Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek! Valaki segítene...

Emberek! Valaki segítene nekem (felsőoktatás)?

Figyelt kérdés

Szóval lenne néhány kérdésem. Pályaválasztás előtt állok. Nem beszólni, válaszolni. Köszönöm szépen!

1. Magyarországon nincsen tolmács-és fordító alapképzés? Ha van, hol?

2. Anglisztikával lehetek szakfordító vagy tolmács?

3. Melyik szerintetek (hallottak alapján, akár tapasztalat, bármi) a legjobb egyetem/főiskola, ami után majd szakfordítóként vagy tolmácsként helyezkedhetek el? (Tehát ami a legjobb képzést adja ehhez).

4. Úgy általánosságban: Megéri ezt választani? Mennyire lehet érvényesülni külföldön, mondjuk Hollandiában, vagy bármilyen EU-s országban? És persze mennyit keres egy fordító?

5. Mit tudtok az ausztriai egyetemekről?

Előre is köszönöm!


2013. nov. 15. 22:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudok minden kérdésedre válaszolni, ne haragudj, de lehet pár hasznos információt tudok adni! :)

Konkrétan tolmács-és szakfordító alapképzésről nem tudok, de vannak a nyelvi szakok, azokról lehet szakosodni, és akármilyen nyelvi szakra mész, lehet belőled tolmács és fordító is. Szóval ha anglisztikára mész, lehet belőled tolmács vagy fordító. Sőt ha az szeretnél lenni, szerintem mindenképp érdemes nyelvi szakra menned.

Az egyetemmel kapcsolatban a Debreceni egyetemet nagyon tudom ajánlani! Ismerőseim voltak anglisztikáról, és orosz szakról, mindketten szeretik amit tanulnak, csak arra számítanod kell, hogy ott gyors a tempó, egy félév alatt már tudnod kell beszélni viszonylag jól a nyelvet, ill. fontos a rendszeres gyakorlás, általában azt mondják napi szinten, de szerintem a lényeg a rendszerességen van, mert ha lemaradsz azt nehéz lesz behoznod. Szóval én Debrecent mindenképp ajánlom, én is ott tanultam csak más szakon. Színvonalas, szép, és barátságosak az emberek. :)

Azt, hogy megéri-e nem tudok pontos információkat adni, de szerintem igen, mivel magáncégeknél biztos vagyok benne, hogy el lehet helyezkedni vele, hiszen sok cégnek vannak külföldi kapcsolatai. Az, hogy külföldön mi a helyzet, és az ausztriai egyetemekről sajnos nem tudok semmit mondani, de remélem tudtam segíteni! :)

2013. nov. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!