Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nemrég hogy egy férfi elhunyt...

Nemrég hogy egy férfi elhunyt húsevő baktérium fertőzésben, én is félek attól, hogy nehogy elkapjam, meg félek attól, nehogy kórházba kerüljek. Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés
jan. 8. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Te milyen kapcsolatban voltál ezzel a férfival? Ha a testnedvek cseréjére reálisan sor kerülhetett közöttetek, akkor érdemes lenne megvizsgáltatnod magad. Ha csak egy légtérben tartózkodtál vele, nem valószínű, hogy bármi bajod lenne. Ha meg a TV-ben hallottad, nyugodj meg, képernyőn keresztül nem fertőz.
jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Aki kicsit is figyeli a független médiát illetve nyitott szemmel él, az jóideje nem akar magyar kórháznak még csak a közelébe se kerülni. Nagy nehezen ki szokták perelni az éves kórházi adatokat, hát éves többezres számok. Ezek nagyon kínos halálok, és csupa megelőzhető halál lenne ez is, dehát amikor alapvető dolgokra se futja mint szappan, mit is várunk a magyar egészségügytől, és főleg az államtól, aki ezt is tönkrevágta szándékosan.


"A Direkt 36 oknyomozó portál egyéves kutatómunka után azt állítja: Magyarországon évek óta hivatalosan is emelkedik a kórházi fertőzések száma, de volt olyan év, amikor a hazai statisztikákhoz képest egy európai felmérés hétszer több érintett betegre derített fényt. A legfrissebb adatokban nagyjából 20 ezer fertőzés szerepel. A kormányt hiába kerestük.


A kórházi fertőzések száma hosszú évek óta nő Magyarországon. Az utolsó, 2021-es adatok szerint mintegy 16-21 ezer kórházi fertőzést jelentettek az intézmények. Szerintük 1400 esetben a fertőzés hozzájárult a beteg halálához. A Direkt 36 oknyomozó újságírója szerint ezek a számok meg sem közelítik a valóságot. "

jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Semmi közöm az elhunyt férfihoz, sosem találkoztam vele. Tv-ben láttam ezt ah esetet. Csak belegondoltam, hogy mi lenne ha a párommal gyereket vállalnánk, és szülnöm kórházban kellene.
jan. 8. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Kevesebb médiafogyasztást javaslok.
jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy nem muszáj kórházban szülni. Csak mondom.
jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%
Szulj otthon babaval.
jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!