Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most tényleg arra fog rámenni...

Most tényleg arra fog rámenni a 6éves barátságunk, hogy konkurenciának tekint?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, van egy barátnőm, 23 éves. Már 6 éve ismerjük egymást, volt olyan, hogy nálunk "lakott" a suli miatt, szóval elég sok mindenen keresztülmentünk. Ő piercingek szúrásával és tetoválással foglalkozik. Én meg most tanulok piercernek. Amióta elkezdtem a tanfolyamot, nem áll szóba velem, vagy ha igen, akkor eléggé savazós. Most ráírtam, mert egy személyes tárgyamat náluk hagytam, és megkértem, postázza el, mert nem tudok elmenni érte.(messze laknak eléggé) Már kb. 2 hete észrevettem hogy fura velem, ezért most rákérdeztem, hogy mi a baj, de csak annyit mondott, hogy az nem tetszik neki, ahogy hozzá viszonyulok, meg ahogy viselkedem. Szerintetek ilyenkor mi van?

2013. okt. 24. 22:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Visszaírt annyit, hogy sok apró dologból tevődik össze a "problémája", és hogy valahányszor náluk voltam, mindig berágott valamin. Csak nem értem, akkor miért nem szólt? Meg most az miért baj, hogy két, egymástól távol eső településen ugyanabban a "szakmában" dolgozunk?
2013. okt. 24. 22:22
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, ez még szerintem releváns információ: valahányszor mentem hozzájuk, minimum volt, hogy vittem egy üveg bort, meg 3 doboz sört. Ha kellett, én vettem a kaját is, és amikor "barátnőm" otthagyott egyedül, vagy a pasijával, hogy elmenjen pasizni, meg drogot venni, akkor én nem szóltam egy büdös szót sem, hanem leültem beszélgetni a pasijával, mert vele is úgymond "barátok" vagyunk.(inkább haverok, mostanában ha arra jártam, inkább a sráccal töltöttem az időt, mert a barátnőm mindig lelépett valami ürüggyel.)
2013. okt. 24. 22:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez simán lehet irigység. Ha sokszor próbálkozol, és mégsem jön össze a dolog, add fel. Jobb, mint kínozni magad, neki meg saját magát. Más városban, azonos szakmában is lehettek mindketten sikeresek.
2013. okt. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából később mondta, hogy az nem izgatja, inkább a viselkedésem böki a csőrét. Hát én meg nem vettem észre, hogy bármikor rondán viselkedtem volna vele, meg a dühöm ellenére is megőriztem a hülye titkait, amik egyszer romlásba taszítják, mert ha kiderülnek, rámegy a 3éves kapcsolata, meg az egész renoméja.
2013. okt. 24. 22:54
 5/11 A kérdező kommentje:
És nem tudom, mire irigy? Jó, kicsit túlsúlyos, de neki jól áll. Én vékony vagyok, mindkettőnknél genetika. Meg én mindig mellette álltam mindenben, viszont mikor ő kiment 1 évre Németországba, még facebookon is csak akkor eresztett meg egy üzenetet, amikor szülinapom volt...Egyébként annyit nem írt volna, hogy élek-e még.
2013. okt. 24. 22:56
 6/11 anonim ***** válasza:

És nem tudom, mire irigy?


Szerintem ez szimplán szakmai féltékenység. Jó öreg kis hazánkban gyakori,hogy azt hiszik az emberek, csak már kárán juthatnak előrébb. Pedig dehogy.


Szerintem ez csak rosszabb lesz idővel, pláne, ha befutsz majd ugyanabban a szakmában, sikeresebb leszel, mint ő.

2013. okt. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem sikeresebb leszek, mivel ő dilettáns módon, feketén űzi az ipart, én meg ugye tanulom, mert profi akarok lenni, és papírral akarok elhelyezkedni. De ettől függetlenül se jobb életem nincs, se szebb, se tehetségesebb nem vagyok. És én nem is viselkedtem vele úgy, hogy konkurencia lenne, nem azért, mert én kitanulom ezt a dolgot, hanem azért, mert nem tudok úgymond "ellenségként" tekinteni rá.
2013. okt. 24. 23:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sikeresebb leszek, mivel ő dilettáns módon, feketén űzi az ipart, én meg ugye tanulom, mert profi akarok lenni, és papírral akarok elhelyezkedni.


Nem tudom, ezt jelezted-e felé is, úgy értem, hogy neked szükséged van a papírra, mert profi akarsz lenni.


Tudod ez van, aki számára úgy hangzik, hogy "én ki akarom tanulni a szakmát, mert profi akarok lenni, nem úgy, mint te, te szegény szerencsétlen, sikertelen".


És hiába nem így gondolod, ő így fogja értelmezni a teljesen ártalmatlan szavaidat. De ha te tényleg kedves vagy vele, akkor önmagával elégedetlen, ezzel meg te nem fogsz tudni mit kezdeni, ezen csak ő tudna változtatni.

2013. okt. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha elmérgesedne a helyzet, akkor nincs más lehetőséged, csak a szakítás, különben lehúzhat téged szakmailag is, emberileg is. Az irigy ember, ha segíteni próbálnak neki, még azt is zokon veszi, sőt, azt veszi talán leginkább zokon, mert akkor érzi igazán, hogy őt másnak segítenie kell az előrejutásban.
2013. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még valami: te sajnos nem leszel alkalmas arra,hogy megmentsd őt önmagától, mert benned folyamatosan a konkurenciát fogja látni. Egy olyan ember tudna neki segíteni, aki nem szakmabeli.
2013. okt. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!