Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan fenyegetéseket kapok...

Olyan fenyegetéseket kapok egyik volt barátomtól (aki nemrég öngyilkossági kísérletet követett el), hogy megfogja ölni a szeretteimet, fél éve zaklat..igyekeztem minél részletesebben leírni, többi lent?

Figyelt kérdés

Köszönöm, ha valaki elolvassa ezt.

Sajnos van egy ismerősöm, akivel a párja szakított még január-február környékén. A lány szerint évek óta nem ment a dolog és néha félt is tőle. Mi is úgy ismertük a srácot, hogy egy online játék miatt képes szétverni bármit ami az útjába kerül. Egy vézna, 150 centis 25 éves gyerekről van szó, aki egyébként retteg tőlem, viszont simán kinézem, hogy mondjuk páromban kárt tesz, és nekem Ő a mindenem.

Mikor szakítottak a gyerek párja írt rám, hogy el kell mondania valamit, azt hogy szakított a gyerekkel és most kórházban van, mert fagyállót ivott. Ekkor már több napja tartották bent. Mint kiderült, egyszer csak ráírt a lányra, hogy fagyállót ivott és ne is próbáljanak segíteni neki. A lány elküldte hozzá az egyik közös barátunkat aki autóba ült és elindult a fagyállós gyerekhez, persze miután mentőt hívott hozzá. Látta, hogy az illető autóban van és megy valahová, követni kezdte.

Nagyon nagy volt a sár és arrafelé nem nagyon vannak beton utak, ezért mindketten elakadtak, de a gyerek kiszállt és befutott az erdőbe a vasúti sínek felé. Értesítve lett a rendőrség akik felhívták Őt többször és megfenyegették, hogyha nem jön elő akkor hozzák a drónos és kutyás egységeiket és úgyis megtalálják. A srác elő jött, elfogták és elszállították.


Ezek után az egészet titokban kezeltük. Másfél hónapon át pátyolgattuk, de nem bírtunk vele. Elment mindig a csaj munkahelyére és bámulta, meg beszélgetni akart vele, aztán jött egy epizód és szétcsúszott. Ez váltotta magát folyamatosan. A lánynak lett egy párja egyébként ez idő alatt, ami nagyon jól jött neki, mert teljesen egyedül maradt. Decemberben temette az anyukáját aki tragikus hirtelenséggel meghalt az otthonában végső stádiumú daganattal.

Ez a csaj exét annyira bosszantotta, hogy egyre durvább dolgokat kezdett mondani a lányról.

“Feszítővassal k*veri az állkapcsát”, “Menjünk át a lányhoz mikor ott az új fiúja, verjük meg és erőszakoljuk meg a csajt.” és még számtalan hasonló szöveg.

Most ezekre egy normális ember mit mond? Csak gondolj bele, hogy te mit mondanál és elmondom, hogy ő mit reagált.

Azt mondta, hogy sosem vagyunk hajlandóak Őt támogatni XDDD nem vagyunk a barátai mert nem állunk mellé 😀. Közben meg mondta, hogy beszéljünk a csajjal, mert most temette az anyukáját és ne legyen magányos… ott is voltunk neki, voltunk is nála, segítettünk fát vágni neki meg beszélgettünk vele. Végül a gyerek lényegében letámadott, hogy mi tényleg a csajt választjuk helyette…-.- Ez a dolog többször is előfordult végül egyszer a gyerek bedurvult és megfenyegetett minket. Elmentünk a bistróba, ahol dolgozik, hogy beszéljük meg, mi nem akarunk rosszat neki mert a barátai vagyunk.

