Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi igénytelen ember? (pl. putris lakás, büdösek, ízlésficamosak)

Figyelt kérdés

Néha csak nézek h miket látok. Oké h nincs pénz már, stb. de néha tényleg csodálkozok.

1.)Múltkor egy haveromékhoz mentem, kicsi a lakásuk ez nem baj, de akkora kupi, kosz volt h mozdulni nem bírtam, teli volt a lakás lim-lomokkal, úgy kellett magam után lehúzni a tust mire hazaértem. Attól h valainek nincs pénze, még lehet tiszta a lakása.

2.) volt h a buszon utaztam egy nőnek tiszta pisa és izzadt szaga volt meg koszosak a ruhái.

3. egy másik csaj meg tök ízlésficamosan volt kiöltözve ilyen virágos gatyához vett fel ilyen rózsaszín csíkos felsőt, mindenki rajta röhögött...

Oké h nincs pénz, én is van h vatera.hu-n, turiba vásárolok ruhákat áron alul, de igyekszek minőségi, szép darabokat venni. Kupi nálam is előfordul de 2 hetente takarítok ha meg valaki jön hozzám, akkor is fel takarítok, összepakolok. Naponta 2x fürdök, deot használok, stb



2013. júl. 15. 13:50
1 2
 1/12 acelsziv ***** válasza:
86%

Az ember környezete jellemzi a lelki állapotát.

Magyarországon az emberek nagy többsége, ma igen alacsony szinten van. És ez megmutatkozik a lakásuk állapotán, a testük állapotán és azon is, hogy viszonyulnak a környezetükhöz.

2013. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó, de érdekes hogy mamám is kisnyugdíjas, nem nagyon van pénz, de tiszta a lakása, szinte enni lehetne a padlóról. Jártam már Horvátban, Németben, szemetet se láttam az utcán, max 1-2 helyen, itt meg mi van, sokszor taposok a szemétben
2013. júl. 15. 13:57
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Hányszor kérdezed még meg????
2013. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Mert nekik így jó és ez tetszik! A saját lakásodat , ruhádat úgy alakítod ahogy akarod ,de ne várd el másoktól ,hogy a te ízlésednek megfeleljenek. Alapvető intelligencia és tolerancia kérdése ez.
2013. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
A kérdező kérdése jogos, ezt én se értem, egyesek hogy képesek olyan igénytelenül élni, hogy a legutolsó büdös putris cigány is rendesebb náluk. Az ilyenek jellemző módon lecsúszott, egyedül élő, anyagilag és szociálisan ellehetetlenült véglények.
2013. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolso: Hát ja, ezt nem értem :S amugy nem éppen az egyedül élők, hanem a családosok... egy barátom is egyedül él, nála is tisztaság van, a padlóról szinte enni lehetne
2013. júl. 15. 15:08
 7/12 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Minél szegényebb egy társadalom, annál több a nincstelen vagy lecsúszott család. Ők nem tehetik meg hogy saját lakásuk legyen, de még albérletre sem tudnak költeni. Így kénytelenek ott lakni, ahol éppen tudnak. Ezeken a helyeken tisztálkodási lehetőség nincsen, azaz sem magukat, se a ruháikat nem tudják tisztítani.
2013. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A napi 2x fürdés nem jön ki minimálbérből se. És a minimálbér pár éve úri móka. Szállj ki abból a szatyorból! Mit tehetünk, hogy az alsó milliók emberhez méltó életet élhessenek?
2013. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

7-es, szerintem nem a hajléktalanokról beszélt a kérdező elsősorban.


Kérdező:

utaztal már Pesten a 20A, 30, 30A buszok vonalán? Na, ami ott is van reggel 7-kor, 8-kor...Laktam már többfelé a városban, de ilyet még nem láttam ilyen mértékben (XXII., XIV. és hétvégente a XI. kerületben laktam, nem úri környékek...XI-ben a Kelenföldi pályaudvarnál).


De erre adjatok magyarázatot: egyetemi kollégium, lány szobatárs. Zsákokban tárolta a ruháit, amikor esténként hazajött, rögtön megéreztem, mert volt valami szaga, nem zuhanyozott minden nap (pedig koliban nem számít, mennyit pancsol), az ételt a mocskos tányéron otthagyta egy hétig, ha pl. hazament hosszabb időre, iszonyatos rendetlenség az asztalon és mindenhol...A szobában állandóan bezárva az ablak, összehúzva a sötétítőfüggöny (panel...képzeljétek nyáron azt a szagot és levegőtlenséget). És teljesen feleslegesen mondtam neki, hogy mi a gond, többször is mondtam, nem értem el vele semmit.

Pedig ránézésre nem mondanád meg róla, hogy ennyire igénytelen, meg nem lelkibeteg.

Azzal egyetértek, hogy ha az ember lelkileg lent van, akkor hanyagabbá válik, de erősen kétlem, hogy azok, akikről a kérdező beszél, emiatt ilyenek. Egyszerűen nincs igényük rá. Foltos ruhában járnak, meg büdösben.

Ezeken a buszjáratokon reggelente is látok ilyeneket, ők nyilván munkába mennek. Akkor meg igenis van havonta egy ötszázasuk egy turis felsőre, öt hónap alatt vesznek öt felsőt, már megvan a heti váltás ruha. Hétvégén meg ki lehet mosni, 4 liter vízben is, fogjanak egy lavórt. Ez bizony igénytelenség.

2013. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salamon Bálint ***** válasza:

Kedves kérdező:

Más szemében az szegény emberekkel való találkozás gusztustalan.

Más szemében a buszon közlekedő igénytelen.

Más szemében az önjelölt divatszakértők visszataszítóak.


Minden csak a társadalmi szinttől függ.

2013. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!