Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez elvetemül életcél 16 évesen?

Ez elvetemül életcél 16 évesen?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Táborban voltam velem egyidős diákokkal. Megkérdezték kinek mi az életcélja, és mit tesz érte. Az átlag életcélok: ügyvéd, orvos, színész, zenész...


Nekem nem a munka volt az életcélom, hanem egy új építésű családi ház 35 éves koromra.... A többiek nem igazán tudták mit tesznek érte, és én ki lettem nevetve, mikor elmondtam, hogy a neten keresek képeket, mappákba rendezem a házakat, konyhákat, nappalikat, stb. Mindent elolvasok a lakberendezésről. Most is egy lakberendező tanfolyamra gyűjtök, csak úgy néztem, hogy legalább 200.000 Ft-ba kerül. Szeretnék majd 18 éves koromban lakáskasszát kötni, annak is utána néztem már, szerintem tök jó.



2013. aug. 15. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Vannak lakberendező tanfolyamok ingyen is, csak egy érettségi kell hozzá.Szerintem nem túl elvetült cél, csak nagy a valószínűsége, hogy az a családi ház hitelből fog megvalósulni, bár ez az igényeidtől függ.
2013. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, kinek fog előbb összejönni a dolog. Neked, vagy nekik. Csak ennyi lenne a válaszom a kérdésedre.
2013. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem elvetemült. Csak azzal amit csinálsz gyakorlatilag semmivel nem juttatod magad előrébb a célodhoz.
2013. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért csinálom mert jólesik. Én szeretném majd berendezni a házat, meg kialakítani a tereket. Arra is gondoltam, hogy építész mérnöknek tanulok majd, mivel a matek a nagyon jól megy.

Most még annyit nem tudok tenni, de suli alatt is dolgozom, illetve most nyáron is dolgozok és miden pénzem rakom el a házra. Az egyetem még több időm lesz dolgozni, még több pénzt tudok majd elrakni. Akkor már meg tudom kötni a lakáskasszát, havonta fizetek bele egy kis pénzt.

2013. aug. 15. 19:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Annyi idősen nekem is az volt a célom. Mármint az önálló, saját ház, szépen berendezve, stb. Mert ez érdekel. 21 leszek, és a dolog annyival kiegészült, hogy kaptam magam mellé valakit, akinek szintén ez a célja, így immár közös az álom. :) Az, hogy elvégzem az egyetemet, és szakmám lesz, amit amúgy szeretek, csak részeredmény. Nekem is volt egy időben egy hivatás az életcélom, kb. 16 évesen, aztán rájöttem, hogy ami hangzatos, az nem feltétlen felel meg az én képességeimnek és lelkivilágomnak. Viszont a ház, az marad. Rendszeresen nézegetünk eladó házakat, kalkulálunk, tervezgetünk. Szerintem semmi rossz nincs ebben és nem vagy vele egyedül.
2013. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezzel semmi baj, de te CSAK a házzal foglalkozol, míg a többiek (színész, orvos, ügyvéd) a karrierjükön gondolkoznak és munkahely nélkül nincs pénz, pénz nlkül pedig nincs nagy családi ház. Nyugodtan tervezd álmaid házát, de ne hanyagold el a tanulmányaidat/karrieredet! Mert ha nem figyelsz, a többieknek hamarabb lesz "új építésű családi házuk".
2013. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezzel nincs baj, de te CSAK a házzal foglalkozol, míg a többiek (színész, orvos, ügyvéd) a karrierjükön gondolkoznak és munkahely nélkül nincs pénz, pénz nélkül pedig nincs nagy családi ház. Nyugodtan tervezd álmaid házát, de ne hanyagold el a tanulmányaidat/karrieredet! Mert ha nem figyelsz, a többieknek hamarabb lesz "új építésű családi házuk".
2013. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, kétszer küldtem el :S
2013. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én egyszerűen oldottam meg ezt a kérdést: 35 éves koromra szeretnék elérni egy bizonyos anyagi szintet úgy, hogy közben értéket is teremtettem. Ez az anyagi szint lehetővé teszi, hogy megvegyem álmaim házát ott, ahol. Én azt tanácsolnám neked, hogy ne csak egy adott ház legyen a célod, hanem egy társadalomban betöltött szint, egy anyagi szint, ami magával vonja azt is, hogy 35 évesen megépítheted álmaid házát. Mert, ha csak egy meseszép ház az álmod, aztán eléred, akor mit csinálsz utána?
2013. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem elvetemült cél csak más megközelítés.
2013. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!