Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan teszitek túl azon...

Hogyan teszitek túl azon magatokat, hogy a világban ennyire borzalmas egyenlőtlenségek vannak, hogy a világ így működik?

Figyelt kérdés
Van 2 ember, az egyikük egy szegény afrikai faluban hal meg fiatalon, mert nem jut ivóvízhez, a másik egy orosz oligarcha, akinek (minap olvastam) 1 milliárd dollár (360 milliárd forint) értékű yachtjai vannak. Hogy van, aki világ életében tisztességesen dolgozik, és a jutalma, hogy évente egyszer elmehet 1 hétre nyaralni, amikor nem vágja pofán a valóság, hogy mennyire nehéz az átlagmegélhetés, és ott a másik, aki tisztességtelenül, de egész életében alig kell dolgozni és kb 1 hét helyett az egész év nyaralás.
ma 12:29
 1/9 Pumber89 ***** válasza:
68%
Ha most hosszú, kerek körmondatokban elkezdem taglalni, hogy nem igazságos, akkor kevesebb szegény afrikai fog meghalni és az orosz oligarchák felajánlják a yachtjaikat jótékony célokra?
ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Úgy, hogy a saját dolgommal foglalkozok és hogy nekem jó legyen. Bárki tehet azért, hogy az egész élete nyaralás legyen, csak nem mindenki hajlandó meghozni a szükséges áldozatokat vagy szimplán nem olyan személyiség, hogy menjen neki. Mert alapvetően ezen múlik, nem azon, hogy hova születsz (nyilván nem az afrikai éhezőre gondolok most, hanem egy átlag európai emberre), hanem hogy mennyire vagy törtető, ambíciózus, gátlástalan, stb. Akkor nehéz helyzetből is lehet feljebb jutni. Szóval nem a körülményekre kell fogni, hanem arra, hogy te nem akarsz konfrontálódni, nem akarsz kitűnni, nem akarsz olyanoknak "nyalni" akiket nem tartasz szimpatikusnak, stb.
ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Úgy hogy úgy döntöttem nem szaporodok
ma 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom túltenni magam ezen, de igyekszem nem sokat agyalni rajta. Szaporodni én sem fogok az szent, minek ilyen szar világba még egy szenvedő alany.
ma 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel az erővel azt is írhattad volna, hogy a szerencsétlen 20kg-os most született zebrakölyköt széttépi a 150kg-os oroszlán.


Minek foglalkozzak olyan dologgal, amin úgysem tudok változtatni? Inkább foglalkozom a saját életemmel. Senki nem választhatja meg, hogy hova születik.

ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem szaporodnának egy olyan földrészen az emberek orrba-szájba, talán nem szomjaznának és éheznének.
ma 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még mindig elmehetsz jótékonykodni, önkéntesnek. Vagy alternatív életmódot folytatni, mondjuk a hippikkel.

A lelkiismeret feladása, anyagi célok érdekékében különösen nagy ostobaság. A jellemed azért maradjon meg. És az jó, hogy bosszantanak a világ igazságtalanságai. Akit nem, annak nincs empátiája. De ezek ellen lehet kicsiben is tenni.

ma 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Jelenleg (még) van munkám, leköt az, így nem igazán szoktam így összehasonlítgatni a dolgokat. A tudásom nekem nem annyira nagy, így elfogadom, hogy aki profi (vagy legalábbis tud) a szakterületén mindent, akkor kapja meg a hozzákapcsolódó összeget.

A szegénységgel kapcsolatban meg a két véglet van: van több lehetőség a változtatásra (akár frontális segítséggel, akár csak úgy, hogy "valaki mellettem áll és irányítgat"), de sokan nem úgy használják ezeket, ahogyan kellene.

ma 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy valahol a top 20%-ban vagyok itt a csöves magyarországon,ésnem egy csicskagyász indiai fekáliatelep vagyok.
ma 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!