Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehet tenni ebben a...

Mit tehet tenni ebben a helyzetben? (önvédelem)

Figyelt kérdés

Ne adja Isten,hogy erre keruljon a sor.

Tegnap ultem az autoba egy viszonylag sotet hely parkolojaban amig vartam a gyerekeket amig vegeznek az esti edzesen. Magam reszerol eleg sotetnek iteltem meg a parkolot. Volt egy oram kb minden hulyesegen gondolkozni es az egyik a kovetkezo volt.


Mi van ha ulok az autoba es azt hallom,hogy valaki segitsegert kiabal es azt latom,hogy egy ferfi egy a foldon fekszik es alatta egy no van akirol epp probalja lehuzni a ruhat,hogy elkapja. De az sikitozik hogy "segitseg-segitseg...!"

En ezt meglatom az autobol es ....


-Odarohanok es lehuzom rola? Kockazat,hogy nekem tamad vagy elszalad a jobbik esetben


-Hatulrol odaszaladok es amennyire csak tudom hatbarugom,hogy tuti hatastalanitva legyen?


- Kocsiba van villaskulcs, fejbeverem vele? Vagy hátba?


-Ha van gumilovedekes fegyverem,hasznalhatom-e hogy hatastalanitsam a tamadot?

(igen, tudom,hogy kozteruleten nem lehet villogni vele,de ez esetben vagy ez vagy a nonek esik baja)



Rendorseget is ki kell hivni de mire felveszik es felfogjak,hogy mi a baj,addigra keso cselekedni.


Video keszitese az egeszrol a vedelem miatt,mint pl a rendoroknek van a testkamera?



#önvédelem #támadás #sötét parkoló
ma 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Btk. mentesít bizonyos szintig:

"21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.


22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha

a) azt személy ellen

aa) éjjel,

ab) fegyveresen,

ac) felfegyverkezve vagy

ad) csoportosan

követik el,


b) az a lakásba

ba) éjjel,

bb) fegyveresen,

bc) felfegyverkezve vagy

bd) csoportosan

történő jogtalan behatolás, vagy


c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.


(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől."

ma 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már a meglepetéstől lekonyulna a fickónak a kanóca és ha úgy oldalba rúgod e mellé, hogy behorpad a bordái mentén - majd ezután hívjátok, ill. bevárjátok a hivatalos közeget, - akkor szerintem minden rendben van.

1. Kért segítségre reagáltál.

2. Elégséges a beavatkozás mértéke ahhoz, hogy a támadó felhagyjon a támadó magatartással, - ergo, az önvédelmi helyzet ettől a pillanattól már nem áll fenn.

ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az még esetleg rendben van, hogy a hatóság kiérkezéséig ráülsz pihenni - a fickóra - annak érdekében, hogy ne is merüljön fel az ellenállás, menekülés semelyik szintje az agya helyén.
ma 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!