Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet szeretni a programoz...

Mit lehet szeretni a programozásban? Mi benne az érdekes?

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 00:55
 1/5 anonim válasza:
100%
Az alkotás maga, hogy van egy megoldandó problémád, amot a megadott elemekből, részfeladatokra bontva meg kell oldanod. És az, hogy a végén olyasmit kapsz, ami a te munkád, tehát méltán lehetsz rá büszke, hogy működik. Ez mondjuk majdnem mindenre igaz, próbálok kicsot specifikusabb lenni: Szóval nekem olyan semmiből valami érzés, hogy beírok 40-100-10000 sort, és abból egy funkcionális, működő egész lesz. Amúgy meg olyan, mint minden hobbi: van, akit érdekel, van akit nem. Pl. a fafaragásról is el lehetne ezeket mondano, vagy a modellezésről, mégsem érdekel annyira egyik sem, hogy komolyabban csináljam. (A programozás sem, de muszáj, és ha csinálom, akkor élvezem.) Mindegyiknek megvannak a kis apró dolgai, amik valakinek érdekessé teszik, valakinek nem. (Fafaragásnál a fa tulajdonságainak az ismerete, modellezésnél az aprólékos munka, etc. Remélem segítettem!:)
2013. nov. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem az érdekel, hogy van egy bonyolult probléma ami sokakat érint, senki nem tudja a megoldást. És akkor valaki töpreng a dolgon pár órát/napot, majd néhány sorban megold mindent.


Nyilván aki keveset látott ilyet annak nem okoz örömöt, de nekem pl. jó érzés látni egy már megoldott problémára is valami zseniális egyszerűsítést, egy "ez nekem is eszembe juthatott volna" megoldást.

2013. nov. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sztem te ezt sosem fogod megtudni, pontosabban átélni kérdező (mert ha tudnád milyen akkor nemetted volna fel a kérdést). Ezt csak azok tudják akik szeretnek programozni (és valamilyen szinten tudnak is, persze). Én például nem vagyok profi és lusta is vagyok ezért csak akkr csinálom mikor muszály de akkor nagyon szeretem és élvezem, és mivel még kezdő vagyok ezért nagy sikerélményt tud adni mikor egy nehezebb feladatot (mégha elég bénán is de) sikerül megcsinálni, és benned a tudat h alkottál valamit, saját "erődből", tudásodból. És így már elmondhatod magadról h tudsz valamit. Ez az én véleményem és tapasztalatom.
2013. nov. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A suliban anno foglalkoztam programozással, de többet nem.

Nem azért mert nem szeretem, hanem mert nem erősségem, valamit mindig elrontok, vagy másképp oldom meg.

A lényege a vége, amikor egy működő játékról vagy bármi másról legyen szó.

Az első alkotásom egy világóra volt, és működött.

2013. nov. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az alkotást, a logikus gondolkozást, a részletek fontosságát, a műveleteket és az eredményeket, a szabályosságot, a kihívást stb.
2013. nov. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!