Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Barátnőm jogosan várja el,...

Barátnőm jogosan várja el, hogy együtt vegyünk mindenkinek ajándékot?

Figyelt kérdés
Amióta együtt lakunk kijelentette azt, hogy közösen vegyünk ajándékot minden rokonnak, mert màr így kell. Csak ő a testvérének is 20-30 ezres ajándékokat szokott venni. Én a családomnak nem szoktam ekkora èrtékben, jogosan várja el, hogy a felét beleadjam?

ma 17:40
 1/7 Katona Dius ***** válasza:
88%
Közös kasszán vagytok, vagy külön? Ha közös a kassza, akkor végső soron úgyis együtt veszitek, mert ugyanonnan megy el. Ha külön kasszán vagytok, akkor nem, vegyen mindenki akkora értékben a saját családjának, amekkorában gondolja. De meg lehet ám mondani a tesóknak, hogy már együtt éltek, és mivel a te családodnak kevesebb értékben adtok ajándékot, így nem lenne fer velük. Amúgy az sem mindegy, melyik családban hányan vannak. Ha nálad vannak többen, akit megajándékoztok, de nála kevesebben, akkor igazából még az érték különbség sem baj, ha kb ugyanannyira jön ki a végösszeg. De pl ha nála vannak vagy 5-en, akit megajándékoztok és fejenként jó 30-as elmegy, a te családodban meg mondjuk ketten a szülők és nekik is kisebb az összeg, az úgy nagyon nem fer. Szóval kevés az infó.
ma 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon egyszerű a megoldás. Te egy fix összeget adsz, mondjuk Karácsony 5.000/fő a szülőknél, 3.000/fő testvéreknél és nagyszülőknél. A maradékot ő kipótolja.


Ő is így ad neked. Tehát, ha apukádnak karácsonyra ajándékot vesztek, akkor ad 5.000 forintot, a maradékot pedig te kipótolod, ahogy szeretnéd.


Ez így fair szerintem, ha külön kasszán vagytok. Közös kasszánál már nem ilyen egyszerű. Le kell ülni és át kell beszélni a dolgokat. Ha már most ilyen problémák vannak, akkor mi lesz később.

ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
ma 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

2 okból ez jó: A, Nem feltétlen neked kell (csak) gondolkodnod, hogy milyen ajándékot vegyetek/vegyél; B, Egy közös tevékenységet végeztek, tehát együtt vagytok.

Meg lehet neki mondani, hogy szerinted ez sok, te máshogyan képzeled a dolgot, de akkor adj egy megoldást is rá.

ma 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a legtisztább az, ha mindenki megvásárolja a saját családja ajándékát, annyiért amennyit akkor is költene rá, ha egyedül lenne. És közösen adnák oda.


Így külön marad az anyagi oldal, de megvan a "tőlünk kapjátok" közös odaadás is.


B opció, hogy külön ajándékot adni és egymás családjának csak amolyan jelképeset.


Nyilván ha már most ilyen alapvető eltérések vannak, akkor idejében tisztázni kell a dolgokat, mert később ez tuti bonyodalmakat fog szülni. Mennyi pénzetek van, hány évesek vagytok, mire kell költenetek, gyűjtenetek, külön kassza, közös kassza.

ma 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
2/5 vagyok. Most már mi is 5/5 módszert alkalmazzuk. Megveszem az ajándékot a saját pénzemen és együtt adjuk oda. Ő is így csinálja. Azt sem tudom mit vesz (ezért nekem is meglepi). Ez a legtisztább
ma 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ezt így nem csinálnám. Nekem össz van két rokonom, akinek veszek. Nincsenek testvérek, unakotestvérek, keresztapák, stb. Nekem nem esne jól, ha a megkeresett pénzemet mondjuk tizenöt fős rokonságra kellene költenem.
ma 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!