Szerintetek ez nem igazságtalan az élettől?
Én szorgalmas vagyok. Rengeteget tanulok, érdekel a jövőm. A padtársam pont az ellenkezőm. Én mindig jegyzetelek, mindig tanulok mindenre, egy feleletre is, szépen vezetem a füzeteimet. Így vagyok 4,5 körüli.
Ő meg sosem ír le semmit, nem is figyel, nem is kérdez, nem érdeklődik. Szinte sosem tanul, és majdnem ugyanannyi, mint én. Eléggé rosszul esik, hogy amiért én dolgozok délután, ő egyszer elolvassa és úgy tudja, mint aki tanult. De sosem a saját füzetéből, mert abban nincs semmi. Legutóbb elkérte a füzetem, én meg kiakadtam rá, és beoltottam, hogy jegyzeteljen rendesen, erre csak könnyelműen megrázta a vállát, elolvasta a könyvet és ötösre felelt.. Sz#rik az egészre, nincsenek is füzetei, mindig elveszíti őket, meg rajzolgat, és mégis elég egyszer elolvasnia, vagy egyszer figyelnie órán és minden megmarad benne. :( Nagyon rosszul esik ez nekem, hogy ő semmit sem tesz, mégis egy olvasásra megjegyez mindent, nekem mindehhez tanulnom kell keményem. :( Németből, angolból is lazán improvizál egy négyest (angolból még ötöst is), nekem meg tanulással sem mindig megy az ötös, sőt a négyes sem... Nektek mi a véleményetek erről? Van ilyen osztálytársatok? Mit gondoltok az ilyen emberekről? Van csak én reagálom túl?
Tizenegyedikes gimnazisták vagyunk.
De.
És? Szüleid nem mondták, hogy az élet igazságtalan? Jó reggelt!
Ez most fájni fog, de igaz az a népi bölcselet, hogy egyiknek feje, másiknak shegge van a tanuláshoz.
Hát, neked az utóbbi jutott.
Szép dolog a szorgalom is, majd olyan szakmát válassz, amihez az kell inkább, nem pedig a gondolkodás.
A kérdés: tudja az anyagot vagy nem? A tudására kapja az ötöst/négyest, vagy nem? Tehát, akkor igazságtalan vagy nem?
Jobb feje van, ennyi, nem kell ezen ennyit pörögni. Az ember nem a tanult idő arányában kapja a jegyet, hanem a megszerzett tudásra. Ha ez órán ráragad, akkor arra, ha csak 4 órán keresztül tartó kemény tanulással, akkor arra.
Az igazságtalan az lehet, hogy nem mindenki kapott egyforma fejet/agyat/észt...
Nem tudom hány éves vagy, de leírom a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban. Én tipikusan ilyen voltam. Órákon mindig rajzolgattam vagy PSP-ztem (volt tanár aki megengedte mert minden tantárgyból szín 5-ös voltam). Elég volt egyszer hallanom az anyagot fél füllel és már tudtam. Otthon meg eszembe se jutott elővenni se az anyagot. Bekerültem egy jó gimnáziumba ahol az első évet ezzel a teknikával 3-4-esre zártam. Majd második évben buktam :/ Jöttek a nehezebbek, én meg továbbra sem tanultam. Volt aki sokkal rosszabb tanuló volt mint én, de tanult és úgy lehagyott ahogy csak lehet.
Szerintem a világon 2 fajta ember van. Aki tehetséges és aki szorgalmas és kitartó. Szerintem a második kategória ér el sikereket mert nekik nem hullott sohase az ölébe minden.
"Azt is megteheti, hogy suli után este 10-ig dolgozik."
:D
Ezt úgy mondnod, mitha bulizni menne...
Lehet, hogy nincs is ideje a tanulásra, mert dolgozik, de törekszik arra, hogy összeszedje magát.
Isten hozott a Való Világban.
Munkahelyen még cifrábbakat is tapasztalhatsz, pl. hogy a kedves kolléga helyett dolgozol, de ő kapja a nagyobb fizetésemelést, őt elengedik szabira amikor sok a meló téged nem, és hasonlók. Ilyen az élet.
Koncentrálj arra, ami neked jutott, hogy abból mit tudsz kihozni, ne másra figyelj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!