Mikor találkoztunk teljesen normális volt, mintha el is felejtette volna, hogy miket írt számunkra. Ingyen étellel és itallal kínált meg beszélgetni akart. Minden rendben volt, kicsit furán éreztük magunkat, de örültünk, hogy minden rendben van és haza mentünk. Egyik este felhívott, hogy Ő orosz roulettezni fog… annyira sírt a telefonban, hogy nem értettem a szavait. Azt mondta, hogy éppen megy haza, de ha jön egy kamion szembe, akkor ráhúzza a kormányt….Beszélgettem vele meg nyugtatgattam amíg haza nem ért. Megbeszéltük, hogy lejöhetne hozzánk egy kis iszogatásra majd, ha ráér és majd ellehetnénk, majd letettük a telefont. De nemsokára jött a kövi akció. Felhívott, hogy be van fagyállózva és retteg mert véreset pisil… de könyörgött a telefonban, higy ne szóljak senkinek -.- annyira embert még nem hallottam bőgni, de közben valamiért nem hittem el, hogy tényleg ivott. Mondtam neki, hogy igyon alkoholt mert állítólag az segít megelőzni a szer által okozott károkat és végig hallgattam a bőgős önsajnáltatását. Leraktuk, majd hívott, hogy ivott alkoholt de elfogyott otthon és elment a közeli MOL kúthoz autóval, hogy vegyen vodkát. Mondtam neki, hogy elé megyek ne vezessen, és hogy a mentő jobb lenne. Igazából teljesen id**ta vagyok, hogy nem hívtam rá mentőt, nem tudom mit gondoltam. Reggel írt, hogy semmi baja, de még véreset pisil…meg nagyon rosszul van, alig tud felkelni. Viszont ezzel egyszerre írt a csaj is, hogy ott van nála a munkahelyén mert bement megint. Semmi baja nem volt mint kiderült. Teltek a napok megint. Nem volt semmi különös egészen addig, amíg a srác nem látta meg az exét az utcán. A csaj szerint össze is néztek. Mire a lány hazaért este a munkájából, ki volt törve a fürdőszoba ablaka. Az ablak alatt a homokos talajon egy a gyerekéhez hasonló szivacs talpú cipő nyomai voltak. A srác természetesen tagadta mikor megkérdeztem. Úgy voltam vele, hogy tényleg lehet más volt.

VISZONT AMI EZ UTÁN JÖTT 😑

Egyik nap összeültünk páran a csaj utcájában lakó haverunknál iszogatni meg társasozni. Átjött a lány is. Elvoltunk, nevetgéltünk stb. Csoportosan haza kísértük a lányt mert 20 háznyira lakott csak, de nincs közvilágítás felé. Behívott mindannyiunkat és még egy kicsit beszélgettünk vele, majd visszamentünk haverunkhoz.

Másnap reggel a lány kapott egy rakás fenyegető üzenetet, hogy “jók a barátaim te rákos k*rva?” + mondott pár dolgot amik csak akkor aznap este a lány házában hangzottak el. Sokáig nem értettük, hogy honnan tudhatott azokról a dolgokról. Sehol nem voltak leírva vagy valami. Vagy egyáltalán honnan tudta, hogy meglátogattuk a lányt. Teltek a napok megint, mikor rám írt a lány, hogy szokta látni az exét, ahogy áll az autójával a háza előtt éjjel. A gyerek meg írta nekem, hogy kereste a lányt, de le volt húzva a redőnye, a macskáit meg kizárta, szóval biztosan nincs otthon. Itt kicsit gyanús lett a dolog. Átmentünk én és egy barátom a csajhoz és a betört ablak alá cérnákat feszítettünk ki.

Kiderült, hogy valaki jár az ablaka alatt időnként. Minden világos lett. Hallgatózik a betört ablaknál. Kicsi törést akart, de túl nagy és feltűnő lett a törés. Mindent hallani az egész lakásból az ablak alatt. Leteszteltük.

A lány kezdett nagyon rossz passzban lenni. Esténként rettegett, nem aludt, karikásak voltak a szemei. Úgy döntöttünk, hogy ez már túlságosan beteg és elmentünk a rendőrségre páran bejelentést tenni. Megmutattuk a fenyegetéseket is amiket kaptunk, az ablakot stb. Annyit mondtak, hogyha bármi gyanúsat észlelne a lány megint, akkor hívja fel őket, de ők is felfogják hívni a gyereket.

Azóta a gyereknek van egy barátnője. Egy 16-17 év körüli lány, akinek a családja be is fogadta ezt a gyereket -.- . Most a gyerek azzal szórakozik, hogy fenyegető emaileket küld mindenkinek rendszeresen. Általában éjjelente. Egyébként az új csaját elmondása szerint azért szedte fel, hogy jól “meg***sza” és féltékeny legyen az exe -.-

A gyerek teljesen ránk szállt, a volt barátaira, mert szerinte mi nem támogattuk Őt eléggé a beteges hadjáratában az a szegény lány ellen..

