Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemen könnyebb barátokat...

Egyetemen könnyebb barátokat szerezni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11. osztályos gimnazista vagyok. És hát, mindig is gondjaim voltak a beilleszkedéssel. Eléggé zárkózott vagyok, az ízlésem is elüt a ma átlagostól. Szóval alig vannak barátaim. Persze, az is nehezíti az egészet, hogy már megvannak a kialakult baráti körök és nehéz egybe bekerülni, főleg ha valaki olyan introvertált mint én. Az lenne a kérdésem, hogy egyetemen könnyebb barátkozni? Mármint úgy, hogy többnyire ott "megtörnek" ezek a baráti körök, többnyire más egyetemre/szakra mennek, nem tudnak annyit együtt lenni. Szóval ott könnyebb lesz vajon? Nagyon félek hogy milyen lesz, meg hogy egyedül maradok Pesten (oda szeretnék menni mindenképp).

2013. nov. 9. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal nehezebb. Nem leszel egy társasággal összezárva, ha szerzel is néhány ismerőst, akkor heti 1-2x fogtok összefutni órán és ennyi.

Inkább gólyatáborban van lehetőség összehaverkodni pár csoporttárssal, meg ha kolis leszel, akkor ott lehet haverokat szerezni, de az egyetemen szinte kizárt, ha a gimiben sem ment.

2013. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én igazából magára az egyetemi létre/életre gondoltam, nem az órákra.

2013. nov. 9. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ milyen az egyetem maga. Ha szinte minden órád előadás ott eléggé elveszel a tömegben, de ha nem akarsz valakivel összefutni akkor könnyen meg lehet kerülni az illetőt. Ha a kar sokkal gyakorlatorientáltabb a szak és kis csoportokra vagytok mindig osztva ott valamivel könnyebb. Amúgy egyetemen is bőven vannak klikkek, de ezek simán megbomolhatnak. Én is úgy mentem egyetemre, hogy egy barátnőmmel együtt aztán egy órát se tudtunk közösen felvenni és teljesen más baráti körünk van itt.
2013. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyetemen sokkal több barátom akadt, mint gimiben.


Hol lehet barátkozni / ismerkedni? Koliban, közös programokon, közösen szervezett tanulás közben, szakesteken, egyetemi sport körökön, egyetemen szervezett öntevékeny csoportokban, tanszéki munka keretében.


Ha saját városodban vagy egyetemista sokmindenből kimaradhatsz, mert a szüleiddel élsz, és suli után nem találkozol egyetemistákkal. Mondjuk így is be tudsz menni koliba közös programokra (filmezés, baráti beszélgetések, 24 órás palacsinta sütés, farsangi bál, stb, stb).


Ha nem is vagy nagy bulis, érdemes elmenni néha szórakozni. Nem kell inni, vagy dohányozni ahhoz, hogy mással lehess. De kicsit biliárdozni, vagy csocsózni mindenki megtanulhat. :)

2013. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdtem az egyetemen ( szeptemberben ) és eléggé magányos vagyok, bár amúgy sem vagyok egy nagy barátkozósfajta, de azért igyekeztem bepróbálkozni az év elején, de semmi. Egyetlen egy csaj van akivel beszélek, szerencsére sok gyakorlaton együtt vagyunk, szóval annyira nem vészes. De sokszor kiakadok, hogy mennyire kinéznek onnan.
2013. nov. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nem,nem könnyebb..ha koliban laksz úgy esetleg,de ha épp olyan szobatársakat fogsz ki akivel nem jössz ki túl jól,akkor elég szar lesz..szerintem egyetemen még nehezebb barátkozni mint gimiben,mert pl. nálunk is úgy van,hogy van napi két óránk,utána mindenki megy a maga dolgára,arról az esetről meg ne is beszéljünk mikor vagy kétszázan beültök egy nagy előadóterembe..a gólyatábor tényleg jó ötlet lehet,ott biztosan találsz majd pár barátot,vagy legalább lesz pár ismerős arc később
2013. nov. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Hát, azért majd igyekszem barátokat szerezni..
2013. nov. 10. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy legyen! Jó barátkozást!
2013. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!