik világot mozgató törvény az adok-kapok törvénye.

Ez a teljesen nyilvánvaló dolog a bibliában is benne van aminek értelmében te adj bármit is egy embertársadnak azt vissza is fogod kapni.


Ha tökön rúgsz valakit, ezzel elvéve a lehetőségét az életre, a boldogságra vagy egy család megalapítására akkor nem kell mondani milyen sors vár rád.

2014. ápr. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Minek véded azt, aki megtámadja a másikat?A támadó örüljön, hogy élve távozhat egy küzdelemből, ha megkapja a magáét.Miért kéne a védekezőnek megválogatnia az eszközeit, ha egyszer megtámadták?A támadó abban a pillanatban elveszti minden jogát, hogy megtámad valakit.Ha a védelem megkívánja a tökön rúgást, akkor a támadó volt ostoba, hogy balhét kezdeményezett.

A te elgondolásod akkor igaz, ha a támadó rúg.

2014. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

erőt kell demonstrálnod.

erre ami jó az a verbális önvédelem,amikor szétoltod a másikat,miközben az ő oltási kísérlete lepereg rólad.

a másik meg ha fizikai erőt demonstrálsz,vagyis szétütöd az egyiket mindenki előtt.

a kigyúrod magad meg a hasonló dolgok ebben a dologban semmit nem számítanak.

egy magába fordult gyúrósnak még jobban szívják a vérét,mint előtte.

ökölvívó edzés kell.

ha meg párbajban elkezded tökön rugdosni,meg szemet kinyomni,akkor a csoport megvetését éred el és a bosszú is garantált,tehát 100,hogy lesz folytatása.

ilyesmiket komoly fenyegetettség esetén kell alkalmazni,nem sulis bohóckodásnál.

ha viszont párbajban,kakaskodásban viszonylag ferr körülmények között zúzod le a másikat ütésekkel mindenki előtt,akkor ott a helyszínen pontot teszel a dolog végére.

2014. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

12-esnek mondom azért mert valaki megtámad attól nem veszíti el minden jogát. Ha ez így lenne nyugodtan lepuffanthatnál bárkit aki lekever neked egy pofont.


Szépen sittre mennél érte anélkül hogy bárki megkérdezné mekkora pofont kaptál.


És a tökönrúgás még rosszabb mert ott nem az életet veszed el hanem annak értelmét.


A másik az hogy ritkán fordul elő hogy akit megtámadnak az teljesen ártatlan a dologban, te mit szólnál ha leanyáznak meg szét oltanak és bunyóra provokálnak, ezek szerint te mosolyogva tovább mész mintha mi sem történt volna mert úgyis megvárod míg rád támadnak hogy aztán szét rúghassad a tökeit jogosan ?


Ugyanmár.


Ezzel szemben ha te vagy a suli egyik legerősebb tagja akkor tiszteletet érdemelsz és követni fognak és még ha lenne is olyan elvetemült aki megtámad lehet hogy a haverjaid rendezik el vagy felrakod a falra fél kézzel és mindenki melletted fog állni.


És az erősítő edzéstől belülről is megerősödsz, véget ér az a belső magatartásod hogy te áldozat vagy és mindenki beléd kössön.

Mert sajnos ez így működik, az áldozat vonja magára a bajt.

Az erősítésnél ez hamar véget ér és már csak az önbizalmat, magabiztosságot és erőt fogja magából sugározni és ha mégis rátámad valaki akkor azt félelemből teszi és már vesztett is.


Egyébként ez -még ha nem is ezekkel a szavakkal- de benne van a Fegyencedzés c. könyvben is.


A amerikai sitten pedig az életeddel fizetsz a gyengeségért szóval nem véletlenül kell edzeni.


Ha a tökönrúgás lenne a megfelelő technika a sitten mindenki csak tökönrúgná a másikat és kész.


De az igazság az hogy a tökönrúgás nem csak a legszánalmasabb technika hanem igen könnyű elvéteni, ha nem találod pont telibe és a rúgás nagy része a belső combot éri akkor remélem a másik kitöri a nyakadat.