Egész tavasszal és nyáron időnként kaptam 1-1 fenyegető levelet én is, de nem vettem komolyan. Az elmúlt időszakban mindig aktív volt, ahol lehet ott elért minket, hiába tíltottuk le. Még revoluton is sikerült felvennie a kapcsolatot egyikünkkel. Rám különösen haragszik, de nem tudom miért. Vissza hallottam, hogy tönkre akar tenni és elakarja tenni a szeretteimet láb alól. Mostanában párom fél, mert mint kiderült egyik haverunknak tartozik a gyerek egy elég nagy összeggel, mely most végrehajtás alá kerül és már tudjuk, hogy az is rajtam fog csattanni. Egyébként vissza kanyarodva a rendőrséges dologhoz, a gyerek az exének a titokban készült (alvás) pucér képeit emailezgette embereknek. Erre a rendőrség annyit felelt, hogy amíg nincs a képeken mondjuk ujjazás, addig ők semmit sem tehetnek 😀

Most minden az ő volt barátain csattan, minket fenyeget, nekünk üzenget. Egyszer én mondtam neki, hogy találkoztunk és mondja el mi a baja és mit szeretne kapni azért, hogy leszáll rólam. Annyit írt, hogy tudja, hogy megakarom verni -.- (ami kijárt volna neki)


Valaki esetleg nem tapasztalt hasonlót és tudna valamit tanácsolni? Eléggé féltem a párom. Nem akarom, hogy egy ilyen id**ta kárt tegyen benne, de a mai napig kapok üzeneteket, sms-eket , hogy miket fog csinálni. Ezekre ritkán válaszolok egyébként. Pl nyáron egyre se írtam semmit. De most, hogy haverunk eljárást indított ellene a pénze miatt, kicsit jobban félünk, hogy mi lesz ha elgurul a gyógyszere. Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok eme nehéz helyzetben. Ha valami nem világos akkor kérdezzetek nyugodtan, elég nehéz volt összefoglalni ezt az egész helyzetet és nem is mindent írtam le igazából, csak a lényegesebb dolgokat.


Esetleg valamilyen pszichiátriai vizsgálatot nem lehet elrendeltetni nála? Csak mert másokra is veszélyes. Húzogatja az autóját a bicajosokra és már karambolt is okozott. (Nem lát szinte semeddig és színvak is -.-)



tegnap 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Hát hallod én végigolvastam de ilyet én csak filmben láttam. Brutális lehet ha ott él veletek egy közösségben egy ilyen ember.

A verés a minimum ami már nagyon régen járt volna neki.

Vannak szülei akikkel lehetne esetleg beszélni, hogy tegyék rendbe a fiukat ?

Ha a rendőrség nem segít akkor előbb utóbb valami történni fog.

Ha meg összeveritek akkor ti kerültök bajba.

tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyi lusta vagyok, hogy csak az utolsó mondatot olvastam. Az alapján vegyél neki egy Rubik-kockát.
tegnap 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen megvernénk, de sajnos a világ nem így működik. Beszéltünk a gyerek anyjával is. Először tagadott mindent, aztán később annyit mondott a telefonban, hogy mindig nehéz volt vele az élet és, hogy ismerjük mi is, hogy milyen.. szarjuk le és ne bántsuk… egyébként volt már pszichiátrián korábban, az anyukája rakta be, viszont a gyerek nekünk azt úgy adta be, hogy az anyja egy köcsög és minden ok nélkül tette.
tegnap 23:03
 4/8 A kérdező kommentje:
De ez a bajunk nekünk is. Most amíg nem folyik vér az egyik oldalról addig le van szarva az egész a rendőrök részéről.
tegnap 23:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit lehetne vele kezdeni.

Ha legközelebb keres akkor beszélj vele és közöld, hogy ne keressen többet mert nem normális és nem akarsz vele többet beszélni.

Ennél többet nem igazán tudsz tenni.

tegnap 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fenyegetés , zaklatás miatt minden érintett feljelentheti.
tegnap 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekelne, hogyha mégegyszer ezt jelezzük esetleg egy másik városban az illetékeseknek, akkor egy távoltartási kicsikarható-e? Vagy az is elég lenne, ha “ráijesztenének”, hogy irgum burgum nem szabad. Elég gyáva kis rat gyerek.
tegnap 23:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, az nem lesz elég. Utána ugyanúgy fogja folytatni. De gondolom te sem így akarsz élni tovább, mert az ilyen nem fog leállni soha. Úgyhogy csinálj végre valamit.
tegnap 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!