Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy ne legyek önző?

Hogy ne legyek önző?

Figyelt kérdés
Mindenki önző. Nem akarok önző lenni. De ez a mondat: ÉN és NEM AKAROK egyből jelzik, hogy az vagyok. Undorodom magamtól. Jobb akarok lenni, de ez már magába foglalja, hogy önző vagyok. Próbálok más boldogságát előbbre helyezni, de az is magam miatt van. Ez egy ördögi kör
2013. nov. 15. 01:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na igen ez az a helyzet ahol az ember vagy önző lesz vagy műmártír. Én egyet tudok javasolni: azok az emberek akik érdek nélkül önzetlenek teljesen összhangban vannak magukkal és a világgal. Semmit nem akarnak görcsösen. Ha képes vagy harmóniában lenni önmagaddal és a világgal, ösztönösen jön az önzetlenség, mártírkondás nélkül.
2013. nov. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én azt szeretném elérni. De ez ahogy leírtam,magába foglalja, hogy önző vagyok
2013. nov. 15. 01:25
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

legyél illedelmes,de fektess le alap szabályokat,hogy eddig és ne tovább.

amúgy meg az egészséges ember jóban van önmagával,nem undorodik,maga a gondolatmeneted meg skizoid.

2013. nov. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda ostoba kérdés ez, már ne haragudj... úgy ne legyél önző, hogy időnként tegyél meg dolgokat másokért, amikhez semmi kedved. Pl. magadtól, kérés nélkül takaríts ki, kísérd el valahová egy barátodat, ha megkér, pedig neked semmi kedved, ha látod egy haverodon, hogy szar kedve van, hívd meg valahová, vagy bókolj neki, ha lány... ilyen kevéssé megerőltető dolgok, ezek se minden nap, mégis jófejség.
2013. nov. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha önző vagy,nem sok mindent tehetsz ellene.
2013. nov. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az emberbe alapvetően bele van táplálva, hogy önző legyen, így növeli saját túlélési esélyeit a fajtársaival szemben.

Az már természetesen más dolog, hogy hogyan kezeled, ezt csak azért írtam le, hogy emiatt ne érezd magad mocsoknak.

Próbálj minél többet segíteni másoknak, helyezd előrébb társaid érdekeit és így talán enyhülhet ez az érzésed.

Az, hogy jobb akarsz lenni, miért lenne önző dolog? Ha ezzel másoknak nyújtasz előnyt, egyáltalán nem az!

2013. nov. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az altruizmus gyökere mindig relatív.
2013. nov. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Uram atyám...

Ahelyett, hogy ilyen idióta dolgokon töröd a fejed, nyugodtan élhetnéd az életedet és csinálhatnál valami hasznosat.

Én értem a gondolatmenetedet, de pont azzal tudsz kitörni az "ördögi körből", ha hagyod a francba az egész okoskodást, és elkezdesz cselekedni. Nem agyalni kell rajta, hanem csinálni.

2013. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!