2014. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, hogy helyes dolog a tökön rúgás, csak azt, hogy éppen az is megállja a helyét, ha önvédelemre kerül a sor, és nem a védekezőnek kell szarul éreznie magát, mert visszavert egy idiótát.Ettől függetlenül ezer jobb megoldás létezik ilyen esetekre.


Az edzéssel kapcsolatban pedig egy véleményen vagyunk.


"te mit szólnál ha leanyáznak meg szét oltanak és bunyóra provokálnak, ezek szerint te mosolyogva tovább mész mintha mi sem történt volna"


Így van.Én nem fogok állat módjára nekirohanni valakinek, csak mert nagyobb volt a pofája a kelleténél.Elengedem a fülem mellett, egyrészt, mert nem adok egy jött-ment senki "véleményére", másrészt pedig mert vagyok olyan intellektuális, hogy nem süllyedek le az ő szintjére.A kulturált ember nem kezdeményez verekedést, főleg nem pusztán azért, mert egy ostoba valaki odaszól neki.Az ilyeneken tényleg csak mosolyogni lehet.

2014. ápr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Hát akkor te nagyon konfliktus kerülő vagy amivel nekem semmi bajom csak én nem ilyen vagyok és a kérdező sem szeretne ilyen lenni mert akkor fel sem tette volna a kérdést hanem csak próbálna minden ilyen helyzet alól kibújni.


Előbb-utóbb minden férfi életébe eljön az hogy ütni kell és nincs is ezzel semmi baj mert ez az élet része és fel kell készülni rá de nem tökönrúgással mert az egy baromság.


Mondanám ha szét akarnak késelni gyilkos szándékkal akkor az ember fontolóra veheti hogy tökönrúgja az ellenfelet de mivel a késes támadó félig előrehajolva próbál meg döfni ezzel karjait meghosszabbítva ezért kizárt dolognak tartom hogy úgy alá tudjon rúgni valaki hogy közben a késsel nem éri el.


Szóval ez a tökönrúgás egy hihetetlenül ócska módszer ami semmire sem jó.

Én voltam krav maga edzésen és elég szánalmas egy egész csapattal tökönrúgást gyakorolni.


Kicsit olyan érzése van az embernek hogy ha már semmire sem vagyok képes és egy gyáva féreg vagyok akkor legalább tudjam alkalmazni azt a nőknek való technikát ami nem ér semmit.

