Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit reagálnál, ha megtudnád,...

Mit reagálnál, ha megtudnád, hogy az egyik jó barátnődnek 20 évesen autója és saját lakása van?

Figyelt kérdés

Saját autóm van már több, mint egy éve, apukámtól kaptam. De nagyon kellemetlenül érzem magam miatta, nem nagyon merek vele suliba menni, mert durván irigykednek, és megjegyzéseket tesznek. Nem luxusautó, párszázezres régi kisautóról van szó. Elég érzékeny lelkű vagyok, így könnyen magamra veszem a sértéseket.

Nem rég a mamám kinyögte, hogy vesz nekem egy lakást. Örülök, meg minden, de már előre félek, hogy mi lesz, ha valaki megtudja :(


2014. jan. 9. 05:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Semmit. Ismerek olyat, aki suli mellett dolgozott, mert autóra gyűjtött, 18 évesen meg is vette, lakást meg örökölt.
2014. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Irigykednék,

de nem reagalnék sehogy, csak annyitha vagyok olyan viszonyban a lánnyal vagy szóba kerül vele, hogy "de jó neked"


És tényleg jó neked...örülj neki. Én úgy érzem, hogy nnek ellenere nem fogsze lülni a langyos vízben, mint sokan mások...

Örülj, hogy te tudsz az élettel foglalkozni, és nem a megélhetésért lakhatásért küzdeni.

Az emberek többsége nem tőled irigyli, hanem igyigykedik, mert neki nincs és örülne, hgy neki lenne. A rosszabb indulatúak meg méginkább. Vágynának rá csak azért szólnak be, hgy ne érezd magad olyan jól, ha már autód van, akkor legyen másként rossz.

Ilyen a rosszindulat.

A lakást pedig senkinek sem kell tudnia, hgy a tied.

Nekem van ismerősöm, aki ugyanúgy pronkodva vallotta be, hgy saját lakása van, majd szabadkozott, hogy így...meg úgy kapta..

Szeencsére pont egy olyan társaság voltunk, aki gratulalt neki, és csendben jegyeztük eg, hogy de szerencsés... Utóbb mondta, hogy milyen jól esett neki.


Szerencsés vagy, hogy tudnak támogatni anyagilag is a szüleid, nagyszüleid. Köszönd meg neki nagyon, és légy büszke rájuk..

2014. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad kellemetlenül. A lakást pedig nem kell senki orrára kötni, hogy kié.
2014. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én is vehettem volna magamnak autót 18 éves koromban, de mivel rendszeres jövedelmem nem volt, amiből 100%-osan fent tudjam tartani így inkább bringáztam és tömegközlekedtem, főleg, mikor még diákom is volt.

Egyébiránt tényleg légy hálás a sorsnak, hogy ilyen gondoskodó felmenők jutottak Neked. Nekem sajna, mivel anyumék elváltak és két tesómmal együtt nevel édesanyám, "csupán" lakást és kaját tudott biztosítani, minden mást magunknak teremtettünk elő, és mégis végtelenül hálás vagyok neki.

2014. jan. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
41%

Hali én 22 éves vagyok.

Egyedül élek egy 110m^2 lakásban-és egyedül tartom el:) egyetemista vagyok,mellé vállalok nagyon sok házit (műszaki egyetem) és van rendszeres viszonylag normálisan fizető diákállásom is!

Így alakult,hogy szülők elköltöztek senkit nem akartak albérlőnek,ők mindenképp kertes házba akartak menni a nagyszüleimmel,így maradtam én a belvárosi!nagypolgári! lakásban:P nem dicsekvés,de képzelheted mennyire óvatosan válogatom az embereket,akik feljöhetnek:(

Nekem is van egy 15 éves Skodám.

Nem érzem magam rosszul,tök jól esik ennyi szülői segítség.Van hol élnem,tanulnom,van min kocsikáznom...áhh én nagyon élvezem:))

2014. jan. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem az én dolgom, hogy másnak mennyi pénze van, nem foglalkozom vele. Épp elég gond, hogy nekem nincs.
2014. jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát én bizony irigykednék, de nem olyan értelemben, hogy biztos nem érdemelte meg vagy kit kellett khm-khm, hanem azért, mert én nagyon sokat küzdök, mégsem tartok sehol sem, és az élettől ezt igazságtalannak tartom... bár már beletörődtem.
2014. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Kit érdekel? Mindenkinek lehet saját lakása és autója, aki küzd érte, a többi csak duma. Ha tényleg ennyire kocsogok az ismerőseid, akkor ne mondd el nekik, csak azoknak, akik normálisak, ennyi. Aki ezért irigykedik, az komolyan hülye.
2014. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Semmit... csak annyit jól megy, és dolgoznák tovább


Egyik tanárom szerint nem jó dolog az ha mindened megvan, neki volt egy férfi ismerőse aki gyerekkorától mindent megkapott

, és állandóan kolát ivott és bulizott és sose dolgozott, az egyetemet vele kezdte az apja nyomására azt nem tudom hogy elvégezte e, de azt tudom 40éves korára meghalt cola mérgezésben.


A másik eset apuka nagymenő bankár és a 2x éves fiának megvette a legerősebb sport motort születésnapjára, egy idős bácsi volt a szomszédjuk aki világ életében keményen dolgozott és bölcs ember volt. Egyszer oda szólt neki "Tudod mit vettél a fiadnak? A halált! "

kinevette és tovább ment az apa, két hónap múlva a fia balesetet szenvedett és meghalt.



szóval nem azt mondom rossz dolog! de sok ember nem tudja kordában tartani az életét és a pénzt.

2015. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mégis. Hogy?

Kicsit irigykednék, hogy de jó neked..aztan ennyi..

Legalább ha olyan helyre akarunk menni, akkor könnyebb lenne, jó bulikat tud szervezni mert egyedül él..


A férjem már19 evesen egyedül élt a lakásában.,ennyi ez van..senki nem nézett rá sehogy, sokszor aludtak nála a haverjai, ha abba a városba jöttek bulizni..stb


Nem tudom mit kell ezen érzekeny lelkizni..örülj, mint majom a farkának, hogy neked nem kell már azon görcsölnöd, hogy hol fogod kezdeni az életed, hogy költözöl el.

Becsüld meg, és légy büszke a csakádodra, hogy ezt megtehetik neked, és meg is akarják tenni!


És prőbálj meg ne mások elvárásainak élni.. Mindenkinek sosem felelhetsz meg, ha ezt nem tanulod meg nagyon gyorsan, akkor sok bántásban lesz részed, es nagyon megkeseríti az életed..

Ez csak jő tanács


28/n

2015. máj. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!