2014. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Látom nem értitek a krav maga lényegét.Itt nem a tökön rúgáson van a hangsúly mert ti ezt emeltétek ki.Hanem a támadó ellen való védekezésről.A támadó az nem azt fogja nézni h te fiú vagy vagy lány gyengébb vagy nála vagy erősebb, hanem az okot amiért megtámadott.Őneki az a lényeg h a mobilodat bankkártyádat v a pénztárcádat stb érték tárgyadat minden áron elvegye ha lány az áldozat akkor minden áron megerőszakolja azt a lányt.és azért h a célját elérje bármire képes.ha kell fel vesz 1 követ és azzal üti szét az áldozat fejét,v elő vesz a far zsebéből 1 kést de az értéktárgyadat amit ki nézett magának minden áron el akarja tőled venni és ezért bármire képes ha úgy van még akár ölni is.És most akkor meg kérdem h szerintetek mi lenne a jobb? hatástalanítani a támadót mondjuk 1 tökön rúgással amitől legrosszabb esetbe nem lehet gyereke és el futni onnan segítséget kérni vagy hagyni h rád támadjon és ne adj isten megforgassa a hasadba a kést amitől jobb esetbe csak toló kocsis nyomorék leszel vagy rosszabb esetbe ha olyan helyen talál el a kés(szív tüdő,vese ütőér stb)amibe bele is halhatsz. Valószínű h ti még nem voltatok ilyen éles helyzetbe ahol választanotok kellett a saját és a támadó élete között.Én nő létemre biztonsági őrként dolgozok 1 bankba és bizony volt rá precedens h választanom kellet h vagy én halok meg és velem együtt meghalnak a bankba levő ártatlan emberek is vagy pedig megpróbálom a tudásomhoz mérten hatástalanítani a rablót és ha én esetleg bele is halok de az ártatlan emberek megmenekülnek.Mert 1 ilyen élesebb támadásnál ártatlan emberi életek vannak kockára téve ahol 1 rendőr v egy biztonsági őr v bármilyen hasonló hatósági szolgálatba levő hivatásos személy nem habozhat meg nem hibázhat mert éles helyzetbe másodperceken múlnak csak az emberi életek.A krav maga egy önvédelmi rendszer amelyek a rendvédelmi szervezetek által engedélyezett és elismert hatásos módszer a terroristák a betőrök és az utcai támadólk ellen.A rendőrség a nemzet biztonság,a testőrök a hon védelmisek,a kommandósok a katonák egyaránt alkalmazzák Ezeket a hatósági szervezeteket mind a krav maga képzi ki.
2014. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Jó az tény h 1 iskolai kötekedőt nem lehet 1 bankrablóhoz v 1 utcai támadóhoz hasonlítani mert az max a zsebpénzedet meg a tízóraidat akarja el venni de ennek ellenére okozhat olyan sérülést hogy bajod lesz belőle pl agyrázkódás, kéz láb törés mert rosszul estél miközben meglökött.És a küzdő sportok vagy önvédelmi fogások nem csak biztonság érzetet adnak hanem fejlesztik az állóképességedet, jobb lesz tőle az egyensúly érzéked és ami még ennél is fontosabb az az h megtanulod fegyelmezetten kezelni a hasonló konfliktusokat. Ezeknek a sportok az alap pillére az önfegyelem az önuralom a tiszta gondolkodásmód a becsületes harc még a nehéz helyzetben is és a tisztelet hogy bármilyen is az az ellenfél sose becsüljük alá a képességét.Ha be lépsz 1 dojoba ez az első amit megtanítanak neked és utána jönnek csak a fogások a rúgások és az ütések.A küzdő sport vagy önvédelmi rendszer harc művészet (legyen az krav maga,karate, judo kung fu box stb)az erről szól a tiszteletről, a fegyelemről,az önuralomról nem pedig a tökön rúgásról.1 küzdő sportos az minden helyzetbe tudja uralni önmagát a testét lelkét szívét és eszét egyaránt.
2014. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értek egyet azzal hogy a kérdezőnek krav maga küzdősportra kéne járnia.


Attól nem fog jól kinézni, nem lesz erős, nem fogják tisztelni és belül ugyanolyan gyenge marad. Még ha elhárítja is valakinek a támadását akkor sem lesz a közösség része és ugyanúgy baszogatni fogják.


Szerintem te nagyon túlzásba esel ezzel az élet-halál helyzettel. Én szeretek veszélyesen élni,sokszor szálltam ki az autóból hogy rendezzem a nézeteltéréseket de még egyszer sem találkoztam komoly gyilkos szándékkal.


A kérdezőnek pedig semmi esélye sincs ilyesmire és legfőképpen nem az iskolában.


Ha krav magára járna attól még a félsz ugyanugy benne marad és még az is megeshet hogy egy szimpla lökdösődést is úgy túl reagálna hogy maradandó kárt tenne a másikban.


A gyengeség ellentéte nem a krav maga hanem az erő.


Ezt kell elérni kívülről-belülről.


Ha a kérdező most elmenne krav magázni az egy kicsit olyan lenne mintha az oroszlán megijedne az embertől és azt mondaná: jajj hogy is volt elsőnek megkarmolom aztán megpróbálom megharapni


Ehelyett odamész és az oroszlán közömbös arccal leharapja a fejedet, mert ő az erő birtokában bármit megtehet.

2014. ápr. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

te nem érted a kérdést kravos válaszoló.

a kérdező sulis kakaskodásban akar érvényesülni,tekintélyt építeni,nem élet halál harcban,nem önvédelmi szituációban.

ilyen helyzetben pl körbeállja őket 20 néző és a tökön rúgásért simán meglincselhetik,vagyis a párbajból lesz egy 1 vs 5 bunyó és jól összeverik,tiszteletet sem fog kivívni vele.

ha a 20 ember előtt lezsákolja az ellenfele arcát,lejátsza vele viszonylag ferr módon,akkor fog tekintélyt építeni.

2014. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!